Pomysły na rękodzieło

9 pomysłów na jesienne rękodzieło z liśćmi dla dzieci i dorosłych

Liście stają się coraz bardziej kolorowe i zaczynają spadać z drzew. Jak możesz nie mieć ochoty robić pomysłów na rękodzieło na jesień? Jeśli tak, najlepiej od razu wyjść na zewnątrz i zebrać dużo jesiennych liści, które można wykorzystać do różnych projektów rzemieślniczych.

majstrować przy liściach latarnia jeż pozostawia pomysły dzieci dorośli

Znaleźliśmy nawet kilka fajnych i prostych pomysłów na ozdoby z listowia, z których niektóre nadają się również dla dzieci i dzięki którym można wykonać piękne jesienne dekoracje. Więc co możesz majstrować przy liściach? Dowiesz się w następujących wierszach.

Sowy majstrować przy liściach

majsterkować z liśćmi sowa torba pomysł na prezent łatwy papier diy

Do tak uroczych sów potrzebne są nie tylko liście, ale także przezroczysta plastikowa torba, którą pakuje się prezenty. Zapraszamy również do samodzielnego zgrzania woreczka folią i uzyskania w ten sposób indywidualnego rozmiaru. Worek jest następnie wypełniony liśćmi. Możesz użyć różnych kolorów skrzydeł lub połączyć modele jednokolorowe, takie jak żółty, brązowy lub czerwony.Następnie zagnij górny otwór do tyłu i zszyj go w razie potrzeby. Następnie wytnij oczy z papieru budowlanego. Ponownie możesz sam wybrać kolory. Nie zapomnij o trójkątnym kształcie dzioba, który jest częściowo sklejony pod oczami wraz z innymi liśćmi na skrzydła. Liście listowia służą również do przykrycia fałdy torby.

Ten pomysł na rękodzieło z liści to również świetny pomysł na prezent. Do nadzienia można wykorzystać nie tylko liście, ale także drobne upominki czy słodycze. Jeśli wybierzesz coś jadalnego, zalecamy, aby nie wkładać świeżych liści do torebki, ale najpierw podgrzać je żelazkiem, aby zniszczyć wszelkie bakterie, które mogły się rozwinąć z powodu wilgoci. Mimo to suszenie lub prasowanie to dobry pomysł.

Tinker latarnie z liśćmi

majstrować przy lampionach z liści papierowych liściach pomysł po prostu zrób to sam

Jeśli chcesz stworzyć romantyczne lampiony, dostępne są różne warianty. Pierwszą z nich, którą chcielibyśmy wam przedstawić, jest ta, która używa do wytwarzania papieru pergaminowego z liści. Papier woskowany lub inny lekko przezroczysty papier nadaje się również do rękodzieła. Kartka papieru jest po prostu zwijana jak walec, a krawędzie są sklejane. Alternatywnie można również użyć torby na chleb. Następnie rozprowadź kilka liści tu i tam. Następnie umieść świeczkę LED na środku cylindra, która zapali latarnię. Ponieważ cała latarnia wykonana jest z materiałów łatwopalnych, nie należy używać prawdziwej świecy.

majstrować z liśćmi słój z masonem latarnia świeca indyk jesienny motyw

Podobnie latarnia może być majstrowana liśćmi i szkłem. Używany jest prosty słoik mason o dowolnej wielkości. Do tego celu nadają się zarówno większe słoiki na kompot, jak i słoiki z dżemem. Z jednej strony owinięte są pergaminem, az drugiej zebranymi liśćmi. Można je rozmieścić dookoła lub, jak pokazano tutaj, ukształtować określony motyw jak indyk. Po prostu eksperymentuj i rób kilka lampionów jednocześnie, jeśli majstrujesz przy liściach.

Zrób abażur jesienią z liśćmi

Tinker abażur z liści udekoruj lampę podłogową dekoracja salonu!

Właściwie abażur nie jest majsterkowany, ale po prostu ozdobiony. Możesz więc ponownie ładnie urozmaicić starszy model. Susz liście przez kilka dni, a następnie po prostu przyklej wybraną lampę. Od Ciebie zależy, czy po prostu ustawisz akcenty, czy zakryjesz cały klosz. Jednak nie twórz więcej niż jednej warstwy, aby światło nadal mogło prześwitywać przez liście. Ponownie możesz użyć dowolnego koloru liści.

Urocza jesienna wróżka majstruje z liśćmi i szyszkami

majsterkować liście wróżka jesień rękodzieło przyczepa strusie szyszki filc żołędzia

Chcąc jesienią wykonać rękodzieło z naturalnych materiałów, możesz nie tylko wykorzystać liście, ale połączyć je z dowolnymi innymi materiałami z natury, aby stworzyć ładne, jesienne dekoracje. Obejmuje to również tę uroczą wróżkę, której możesz użyć jako wisiorka do jesiennego bukietu z gałęzi z liśćmi i jagodami lub do okna. Potrzebne będą: dwa liście, kulka filcowa, szyszka sosnowa, stożek żołędzia i filc do włosów.

Poszczególne materiały najłatwiej połączyć ze sobą prawdopodobnie za pomocą gorącego kleju. Ale odpowiednie są również inne płynne kleje. Zacznij od przyklejenia kulki filcowej do czopa. Następnie dodaj włosy, a następnie czapkę. Wniosek tworzą dwie kartki papieru, które przyklejasz z tyłu i mają przedstawiać skrzydła. Możesz dołączyć sznurek do zawieszenia z tyłu pleców i schować go za skrzydłami. Innym wariantem jest przekłucie czapki żołędzia i sznurka za pomocą węzła wewnątrz.

Rób zdjęcia z liśćmi

majsterkować liście zwierzęta klej zdjęcia jeleń żółw sowa motyl

Miłym i zabawnym pomysłem na jesienne rękodzieło z dziećmi są też takie jesienne obrazki, dzięki którym maluchy mogą puścić wodze fantazji. Dzięki odpowiedniemu kształtowi liścia można zaprojektować szeroką gamę zwierząt i innych motywów. Na poroże jelenia odpowiednie są liście, a liście okrągłe i owalne można wykorzystać w szczególnie różnorodny sposób. Możesz także poszukać w Internecie niektórych zwierząt liściastych, które dzieci wykorzystają jako szablon i inspirację. Obrazy, które wykonujesz razem z liśćmi, możesz następnie wykorzystać do dekoracji ścian lub lodówki.

majstrować zdjęcia liści zrobić sobie ozdobę dzieci motyl owiec

Możesz również łączyć liście z jesiennymi owocami i jagodami, tak jak w przypadku tego motyla, aby majstrować przy liściach i owocach. Ale nie zapominaj, że wiele jagód jest trujących i nie nadaje się do spożycia. Należy o tym pamiętać ze względu na wiek dziecka i w razie potrzeby pozwolić mu majstrować przy jagodach tylko pod nadzorem. Oczywiście lepiej jest używać nieszkodliwych owoców do tworzenia z liśćmi.

Zrób jesiennego jeża z suszonymi liśćmi

majsterkowicze liście dzieci pomysł łatwy jeż zrób sobie igłowe liście

Jeża można zrobić samemu z liści, co świetnie sprawdzi się również dla mniejszych dzieci. Zarówno same dzieci, jak i dorosły mogą najpierw narysować szablon dla jeża na kartce papieru. To również można wyciąć. Tylko ciało zostaje wtedy przyklejone liśćmi. Twarz pozostaje wolna. Dodaj kilka stóp, jeśli chcesz.

majstrować liście jeż okno obraz przezroczysty papier budowlany papier budowlany

Jeże świetnie sprawdzają się również jako obrazy do okien jesienią. Jeśli chcesz zrobić ten pomysł z liśćmi, wytnij jeża z papieru budowlanego. Brzuch również powinien zostać wycięty, aby powstała dziura. Ta dziura jest następnie pokryta jaskrawo kolorowymi liśćmi. Celem jest przepuszczenie światła i podkreślenie kształtów i kolorów liści na oknie.

Zrób koronę z prawdziwymi liśćmi

majsterkować liście korona czerwone liście diy sugestia majsterkowanie kostium

A może zrobisz koronę dla dzieci ze świeżych liści? Użyj do tego paska papieru z obwodem głowy. Następnie przyklej wybrane arkusze do tego paska. Możesz również łączyć go z innymi materiałami. Nie powinno to jednak być zbyt trudne. Różnorodne korony można majstrować z liśćmi.