Włosy i fryzury

Urozmaicić i ukryć siwe włosy pasemkami – wygląda świetnie! WIDEO

Na wypadek, gdybyś nie wiedział: siwe włosy są teraz modne. Kiedyś odkrycie pierwszych siwych włosów oznaczało, że trzeba było od razu zaplanować wizytę u fryzjera, aby ufarbować włosy. Ale w dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że ci, którzy faktycznie siwieją (i celowo nie farbują włosów na srebrno), ukrywają swoje siwe włosy pasemkami. Ciemne i blond pasemka wnoszą piękne kontrasty do każdej fryzury i nie są tak zauważalne jak pełna koloryzacja. Dla wielu kobiet noszenie siwych włosów stało się synonimem odkrywania potęgi ich naturalnego piękna. Czy to brzmi interesująco? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o siwych włosach i pasemkach oraz o tym, jak samemu uzyskać odpowiedni wygląd.

Urozmaicić siwe włosy pasemkami i ciemniejszymi pasemkami

pokryj siwe włosy jasnymi i ciemnymi pasemkami

Rozjaśniania i rozjaśnienia nadają włosom ruch i pomagają stworzyć wielowymiarową fryzurę dzięki mieszance naturalnie wyglądających odcieni. Ta nowoczesna technika pozwala stylowo wyeksponować siwe włosy! Siwe włosy z ciemnymi i jasnymi pasemkami wyglądają świeżo i odmładzają!

ukryj siwe włosy z pasemkami

Ponieważ rozświetlanie i rozjaśnianie wymaga pewnych umiejętności, najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnemu koloryście. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, zanim poprosisz fryzjera o pasemka, jest to, że najpierw musi rozjaśnić włosy, a następnie je ponownie zabarwić. Podobnie jak w przypadku większości technik z pasemkami i przy słabym oświetleniu, weź pod uwagę swój naturalny kolor włosów, decydując, który kolor pasemek będzie wyglądał najlepiej. Nie wiesz, od czego zacząć? Poniżej przedstawiamy najlepsze pomysły na każdy naturalny kolor włosów.

siwe włosy popielate blond pasemka

Jeśli ty naturalna blondynka możesz urozmaicić swoją siwiejącą blond grzywę mieszanką różnych odcieni – od perłowego po miodowy blond. Te naturalnie wyglądające, chłodne odcienie jesionu wspaniale współgrają z chłodnymi, srebrzystymi szarościami.

linia włosów ukrywająca siwe pasemka u brunetek

Jeśli jesteś z natury brunetka i chcesz urozmaicić siwe włosy pasemkami, powinieneś bawić się ciemnymi lowlights. Na przykład espresso i karmelowy brąz nadają włosom ekscytującą głębię. A kiedy do brązowych włosów dodasz rozświetlone blond pasemka, wydobędziesz odcienie szarości, które już masz.

krótkie fryzury urozmaicają siwe włosy pasemkami

Jeśli jesteś prawdziwy rudowłosy dobrym pomysłem jest użycie gamy lowlights i pasemek z pasemkami w kolorze czekoladowo-brązowym i złotym blond. Nie jesteś jeszcze gotowy, by pożegnać się ze swoją ognistą grzywą? Jeśli masz tylko kilka siwych włosów, możesz je pokryć metodą Glazurowania Włosów, aby nie odcinały się tak bardzo od Twojego naturalnego koloru włosów.

Włosy w kolorze soli i pieprzu: tak wyglądają stylowe siwe włosy w stylu soli i pieprzu!

10 pomysłów na piękne szare pasemka, balayage i co.

Nigdy więcej farbowania włosów! Oto najpiękniejsze fryzury na siwe włosy

3 techniki koloryzacji pasemek na siwych włosach

brązowe włosy farbujące blond pasemka

Kolejną kwestią do rozważenia przy wyborze pasemek do włosów jest rodzaj techniki podkreślania, która zapewni Ci pożądany wygląd. Poniżej dowiesz się o trzech różnych technikach podkreślania siwych włosów, o których możesz się dowiedzieć od swojego kolorysty.

1. Balayage i malowanie włosów

linia włosów ukrywa pasemka siwych włosów

Zarówno w balayage, jak i malowaniu włosów, pasemka są nakładane odręcznie na włosy za pomocą pędzla, aby uzyskać naturalny wygląd. Technika barwienia ombré nie jest odpowiednia w tym przypadku, ponieważ pasemka, które zaczynają się w połowie głowy, nie robią wiele z siwymi cebulkami włosów. Z drugiej strony dzięki technice balayage możesz dostosować rozmieszczenie pasemek, a nawet zbliżyć je do linii włosów.

2. Folia

Technika foliowania foliowego

Foliowanie to połączenie balayage i techniki foliowania. Końcówki włosów są również jaśniej ubarwione. Jedyna różnica polega na tym, że stosowane są folie. Pasemka są umieszczane w żądanym miejscu, a następnie owijane folią dla wzmocnienia efektu. Folie uszczelniają się w upale i sprawiają, że twoje pasemka stają się jaśniejsze i bardziej promienne, aby uzyskać dramatyczny, przyciągający wzrok wygląd.

3. Dziecięce lampki

ukryj siwe włosy z blond pasemkami i babylightami

Ta technika pasemek jest idealna dla osób o cienkich włosach lub tych, którzy chcą ukryć tylko pojedyncze siwe włosy. Babylights nakłada super cienkie blond pasma na włosy, aby uzyskać efekt muśnięcia słońcem. Te blond pasemka rozjaśnią Twoją grzywę i nadadzą Ci bardziej młodzieńczego wyglądu.

Jak pielęgnować siwe włosy z pasemkami?

uatrakcyjnij siwe włosy z ciemnymi pasemkami

Bez względu na to, od jakiego koloru włosów zacząłeś, czy wybrałeś ciemne lub jasne pasemka, wskazówki dotyczące pielęgnacji siwych włosów pozostają takie same. Aby Twoje świeżo farbowane włosy zawsze wyglądały i dobrze się czuły, przestrzegaj tych czterech zasad:

1. Wyrzuć wszystkie konwencjonalne produkty do pielęgnacji włosów spod prysznica i zrób miejsce na szampon i odżywkę, które bardzo delikatnie i długotrwale pielęgnują włosy farbowane.

siwe włosy z blond pasemkami kryją fryzurę typu bob

2. Podczas kąpieli używaj zimnej, a nie gorącej wody. Zapobiegnie to dalszemu odwodnieniu z powodu wysokich temperatur, a Twoja grzywa zachowa wilgoć, której tak bardzo potrzebuje.

3. Popraw poziom nawilżenia włosów, dodając maseczkę do swoich cotygodniowych zabiegów pielęgnacyjnych. Raz lub dwa razy w tygodniu nakładaj odżywkę z nawilżającą maską do włosów.

pokryj siwe włosy pasemkami

4. Utrzymuj stylizację na gorąco na minimum, aby niepotrzebnie nie uszkadzała włosów. Na przykład po prysznicu możesz wysuszyć włosy na powietrzu. Aby nadać swoim wysuszonym na powietrzu lokom więcej struktury i niechlujny wygląd, użyj teksturujących produktów do stylizacji włosów, takich jak spraye z soli morskiej, pomady do włosów lub pasty. Aby uzyskać większą objętość, spryskaj sprayem teksturującym u nasady i drażnij go grzebieniem. Zapewnia to większą pełnię i rozdmuchany wygląd.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć i znajdź idealny wygląd dla siebie!

zakryj siwe włosy z brązowymi i blond pasemkami

Gra ciemnych i jasnych pasemek tworzy naturalny wygląd

ukryj siwe włosy z pasemkami

Daj siwym włosom nową pizzazz z różowym odcieniem

siwe włosy z wielokolorowymi kosmykami kryją różowy i perłowy połysk

Pomysł na pasemka w naturalnie brązowych włosach

fryzury kryją siwe włosy z pasemkami

Mokka brązowe włosy z pasemkami

zakryj siwe włosy pasemkami

Kolor włosów blond ze srebrnym połyskiem

krótkie siwe włosy z pasemkami

Przykład ładnej krótkiej fryzury dla siwych włosów

krótka fryzura na siwe włosy

Babylights w ciemnobrązowych włosach

Ukryj siwe włosy u brunetek z babylights

Ukryj szare odrosty popielatym blond pasemkami

siwe włosy kryją małe blond pasemka

Srebrne blond i brązowe pasemka pokrywają siwe włosy

krótkie siwe włosy z pasemkami

Popielata blondynka i orzechowa blondynka w eleganckiej fryzurze typu bob

Fryzura Boba z blond i brązowymi pasemkami, aby ukryć siwe włosy

Zapewnij pasemka w 3 różnych odcieniach optycznie dla większej obfitości

uatrakcyjnij siwe włosy z brązowymi pasemkami