Zamieszkać

Balustrada drewniana – pomysły na balustradę schodów i tarasu

Drewniana balustrada z pomysłami z kamienia naturalnego

Szukasz nowej balustrady na schody, taras lub balkon? Wtedy najlepiej wybrać jedną Drewniana balustrada, ponieważ są dostępne w różnych wzorach, a atmosfera, którą emanują, jest po prostu cudowna. Dostępne są balustrady poziome, balustrady pionowe, a także balustrady ramowe, które możesz wybrać według własnego gustu i stylu wnętrza.

Drewniane balustrady do idealnej dekoracji domu

ekologiczny-dom-drewniane-balustrady

Balustrady już dawno przestały mieć tylko jedną funkcjonalną stronę. Służą również do dekoracji, dlatego warto wybrać odpowiednią ilość czasu. Chcielibyśmy dać Ci inspirację na przykładach, które pokażemy w tym artykule.

Balustrady drewniane na taras i balkon

Drewniana balustrada-balkon

Balustrada pozioma jest często używana do użytku na zewnątrz. Jeśli rama główna składa się z pionowych belek drewnianych, można je łączyć poziomo na różne sposoby. Jeśli chcesz, aby drewniana balustrada była naprawdę wykonana z drewna, możesz użyć drewnianych desek mocowanych poziomo. Tafle szklane są również efektowne i popularne jako elementy łączące.

Jednak balustrada pionowa nadaje się również jako balustrada drewniana. Jak sama nazwa wskazuje, deski są ponownie mocowane pionowo.

Klasyczne balustrady drewniane

Pomysły na drewniane balustrady na werandzie

Te dwa pierwsze warianty to bardziej klasyczne balustrady drewniane, które pasują do każdego stylu wyposażenia lub patio. Jeśli jednak chcesz dodać kilka efektów do balustrady drewnianej, możesz użyć balustrady ramowej. Możliwe są tam wzory desek ukośnych, które można łączyć również z wzorem kratki z cienkich listew drewnianych.

Drewniana balustrada na schody

Balustrady drewniane-z-ozdobami

Wspomniane wyżej rodzaje balustrad drewnianych można oczywiście wykorzystać również do użytku wewnętrznego, czyli jako balustrady schodowe. Z tego powodu balustrada w dół lub w górę schodów wygląda bardzo oryginalnie. Jednak drewniana balustrada klatki schodowej może mieć wiele różnych wzorów i nie ma ograniczeń, niezależnie od tego, czy klatka schodowa znajduje się na korytarzu, czy w salonie. Spójrz na efektowne balustrady schodów poniżej. Połącz drewno we wnętrzu domu ze świetnymi wzorami wykonanymi z metalu lub innych materiałów i stwórz efektowną powierzchnię schodową.

Udekoruj dom w stylu

Drewniana dekoracja balustrady w domu

Pomysły do ​​użytku wewnątrz i na zewnątrz

Drewniane balustrady-jak rogi jelenia

balustrada drewniana w kształcie spirali

Drewniana balustrada w kolorze białym i brązowym

Drewniane balustrady-w-domu-górski krajobraz

Balustrady drewniane-jako-dekor

Pomysły na projekty drewnianych balustrad