Wielkanoc i wiosna

Rękodzieło ze skorupkami jajek: rób ładne dekoracje

Rękodzieło ze skorupkami jaj mozaika-obraz-motyl

W dekoracjach wielkanocnych nie powinno zabraknąć jajek we wszystkich rozmiarach i kolorach. Pokazaliśmy już, jak zaprojektować pisanki o marmurowym wyglądzie. Rozbite skorupki naklejane są na styropianowe jajka i tworzą wyrafinowaną mozaikę. Piękny wynik osiąga się szybko i łatwo bez większego wysiłku. Ale czym jeszcze można majstrować przy potłuczonych skorupkach jajek? Dzisiaj przedstawimy Wam jeszcze kilka pomysłów na tworzenie ze skorupek jajek. Czytaj dalej i przekonaj się, jak fascynujące może wyglądać majsterkowanie przy skorupkach jajek.

Rzemiosło ze skorupek jaj

majstrować przy skorupkach jajek połamane-kawałki-użyć

Wykonując rękodzieło, możesz używać skorupek brązowych i białych, w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć. W przypadku jajek gotowanych spróbuj obficie obrać skorupkę i ściągnąć białą skórkę z muszli. Skorupki jaj są następnie łamane na mniejsze kawałki.

Bądź kreatywny z rękodziełem ze skorupkami jaj

majsterkować przy skorupkach jajek wzór-motywy-niech-wyobrazni-uciekać-bez-wyobraźni

Rękodzieło ze skorupek jaj nie może odbywać się tylko w Wielkanoc. Dziś pokażemy Wam kilka dekoracji, które mogą sprawiać radość przez cały rok. Ramki do obrazów, doniczki, wazony, puste butelki, pudełka na biżuterię, tace do serwowania – wszystko to idealnie nadaje się jako baza pod skorupki jaj.

Ubierz gliniane garnki połamanymi kawałkami skorupki jajka

druciarka-jajko-gliniane-garnki-mozaika-kolorowa-dzieci

Resztki skorupek jajek kolorowych lub bezbarwnych można wykorzystać do dekoracji glinianych garnków. Krawędź pomalowana jest nieprzezroczystą czarną farbą. Na początek gliniany garnek musi być czysty, wolny od tłuszczu, kurzu i suchy, w przeciwnym razie klej nie będzie dobrze przylegał.

Instrukcje tworzenia z kawałków skorupki jajka

Tinker-skorupka-gliniane garnki-instrukcje-części skorupki-dzieci

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo skorupek jaj. Najlepiej pracować na małych odcinkach. Klej jest najpierw nakładany na powierzchnię, a kawałki skorupki są przyklejane do niego. Całość najlepiej po wyschnięciu zapieczętować bezbarwnym lakierem.

Wydrukuj szablony i rozdaj je dzieciom

Tinker-Eggshell-dla-dzieci-wydrukow-szablony

Mozaika Skorupka jajka to również ciekawy pomysł na rękodzieło dla dzieci. Wybierz prosty motyw np. B. Wybierz kwiat lub motyl i wyciśnij go na kawałku białego papieru. Następnie motyw z kawałkami skorupki klei się jak mozaikę. Dzięki różnokolorowym skorupkom jajek możesz również stworzyć paski tęczy.

Rozbijanie skorupek jajek jest fajne!

majsterkowanie-skorupki-dla-dzieci-rozwalanie-zabawy

Dziecko może przycisnąć palcami skorupki do skorupek, aby stały się małe. To świetna zabawa dla dzieci, ponieważ zawsze pęka po naciśnięciu. Popękane skorupki jajek są następnie rozprowadzane po obrazie.

Pomysły na rękodzieło dla dzieci

Tinker-eggshell-dzieci-wielkanocna-mozaika-kurczak-skorupki jajek

Dzieci szczególnie czekają na wielkanocne rękodzieło i dekoracje. Dlatego musisz przygotować dla nich ciekawe pomysły rzemieślnicze. Nawet po zakończeniu wakacji wszystko może się toczyć. Recykling resztek skorupek jajek jest tak samo zabawny jak malowanie pisanek!

Wielkanocne przyjęcie dla najmłodszych i ich przyjaciół

jajka-druciarz-dzieci-wielkanoc-impreza-mozaiki-zrób-sam

Jeśli organizujemy przyjęcie wielkanocne dla najmłodszych, zdobądź kilka szablonów dla każdego dziecka. Motywy takie jak pisanki, pisklęta i krzyżyki idealnie pasują do Wielkanocy. Miskę z przygotowanymi skorupkami ułóż na stole i rozłóż szablony. Teraz każde dziecko może uwolnić swoją kreatywność.

Dzieci tworzą dzieła sztuki 

druciarka-jajka-muszle-dzieci-mozaiki-zdjecia-farby-kwiat-slonce

Inną opcją byłoby użycie kolorowego obrazu jako podstawy mozaiki ze skorupek jajka. Muszle są drobno posiekane i rozłożone na zdjęciu. Następnie kawałki są malowane pędzlem i farbami akrylowymi według motywu.

Udekoruj ramkę do zdjęć kolorowymi skorupkami jajek

Tinker-eggshell-ramka-na wielkanoc-dzieci-kolorowa-dekoracja

Kiedy wielkanocny brunch się skończy, wszystkie kolorowe skorupki pisanki można wykorzystać do urozmaicenia ramki do zdjęć. Aby uniknąć większych szczelin, użyj wykałaczki lub drewnianego patyczka, aby wepchnąć kawałki skorupki we właściwe miejsce. Jasne kolory od razu wprawiają w dobry nastrój!

Wybór odcieni koloru

majsterkowanie-skorupki-jajka-przyklejanie-pękanie-zabawa

Jeśli poprzedni pomysł jest zbyt kolorowy jak na Twój gust, możesz ograniczyć się do określonej palety kolorów. Białe, jasnoniebieskie, ciemnoniebieskie i czarne wyglądają świeżo. Białe, różowe i miętowe dodają romantycznego akcentu.

Rękodzieło ze skorupkami jajek – pomysł na morską dekorację tarasu

Tinker-Eggshell-ramka-obraz-niebiesko-morska-dekoracja-prezent

Zdjęcia z wakacji będą wyglądać szczególnie dobrze w tej jasnoniebieskiej ramce z mozaiką. Dzięki prostemu monochromatycznemu projektowi ostrość jest skierowana również na kolorowy obraz.

Udekoruj drewnianą tacę kawałkami skorupki jajka

druciarka-jajka-drewniana-taca-do-kawy-upiększa

Drewniana taca przydaje się do serwowania herbaty, kawy lub śniadania do łóżka. Na tacy można nie tylko przewozić wiele rzeczy na raz, ale także układać świece pieńkowe, naturalne materiały i wszelkiego rodzaju dekoracje. Jako element dekoracyjny wygląda prosto i elegancko, ale można go również doprawić białymi skorupkami jajek.

Instrukcje – pomaluj tacę

druciarka-jajka-drewniana-taca-farba-dekoracja

Najpierw tacę do serwowania należy zagruntować. Pozostaw podkład na kilka godzin do wyschnięcia. Po wyschnięciu podkładu możesz przemalować swoją tackę. Tutaj wybrano ciemne złoto. Najlepiej nałożyć dwie warstwy farby, aby ładnie kryła.

Złóż mozaikę jajeczną

druciarka-jajko-kawałki-drewniana-taca-pokrywa-dno

Kiedy farba wyschnie, możesz zacząć od rozbitych skorupek jaj. Nałóż klej na całej szerokości tacy, a następnie umieść bity na kleju. Powtarzaj proces, aż taca zostanie całkowicie zakryta.

Kawałki skorupek jaj na meblach?

dłubać-jajko-mozaikowe-fronty-komoda-urozmaicić

Zamówienie 54 000 twoich może wydawać ci się niezwykłe, ale dla projektanta Erica Chapeau jest to zupełnie normalne. Mieszka w USA i projektuje meble i przedmioty, których powierzchnia pokryta jest kawałkami skorupek jaj. Kawałki muszli są ułożone na kartce papieru, a następnie pokryte klejem epoksydowym i pigmentem. Po wyschnięciu arkusz ten jest mocowany do pożądanego przedmiotu, szlifowany i lakierowany. Czy sam spróbowałbyś czegoś takiego??

Ceramiczny dzbanek ozdobiony kawałkami brązowej skorupki jajka

dłubać-jajko-naczynia-dzbanek-upiększyć-w stylu wiejskim

Styl wiejskiego domu jest bardziej popularny niż kiedykolwiek. Jeśli urządziłeś swoją kuchnię w stylu wiejskim, to kubek ceramiczny jest idealnym elementem dekoracyjnym. Najlepiej używać naturalnych brązowych i brązowych nakrapianych skorupek jajek.

nadaj szkatułce z biżuterią mozaikowy wygląd

majsterkowicza-jajko-biżuteria-pudełko-mozaika-montaż-elementy

Chcesz nadać swojej szkatułce na biżuterię nowy wygląd? Zdecyduj się na piękny motyw i kolory, które pasują do Twojej sypialni. Prawdziwie przyciągający wzrok na toaletce!

Zaprojektuj motywy na pokrywie

Tinker-Eggshell-biżuteria-pudełko-pokrywka-sowa-motyw-koraliki

Narysuj motyw wolną ręką lub użyj szablonu. Samoprzylepne półperełki i cyrkonie w dopasowanych kolorach mogą pięknie uzupełnić obraz na wieczku. Tak projekt wygląda elegancko.

Mozaika ze skorupek jajka w połączeniu z techniką serwetkową

Tinker-muszla-dekoracja-karton-pokrywka-decoupage-hortensja-motyw

Mozaika ze skorupek jajka w połączeniu z techniką serwetkową tworzy wspaniały obraz. Jak tylko przedmiot zostanie sklejony skorupkami jaj, należy nałożyć warstwę kleju. Po wyschnięciu nakładany jest biały podkład. Następnie klej do serwetek nakładany jest na cały przedmiot i naklejana jest zadrukowana serwetka.

Rękodzieło ze skorupkami jajek – świecznik na tealighty w stylu Shabby Chic

Tinker-korupka-na tealighty-shabby-chic-look-róże-decoupage

Każdy, kto zna się na technice decoupage, wie, że mniejsze motywy można stosować również indywidualnie. W tym przykładzie najpierw skleja się zdjęcia, a następnie kawałki skorupek jajka.

Maluj skorupki jajek

Tinker-muszla-dekoracja-wazon-podgrzewacz-shabby-look-decoupage

Ostrożnie wytnij lub oderwij wybrane motywy z papierowej serwetki i przyklej je na świeczniku za pomocą kleju do serwetek i pędzelka. Kawałki skorupki jajka są następnie przyklejane wokół motywu. Grafika powinna być na końcu zapieczętowana. Albo klejem do serwetek, albo lakierem akrylowym.

Talerz dekoracyjny jako dekoracja ścienna

dłuta-jajko-płyta-decoupage-dekoracja-mozaika-wygląd

Talerze dekoracyjne są świetnym elementem dekoracyjnym w domu i można je umieścić na ścianie lub na stojaku. Mozaika ze skorupek jaja została również połączona z techniką serwetkową. Lekko antyczny wygląd uzyskuje się za pomocą gąbki i brązowej farby.

W połączeniu z mozaiką papierową

druciarka-jajko-dekoracja-płyta-barokowa-czarna-złota-mozaika

Możesz również zrobić wspaniałe mozaiki z kolorowego papieru. Ta technika została połączona z mozaiką ze skorupek jajek, aby uzyskać bardzo wyjątkowy wygląd. Dzięki kompozycji i zastosowanej kolorystyce talerz prezentuje się nowocześnie i z klasą.

Biżuteria wykonana z rozbitych kawałków skorupki jajka

Mozaika ze skorupek jaja jest również wykorzystywana w projektowaniu biżuterii. Pomysły na biżuterię DIY sprawiają, że serca wielu hobbystów biją szybciej i są łatwe do naśladowania. Pomalowane kawałki skorupki jajka można przykleić pod warstwą żywicy epoksydowej, kleju 3D lub na formę z gliny polimerowej.

dwukolorowa konstrukcja

Projektując biżuterię, kawałki skorupek jajek można łączyć w różnych kolorach. Połączenie srebra i czerni prezentuje się bardzo elegancko. Powinien być również skoordynowany z kolorem tła.

Rękodzieło ze skorupkami jajek – instrukcja wisiorka na naszyjnik

druciarka-jajko-biżuteria-łańcuszek-wisior-drewno-okrągłe

Poniżej przedstawiamy proste instrukcje dotyczące wisiorków naszyjnikowych z mozaiką ze skorupek jajka. Kawałki skorupki przykleja się do drewnianego krążka, następnie farbę nakłada się pędzlem punktowym.

Zastosuj klej, aby uzyskać trójwymiarowy efekt

łańcuszek-do-jajka-łańcuszek-zawieszka-okrągły

Możesz również użyć gotowych ustawień kaboszonów jako podstawy swojego wisiorka. Są one dostępne w różnych rozmiarach i mają już oczko na łańcuszek. W przypadku innych baz należy go dodać później.

Wisiorki łańcuszkowe w różnych kolorach

druciarka-jajko-biżuteria-łańcuszek-zawieszka-okrągła-czerwona

Oprawa od 20 do 30 mm jest idealna na długi naszyjnik. Kawałki skorupki należy pokryć bezbarwnym, trójwymiarowym lakierem. Tworzy efekt trójwymiarowości i chroni kolor poniżej.