Podróże i wakacje

Wakacje w Austrii: Najpiękniejsze jeziora, które można odwiedzić latem!

Chociaż pandemia korony wciąż mocno trzyma świat, jest wiele krajów, które stopniowo rozluźniają blokadę i powoli otwierają swoje granice dla turystów. Pięćdziesiątnica jest tuż za rogiem, wielu ludzi tęskni za małą przerwą i chciałoby gdzieś pojechać na kilka dni. A co powiesz na miłe wakacje w Austrii? Republika Alpejska znana jest jako kraina gór i przyciąga miliony turystów swoim niezwykłym krajobrazem. Imponujące szczyty, pagórkowate winnice, idylliczne górskie wioski i piękne miasta, takie jak Wiedeń, Salzburg i Graz – sąsiedni kraj ma wiele do zaoferowania i zdecydowanie warto go odwiedzić. Jednak wiele osób nie wie, że w Austrii jest ponad 25 000 jezior idealnych do pływania. To oczywiście dużo i nie możesz odwiedzić wszystkich na raz. Dlatego w tym artykule zebraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze jeziora w Austrii, które można było odwiedzić latem!

Podróż do Austrii od 19 maja: nowe przepisy imigracyjne, o których powinieneś wiedzieć

Podróżuj po Austrii od 19 maja Atrakcje przyrodnicze w Europie

Wakacje w Austrii znów są możliwe! Sąsiedni kraj odniósł wielki sukces w konsekwentnych działaniach przeciwko koronawirusowi, a liczba nowych infekcji gwałtownie spadła w ostatnich tygodniach. Umożliwia to szerokie otwarcia od 19 maja, zwłaszcza w zakresie gastronomii, kultury, wypoczynku i zakwaterowania. Podczas podróży należy jednak również zauważyć, że nadal obowiązują ograniczenia i zasady wjazdu do wielu krajów. Przed wjazdem do Austrii musisz się najpierw zarejestrować („Pre-Travel-Clrearance”) i przedstawić potwierdzenie rejestracji podczas kontroli.

Wakacje w Austrii zwiedzanie twierdzy Hohensalzburg

Austriackie przepisy dotyczące wjazdu opierają się na tak zwanej koronowej sygnalizacji świetlnej unijnej agencji zdrowia ECDC. Od 19 maja goście z krajów, które na mapie są oznaczone kolorem pomarańczowym lub zielonym, mogą podróżować do Austrii. W przypadku wchodzenia z jasnoczerwonych obszarów, w przyszłości wymagany będzie dowód szczepienia lub wyzdrowienia po infekcji lub negatywny wynik testu PCR. Z drugiej strony podróżni z obszarów ciemnoczerwonych powinni po wjeździe do kraju przejść na 10-dniową kwarantannę. Z obecnej perspektywy wjazd jest wolny od warunków od 19 maja z Malty, Portugalii, Finlandii i Islandii. Należy również zlikwidować obecną kwarantannę dla Belgii, Bułgarii, Danii, Niemiec, Estonii, Grecji, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Norwegii, Rumunii, Słowacji i Czech. Należy jednak zauważyć, że przepisy mogą ulec zmianie w zależności od aktualnej sytuacji koronowej w poszczególnych krajach.

Wakacje w Austrii: Jezioro Bodeńskie w Vorarlberg

Jezioro Bodeńskie Wskazówki dotyczące wakacji letnich w Austrii najpiękniejszych jezior w Europie

Jezioro Bodeńskie to bez wątpienia europejski wakacyjny klasyk i przez cały rok przyciąga wielu turystów. W rzeczywistości Jezioro Bodeńskie składa się z dwóch jezior, Untersee i Obersee i znajduje się w tak zwanym „Dreilandeseck” między Austrią, Niemcami i Szwajcarią. Od spokojnego pływania w krystalicznie czystej wodzie po rozległe wyprawy nurkowe, kitesurfing i surfing – region z pewnością ma wiele do zaoferowania i jest prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Wspaniałe restauracje, w których można skosztować regionalnej kuchni i wspaniałe zakwaterowanie, zachęcają do odpoczynku. Liczne rezerwaty przyrody wzdłuż jeziora i Renu są idealnym miejscem na relaksującą wędrówkę i oferują liczne atrakcje na następne wakacje w Austrii. Jeśli zatrzymujesz się w Bregencji, zdecydowanie powinieneś odwiedzić port Bregenz nad Jeziorem Bodeńskim. Istnieją tak zwane „stopnie do siedzenia o zachodzie słońca”, z których można podziwiać wspaniały zachód słońca.

Hallstätter See jest zdecydowanie warte odwiedzenia

Hallstatter Zobacz zabytki Podróżuj po Austrii od 19 maja

Hallstatt zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych miejsc w Austrii. Położone między trzema miastami Hallstatt, Obertraun i Bad Goisern oraz Sarstein jezioro Hallstatt oczaruje Cię zapierającą dech w piersiach przyrodą, spokojem i odosobnieniem! Płaskie brzegi i krystalicznie czysta woda są idealne nie tylko do pływania, ale także do nurkowania i licznych wycieczek łodzią. Okolica i jezioro to idealne miejsce dla wszystkich miłośników przyrody, którzy chcą spędzić wakacje w Austrii. Od rzadkich roślin po liczne gatunki ryb, płazów i ptaków wodnych – znajdziesz tam wszystko, czego dusza zapragnie! Kolejną atrakcją, której nie można przegapić, są wędrówki ze wspaniałym widokiem na otaczający górski krajobraz. Wszyscy miłośnicy kultury i historii powinni zdecydowanie odwiedzić miasteczko targowe Hallstatt. Znajduje się tam słynna kopalnia soli, w której można się wiele dowiedzieć o 7000-letniej historii górnictwa oraz słynne na całym świecie historyczne centrum miasta.

Wolfgangsee: Wakacje w sercu Salzkammergut

Wskazówki dotyczące podróży do Wolfgangsee najpiękniejsze jeziora w Austrii

Wolfgangsee znajduje się w Salzburgu i Górnej Austrii i jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych jezior w Austrii, które można odwiedzić latem. Jej piękno docenił już nieżyjący już były kanclerz Helmut Kohl, który spędził 30 lat na wakacjach w Austrii z rodziną. Jego absolutnie urzekające położenie pomiędzy potężnymi górami i gęstymi terenami sprawia, że ​​jezioro Wolfgang jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Alpach. Zachwyca doskonałą jakością wody, a średnia temperatura wody latem 24 stopnie stwarza idealne warunki do uprawiania takich aktywności jak nurkowanie, wędkarstwo czy żeglarstwo. Wędrowcy mogą również spędzić niezapomniany dzień wędrując w sercu natury. Ponadto publiczna plaża i odkryte baseny z przytulnymi tarasami nad jeziorem zapewniają mnóstwo relaksu i spokoju.

Spędź wakacje w Austrii nad jeziorem Wörthersee

Wskazówki dotyczące podróży do Wörthersee najpiękniejsze jeziora w Austrii

Jezioro Wörthersee ma około 17 kilometrów długości i leży w trójkącie granicznym Austrii, Włoch i Słowenii. Temperatura wody w lecie może wzrosnąć do 28 stopni i dlatego jest idealna do pływania. Jezioro Wörthersee jest tak rozległe, że oferuje idealne warunki dla wszystkich żeglarzy, narciarzy wodnych i nurków. Jeśli chcesz, możesz również przejechać taksówką motorową przez jezioro i podziwiać stamtąd wille, zbudowane w stylu słynnej „architektury Wörthersee”. Ze względu na swoje wymarzone, sielankowe położenie i przyjemny klimat, największe jezioro w Karyntii jest jednym z najpiękniejszych jezior w Austrii, które warto odwiedzić. Możliwość spotkania celebrytów na ulicy jest również całkiem niezła, ponieważ jezioro Wörthersee jest jednym z najpopularniejszych miejsc w kraju, szczególnie latem. Kiedy w pewnym momencie będziesz miał dość pływania, możesz zwiedzić okolicę na rowerze lub na pieszej wędrówce.

Jezioro Nezyderskie

Neusiedler See w Austrii Letnie wakacje w Europie 19 maja

Jezioro Neusiedler See jest czymś wyjątkowym i pod wieloma względami: jest najbardziej wysuniętym na zachód jeziorem stepowym w Europie, a tym samym kolejnym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i drugim co do wielkości jeziorem w Austrii. W rzeczywistości znajduje się na granicy Węgier i Austrii, z których większość należy do Austrii. Ze względu na łagodny klimat w miesiącach letnich woda może nagrzewać się do 30 stopni, ale może też bardzo szybko się ochłodzić. Ze średnią głębokością około 1,8 metra Jezioro Nezyderskie nadaje się nie tylko do pływania, ale także oferuje optymalne warunki wiatrowe dla kitesurferów, surferów i żeglarzy. Jezioro znajduje się zaledwie godzinę jazdy od Wiednia i dlatego jest idealnym miejscem na następne wakacje w Austrii. Jego położenie u podnóża Alp sprawia, że ​​można podziwiać wokół niego wyjątkową florę i faunę.

Attersee na idealne wakacje w Austrii dla fanów sportów wodnych

Attersee Austria najpiękniejsze jeziora w Europie

Attersee znajduje się w Górnej Austrii Salzkammergut i jest największym jeziorem, które całkowicie znajduje się na terytorium Austrii. Z głębokością około 169 metrów jest to również trzecie pod względem głębokości jezioro w Austrii. Attersee to największe jezioro w łańcuchu jezior w Salzkammergut, do którego należą również Mondsee, Fuschlsee i Irrsee. W pobliżu znajdują się jeziora Hallstätter See, Wolfgangsee i Wallersee – prawdziwy wodny raj! Attersee jest najbardziej znane z turkusowej wody i jest uważane za jedno z najczystszych jezior w kraju. Widoczność do 25 metrów i obfitość ryb zapewniają nurkom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Ponieważ Attersee jest tak rozległe, jest również popularnym wyborem na wakacje w Austrii z żeglarzami i miłośnikami motorówek. I dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli psów: Attersee to jedno z niewielu jezior, w których można pływać ze swoim czworonożnym przyjacielem – ale są też dodatkowe plaże dla psów.

Weißensee to jedno z najpiękniejszych jezior w Austrii

Wskazówki dotyczące wakacji w Austrii Weissensee

Jeśli chcesz spędzić spokojne i relaksujące wakacje w Austrii, znajdziesz je w Karyntii. Weißensee uważane jest za najczystsze jezioro w Karyntii i zachwyca swoim imponującym pięknem i przejrzystością. Dzięki doskonałej lokalizacji w Alpach Gaitalskich i otaczającym go łagodnym, ale imponującym górom, Weißensee jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce odpocząć na łonie natury. W niektórych miejscach zielone, płaskie łąki charakteryzują krajobraz, w innych przypominają one fiord. Ponadto Weißensee zostało uznane za park przyrody, a zrównoważona turystyka odgrywa bardzo ważną rolę. Około dwie trzecie brzegu jest drożne, a do większości zatoczek i miejsc można dotrzeć tylko na piechotę. Jezioro ma wiele atrakcji i jest obecnie znane jako jedno z najpopularniejszych miejsc sportów wodnych w Austrii. Dzięki temu wszyscy miłośnicy sportów wodnych mogą bez przeszkód jeździć na nartach wodnych, a nawet brać udział w raftingu lub canyoningu na rzekach otaczających Weißensee.

Klopeiner See

najpiękniejsze jeziora w Austrii Klopeiner Zobacz porady dotyczące podróży

Jezioro Klopeiner See w South Karnten jest nie tylko jednym z najpiękniejszych jezior w Austrii, ale również uważane jest za najcieplejsze jezioro w Europie z temperaturą wody w lecie 30 stopni! Ponadto woda ma wysoką jakość wody pitnej, a liczne godziny słońca przemawiają za przyjemnym Ulraubem w Austrii. Obszar wokół jeziora Klopeiner See to doskonałe połączenie wody i lądu oraz popularny cel podróży zarówno dla miłośników wody, jak i pieszych wędrówek. Oprócz surfingu, pływania i żeglarstwa jezioro jest popularnym miejscem do nurkowania, a głębokość widoczności 15 metrów pozwala na podziwianie pięknego podwodnego świata. Szczególną atrakcją jest jednak promenada, która jest jedyną ciągłą promenadą nad jeziorem w Austrii. A jeśli nie chcesz przegapić treningu na wakacjach, możesz odwiedzić studio fitness na świeżym powietrzu „Fitness Beach” nad brzegiem jeziora.

Znane na całym świecie jezioro Fuschlsee na relaksujące wakacje w Austrii

Fuschlsee Austria porady wakacyjne najpiękniejsze jeziora w Europie

Tuż przy wejściu do Salzkammergut i zaledwie 20 kilometrów od Salzburga znajduje się marzycielskie jezioro Fuschlsee. Charakteryzuje się ponadprzeciętną jakością wody i jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych jezior w kraju związkowym Salzburg. Krystalicznie czyste, mieniące się głęboką zielenią i ponad 4 kilometry długości – Fuschlsee urzeka swoim cudownie pięknym otoczeniem i zapewnia niezapomniane wakacje w Austrii. Piaszczyste plaże w połączeniu z turkusową wodą przyciągają wzrok i co roku przyciągają miliony turystów. Ogromna różnorodność kwiatów, ptactwa wodnego i owadów sprawia, że ​​serca wszystkich miłośników przyrody biją szybciej.

Zielone Jezioro to prawdziwy fenomen przyrodniczy

Grünsee odwiedza wakacje w Austrii od 19 maja

Zielone Jezioro w pobliżu Tragöß to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych miejsc w Austrii. Choć w rzeczywistości nie jest to jezioro, Zielone Jezioro zasłużyło sobie na miejsce w naszym artykule dzięki swojej niezwykłej fascynacji. Woda jest tam w rzeczywistości ciemnozielona, ​​odbijając otaczające góry. Co sprawia, że ​​Zielone Jezioro jest tak wyjątkowe? Zimą woda znika prawie całkowicie i co roku po wiosennych roztopach jezioro ponownie wypełnia się krystalicznie czystą wodą. To przekształca go z górskiej łąki w jezioro o głębokości do dziesięciu metrów. Jednak teren wokół zielonego jeziora jest ścisłym rezerwatem przyrody, a kąpiele i nurkowanie są zabronione ze względu na szczególny krajobraz. Ale widok szmaragdowozielonej wody zapiera dech w piersiach, aby po prostu cieszyć się w pełni cudami natury.

Urlop w Austrii 19 maja Po powrocie podróżuj po krajach bez kwarantanny