Włosy i fryzury

Czekoladowofioletowy kolor jako modna fryzura na jesienną stylizację

kolor-fioletowo-czekoladowy-ciemnobrązowy-projektowanie-profesjonalna-fryzura

Nowy trend kolorystyczny dla włosów sprawia, że ​​wiele kobiet marzy o nowej stylizacji fryzury i jest to tzw. efekt fioletu, który stosuje się do włosów w kolorze czekoladowego brązu. Jeśli szukasz nowych kolorów włosów, które są jednocześnie skuteczne i modne, nie możesz się pomylić z tym połączeniem. Bo choć delikatny kolor fioletu wcale nie jest naturalny, dzięki kolorowi bazowemu i technice aplikacji tworzy imponująco naturalny wygląd, który prawie każdy chciałby mieć. W tym artykule chcielibyśmy dokładnie wyjaśnić, czym jest kolor Chocolate Mauve, jak się go uzyskuje i skąd właściwie pochodzi. Ponadto mamy kilka przykładowych zdjęć i wariantów kolorystycznych dla czekoladowego koloru włosów z odcieniem fioletu, dzięki czemu możesz również uzyskać kilka pomysłów, jeśli chcesz pokolorować włosy.

Czekoladowy kolor fioletowo-fioletowy – jak to wygląda?

fioletowy kolor czekoladowy subtelny wygląd-połyskujący-różowo-różowy

Jak już wspomnieliśmy, podstawowym kolorem tej stylizacji jest ciepły czekoladowy brąz. Możesz wybierać spośród różnych niuansów, jak chcesz. Ci, którzy lubią nieco jaśniejsze, mogą odważyć się na czekoladowy kolor fioletowofioletowy, a także ci, którzy wolą ciemniejsze włosy. Brązowe tony podkreśla delikatny róż, który znany jest z pięknych kwiatów malwy (stąd nazwa). Tutaj również mogą się różnić niuanse i być dobierane według gustu. Do różu dodaje się zwykle kilka akcentów w kolorze włosów, co nadaje włosom atrakcyjny połysk. Ponieważ włosy najlepiej wchłaniają jasne kolory, gdy są jasne, na ciemnych włosach należy wcześniej zastosować środek wybielający, który usuwa pigmenty z włosów i stanowi idealną podstawę dla różowego odcienia.

fioletowy kolor czekoladowy czerwony połysk balayage trendy włosów

Technika balayage służy do stworzenia naturalnego przejścia i wyglądu. Stylizację przypominającą ombre uzyskuje się poprzez swobodne wcieranie koloru we włosy. Ponieważ dla początkujących nie jest to takie łatwe, lepiej zwrócić się do profesjonalisty po kolor Chocolate Mauve. Tylko wtedy można zagwarantować płynne przejście z jednej strony i długotrwały wygląd z drugiej strony.

Zrób sobie włosy ombre – instrukcje dla blondynki, brunetki & podejście

Farbowanie rudych włosów – porady dotyczące pielęgnacji i 37 pomysłów na stylizację

Pokoloruj włosy zgodnie z kalendarzem księżycowym, aby uzyskać świetny efekt

Skąd pomysł??

fioletowy-kolor-czekoladowy-pastelowy-fioletowy-jasny brąz-ciemny blond

Nowojorska fryzjerka Hanna Edelman jest uważana za wynalazcę czekoladowego fioletu do włosów. Jej salon znajduje się na Brooklynie i nosi nazwę „Brush in Hand” – nazwa, która doskonale opisuje technikę balayage przy farbowaniu włosów. Pomysł na nowy modny kolor zrodził się dość spontanicznie, gdy stylistka zdecydowała się wykorzystać niektóre z pozostałych pastelowych odcieni z zeszłorocznych trendów letnich i zmieszać je ze sobą, aby zobaczyć, jaki jest efekt. Kolor szybko przekształcił się w trend kolorów i włosów na jesień. Subtelne i przyjemne akcenty sprawiają, że wyglądamy świeżo, co może być bardzo korzystne dla naszej stylizacji, szczególnie w chłodniejszą jesień.

Kolor czekoladowo-fioletowy – pomysły i warianty

fioletowy-kolor-czekoladowy-kontrast-podkreśla-różowy-pomarańczowy-różowy-brązowy

Modny, czekoladowofioletowy kolor ma, że ​​tak powiem, swoje podstawowe zasady, ale, jak już wspomniano, można go również zmieniać, urozmaicać i projektować według własnego gustu. Chcielibyśmy pokazać, że nie zmienia to szyku i niepowtarzalnego wyglądu na poniższych przykładach, w których oba kolory włosów zostały użyte w różnych niuansach. Nie ma znaczenia, czy chcesz po prostu subtelne akcenty kolorystyczne, czy coś bardziej ekstrawaganckiego, ponieważ w tym trendzie kolorystycznym możliwe są jedno i drugie. Pozwól swojemu fryzjerowi doradzić Ci, aby znaleźć idealne odcienie dla Twojego typu i na koniec być całkowicie zadowolonym z nowej stylizacji.

Ciemnobrązowe włosy i fioletowe

fioletowo-czekoladowo-pastelowo-różowa-koronkowa grzywka-ciemnobrązowy-włosy

Jeśli chcesz, aby kolor włosów był szczególnie ciemny, możesz osiągnąć pożądany efekt dzięki tej kombinacji. Ciemno-czekoladowo-brązowe podejście jest tutaj stosunkowo krótkie, więc różowe niuanse zaczynają się wysoko. To świetny wariant dla długotrwałego wyglądu, w którym co najwyżej ujęcie, ale niekoniecznie przejście, wymaga ponownego zabarwienia.

Przejścia w różnych kierunkach

fioletowy-kolor-czekoladowy-różowy-fioletowy-brązowy-przejście-ombre-balayage-technika-stylizacja

Przy tej stylizacji można zaobserwować dwa przejścia. Z jednej strony klasyczne przejście koloru czekoladowego fioletu widać od góry do dołu, a z drugiej strony od tyłu głowy do przednich części włosów. Dla przednich pasm wybrano jasnoróżowy odcień, który stopniowo ciemnieje w kierunku tyłu głowy i przechodzi w fioletowy odcień.

Jasnofioletowe wskazówki

fioletowy-kolor-czekoladowy-blady-rozowy-pastelowy-wskazówki-kolorystyka-ombre

Aby uzyskać większy kontrast, pozwól końcówkom wyblaknąć do jasnego pastelowego odcienia. Ten kolor Chocolate Mauve najlepiej pasuje do odważnych kobiet, ponieważ jest jeszcze bardziej efektowny niż klasyczny Chocolate Mauve. Szczególnie ciepły i ciemniejszy odcień brązu do podejścia wygląda bardzo atrakcyjnie w połączeniu z chłodnym pastelowym różem. Ale w tym celu możesz też farbować włosy jaśniej.

Kontrastujące pasma

fioletowy-kolor-czekoladowy-smugi-czerwony-blond-różowy-ciemnobrązowy

Jeśli nie chcesz, aby przejścia w kolorze czekoladowego fioletu były tak równomierne, ale wolisz kontrastowe i grube pasma koloru, możesz oczywiście również się na to zdecydować. W takim przypadku zastanów się, jakie niuanse chcesz we włosach. Powyższy przykład pokazuje skuteczną mieszankę różowych i czerwono-blond pasemek, które łączą się w ciemnobrązowy kolor bazowy dla korzeni.

Jasnobrązowe włosy i efekty

fioletowo-czekoladowy-jasnobrązowy-błyszczący-warkocz-półotwarty

Modne kolory włosów są tutaj połączone z jasnobrązowym odcieniem. Wygląd wygląda wyjątkowo naturalnie i powstaje efekt rozjaśnionych słońcem włosów, typowy dla techniki balayage. Fioletowy kolor jest tylko dyskretnie dostrzegalny. Idealny wariant dla wszystkich, którzy nie odważą się na ekstrawaganckie stylizacje. Jasnobrązowy kolor włosów tworzy również przyjemny połysk, który jest szczególnie skuteczny w świetle.

Fioletowo z czerwonym połyskiem

fioletowy-kolor-czekoladowy-jesien-stylizacja-balayage-czerwony-migotanie-rose

Czekoladowy brąz jako podejście i efekt fioletu z czerwonym połyskiem to kolejny wariant, który bez wątpienia idealnie pasuje do jesieni. Jasnoróżowy odcień łączy się z nieco mocniejszymi czerwonymi smugami, które przeplatają się z równomiernym przejściem. Z kucykiem czy bez nie ma znaczenia.

fioletowy kolor czekoladowy damski wygląd-fryzury-pomysł-jesienny trend

Nawiasem mówiąc, kolor Chocolate Mauve nadaje się nie tylko do długich włosów, ale również świetnie wygląda na krótkich fryzurach. Dzięki atrakcyjnemu, falowemu wyglądowi stylizacja wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie i idealnie oprawi twarz, aby podkreślić świeży wygląd, jaki nadadzą Twojej skórze kolory.