Włosy i fryzury

Fryzura Pompadour dla mężczyzn – pomysły na stylizację popularnej fryzury

Fryzura Pompadour męskie fryzury-długa fryzura dżentelmena

ten Fryzura Pompadour to elegancka, ponadczasowa fryzura dla świadomych stylu mężczyzn, która w ostatnich latach powróciła do łask. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, fryzjerzy rozwinęli klasyczną fryzurę i połączyli ją z brodą i innymi trendami fryzjerskimi. Jeśli odważyłeś się już zrobić pompadour, to w artykule znajdziesz wiele pięknych pomysłów na stylizację i wskazówki dotyczące ekstrawaganckiego kroju.

Co to jest fryzura pompadour?

Fryzura Pompadour z-przejściowymi-mężczyźni-elegancka

Dla tych z Was, którzy nie są zaznajomieni z tą modną fryzurą dla mężczyzn, przyjrzyjmy się jej bliżej. Typowy dla fryzury pompadour jest ekstrawagancki krój, w którym górne i boczne części włosów mają różne długości. W bardziej ekstremalnym wariancie obszary boczne są nawet częściowo lub całkowicie ogolone. Dłuższe włosy z góry są zwykle zaczesane do tyłu lub z boku i ułożone w quiff.

Klasyczna fryzura pompadour

Fryzura Pompadour męska-fryzury-trendy-męskie fryzury

Współczesne interpretacje ekstrawaganckiej męskiej fryzury są różnorodne. Wszystkie pochodzą z klasycznego pompadour, który był noszony jeszcze w latach 50. W klasycznym wariancie różnica w długości włosów bocznych i górnych nie jest tak duża i w tym przypadku mówi się o męskiej fryzurze z przejściem.

Trendy fryzjerskie dla mężczyzn 2016/2017 – 20 inspiracji i wskazówek

Podcięte fryzury męskie – symbol nowoczesnej męskości i odwagi

Krótkie fryzury dla mężczyzn – 50 modnych pomysłów na stylizację włosów

Pochodzenie modnej fryzury

Fryzura Pompadour klasyczna-elvis-presley-fryzura-świetna

Fryzura Pompadour pochodzi z połowy XVIII wieku i nosi imię kochanki króla Ludwika XV – Madame de Pompadour. W tym czasie fryzurę nosiły wyłącznie kobiety. Człowiekiem, który to zmienił, jest nikt inny jak legenda rock’n’rolla Elvis Presley. Zrobił fryzurę z “Elvisem Tolle” popularnym wśród młodych mężczyzn.

Fryzura Pompadour jako popularna fryzura

Fryzura Pompadour męska-david-beckham-top-long-side-short

Męskie fryzury z pompadour od kilku lat znów są modne i cieszą się coraz większą popularnością wśród stylowych mężczyzn. Pompadour jest noszony zarówno przez gwiazdy, sportowców, ludzi biznesu, studentów i hipsterów i można go dostosować do własnego stylu.

Kto pasuje do modnej fryzury?

pompadour-fryzura-męska-podcięcie-fryzura-trend

Pompadour nie jest powściągliwy i zwykle przyczynia się do uderzającego wyglądu. Dlatego tę fryzurę noszą głównie pewni siebie mężczyźni, którzy chcą zrobić duże wrażenie swoim wyglądem. Poza tym fryzura nie jest zbyt wyszukana i pasuje do niemal każdego kształtu twarzy.

Fryzura Pompadour w zależności od typu twarzy

pompadour-fryzura-brzytwa-fade-podcięcie-z-pomysłami-rozstanie-męskie fryzury

Aby fryzura z pompadour pasowała do Ciebie, długość włosów można dostosować do kształtu twarzy. Pompadour o większej objętości jest najlepszy dla mężczyzn o okrągłych lub kwadratowych twarzach. Z drugiej strony duży nie pasuje do wydłużonego kształtu twarzy, ponieważ sprawia, że ​​twarz wydaje się jeszcze dłuższa. W takim przypadku zalecane są krótsze fryzury pompadour.

Klasyczny pompadour jako fryzura dżentelmena

pompadour-fryzura-podcięcie-boczne rozstanie-nowoczesna-broda

Pompadour to idealna fryzura dla każdego dżentelmena. Klasyczny fason zakłada się na boki dłuższymi włosami, więc różnica w stosunku do włosów z góry nie wygląda aż tak dramatycznie. Dzięki temu fryzura wygląda mniej nachalnie i nadaje się również do codziennego wyglądu.

Fryzury Pompadour dla mężczyzn na co dzień

pompadour-fryzury-pomysły-męskie fryzury-eleganckie

Odpowiednio wystylizowana i niezbyt krótka fryzura dla mężczyzn jest idealna do noszenia na co dzień. W tym celu zalecane są fryzury z przejściem od krótkich do długich, które nie wyglądają zbyt ekstrawagancko. Takie fryzury męskie są odpowiednie zarówno dla ludzi biznesu, jak i studentów.

Zdobądź klasyczną fryzurę pompadour

pompadour-fryzura-podcięcie-z-rozstaniem

Jeśli nie masz pewności, czy pompadour jest dla Ciebie odpowiednią fryzurą, możesz zasięgnąć porady profesjonalisty. Trzeba też pamiętać, że taka fryzura wymaga codziennej pielęgnacji, która również zajmuje pewną ilość czasu.

Fryzura Pompadour o surowym wyglądzie

pompadour-fryzury-męskie-fryzury-podcięcie-rozstanie

Chociaż fryzura pompadour jest również noszona swobodnie, klasyczny wariant wymaga bardziej surowego wyglądu. W tym celu włosy można zaczesać do tyłu lub ułożyć w górę. Długi quiff sprawia, że ​​mężczyzna wydaje się wyższy.

Nowoczesne fryzury męskie pompadour

pompadour-fryzura-męska-podcięcie-strzyżenie-stylizacja

Współczesne interpretacje modnej fryzury są różnorodne i można je dopasować do kształtu twarzy, gustu ubioru i stylu życia. W wersji nowoczesnej pompadour idealnie łączy się z fryzurą z podcięciem.

Podcięcie fryzury z pompadour

pompadour-fryzura-podcięcie-fryzura-wielkich-mężczyzn

Męskie fryzury z podcięciem wyglądają naprawdę elegancko i zadbane, ale wymagają regularnej pielęgnacji. Włosy po bokach i z tyłu głowy należy często przycinać, aby fryzura wyglądała ładnie i zadbana.

Fryzura Pompadour dla mężczyzn z 3-dniową brodą

pompadour-fryzury-męskie-znikanie-górnych-włosów-do-tyłu

Fryzura pompadour doskonale łączy się z różnymi brodami i wąsami. Popularna trzydniowa broda, która ma męski efekt i nie wymaga zbytniej pielęgnacji, szczególnie pasuje do nowoczesnego wyglądu.

Modne męskie fryzury: Razor Faded Pompadour

pompadour-fryzura-razy-wyblakłe-męskie-fryzury-boczne rozstanie

Zuchwałym i fantazyjnym wariantem kroju jest tak zwana fryzura Razor Faded Pompadour. To połączenie podcięcia z blaknięciem i ogoloną głową oraz pompadour, które jest odpowiednie dla szczególnie odważnych mężczyzn, którzy lubią eksperymentować. Szczególnie zauważalne przy tej fryzurze są ekstremalne różnice między górnymi włosami a bokami. Dolna część obszarów bocznych jest całkowicie ogolona i obserwuje się płynne przejście do górnych włosów.

Rozstanie po goleniu jest modne

pompadour-fryzura-rozstanie-golenie-trend-fryzury-męskie

Rozstanie odgrywa ważną rolę w fryzurze Razor Faded Pompadour. Jest ściągany grzebieniem i znajduje się w najwyższym punkcie brwi. Aby uzyskać jeszcze bardziej modny wygląd, przedziałek jest wygolony, dzięki czemu akcent jest całkowicie osadzony na pompadour. Innym popularnym pomysłem na fryzurę dla mężczyzn jest kolejna linia pod rozstaniem.

Nowoczesne fryzury i fryzury dla świadomych stylu mężczyzn

pompadour-fryzury-męskie-fryzury-rozstanie-podcięcie-fade

Fryzura pompadour może być stylizowana na wiele sposobów. Przy podcięciu z przedziałkiem, górne włosy ułożyć po przeciwnej stronie lub do tyłu, aby podkreślić przedziałek. Te męskie fryzury można znaleźć głównie w branżach, w których środowisko pracy jest bardziej zrelaksowane.

Fryzura Pompadour do zanikania podcięcia

pompadour-fryzury-męskie-fade-podcięcie-brody-męskie fryzury

Fryzury męskie z przejściem są szczególnie popularne wśród młodych mężczyzn i świetnie łączą się z fryzurą pompadour. Przy tak zwanym fade undercut boki są całkowicie ogolone od dołu do góry i stają się coraz dłuższe w kierunku górnej części włosa. Na końcu boki zlewają się w górne włosy, które można następnie ułożyć fryzurą pompadour.

Sam stylizuj fryzurę pompadour

pompadour-fryzura-zrób-własny-grzebień-do-włosów

Jeśli masz dłuższą górę włosów i krótsze boki, możesz samodzielnie ułożyć elegancki pompadour za pomocą odpowiedniego sprzętu. Do tego potrzebny jest grzebień, wosk lub pomada do włosów, lakier do włosów i suszarka. W pierwszym kroku włosy są myte jak zwykle.

Modeluj włosy za pomocą produktu do włosów

pompadour-fryzura-razy-wyblakły-styl-sam-wosk do włosów

Następnie powinieneś zdecydować się na kierunek stylizacji. Czy to do tyłu, czy z przedziałkiem z boku, włosy należy teraz czesać grzebieniem w wybranym kierunku, aby nadać fryzurze większą objętość. Następnie włosy układa się woskiem do włosów.

Zrób sobie fryzurę pompadour

pompadour-fryzury-style-quiff-suszarka do włosów-rozstanie-zanikanie

Na koniec włosy są modelowane za pomocą quiff roller i suszone. Następnie ponownie przeczesz włosy w kierunku stylizacji i utrwal lakierem.

Męskie fryzury z pasemkami

pompadour-fryzura-podcięcie-świetne-najciekawsze-męska fryzura

Jeśli chcesz, aby fryzura pompadour jeszcze bardziej przyciągała wzrok, możesz poeksperymentować z kolorami włosów. Blond pompadour to bezczelna decyzja dla mężczyzn, którzy lubią eksperymentować. Kilka pasemek w nieco jaśniejszym kolorze może natomiast podkreślić fryzurę i nadać jej więcej struktury.

Pomysły na stylizację modnej fryzury

pompadour-fryzura-bok-style-podcięcie-męskie-fryzury-broda

Fryzury dla mężczyzn z dłuższymi włosami są bardzo popularne wśród świadomych stylu mężczyzn, ponieważ można je ułożyć na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy surowa męska fryzura na dzień w biurze, czy swobodny wygląd na weekend, męskie fryzury Pompadour na dłuższe włosy oferują wiele możliwości.

Połącz fryzurę pompadour z pełną brodą

pompadour-fryzura-na co dzień-fryzura-hipster-style

Popularna modna fryzura szczególnie pięknie łączy się z pełną brodą. Możesz dopasować długość bocznych części do brody i uzyskać bezpośrednie przejście między nimi. Skoordynowany look noszą głównie mężczyźni o eleganckim stylu lub hipsterzy.

Hipsterska fryzura z pompadour i brodą

pompadour-fryzura-podcięcie-hipster-fryzura-broda-styl

Styl życia hipsterów cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością i charakteryzuje się wyjątkową modą, fryzurami i brodą dla mężczyzn. Fryzura pompadour doskonale łączy się z długą, pełną brodą i stała się modną fryzurą nawet wśród hipsterów.

Fryzura pompadour o mokrym wyglądzie

pompadour-fryzury-męskie-fryzury-podcięcie-świetne

Strzyżenie za pomocą pompadour można również łączyć z krótszymi brodami, takimi jak wąsy i bokobrody. Dzięki odpowiednim produktom do włosów pompadour może być również stylizowana na tzw. „wet look”, który jest szczególnie popularny wśród gwiazd Hollywood.

Modne fryzury dla mężczyzn

pompadour-fryzura-top-długi-bok-krótki-męska fryzura-nowoczesna

Współczesną wersję fryzury pompadour można również stylizować w górę, zwiększając objętość, dzięki czemu od razu przyciąga wzrok. Im większa różnica w długości sekcji bocznych i górnej części włosów, tym bardziej zauważalna będzie fryzura dla mężczyzn.

Pompadour w kształcie dla mężczyzn

pompadour-fryzura-fade-podcięcie-współczesne-męskie-fryzury

Fryzura pompadour równie pięknie łączy się ze stylem dla mężczyzn. Włosy są ścinane coraz dłużej od karku w górę, tworząc fryzurę z przejściem. Długość włosów z tyłu głowy jest w ten sposób wyrównana z fryzurą pompadour.

Fryzura Pompadour dla cienkich włosów

pompadour-fryzury-męskie-fryzury-przejście-rozstanie

Masz cienkie włosy i nie możesz skutecznie ułożyć fryzury pompadour? W takim przypadku fryzurę należy ułożyć na bok pod kątem kierunku wzrostu włosów. Ta mała sztuczka sprawia, że ​​włosy wyglądają na pełniejsze i mają większą objętość.

Przypadkowe fryzury męskie z pompadour

pompadour-fryzura-długie-z-włosy-podcięcie-broda

Jeśli chcesz nosić fryzurę pompadour dla mężczyzn od niechcenia, nie możesz czesać górnych włosów prosto, ale zostaw je trochę luźniej. Najlepiej sprawdza się to na kręconych włosach, ponieważ naturalnie mają dużą objętość.