Wielkanoc i wiosna

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc: 7 pomysłów na majsterkowanie z instrukcjami

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc

Wielkanoc to rodzinne święto, którym dzieci są podekscytowane. Jest ukryty, przeszukiwany, odnajdywany, a także majstrowany. Szukając kreatywnych i prostych projektów rękodzielniczych natrafiliśmy na ciekawy materiał rękodzielniczy – drewniane spinacze do bielizny. Spinacze do bielizny służą głównie do wieszania wilgotnego prania. Doskonale nadają się jednak do samodzielnego wykonania zabawnych ozdób wielkanocnych, a zwłaszcza do rękodzieła z dziećmi. Poniżej przedstawiamy siedem fajnych pomysłów na rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc.

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc: Zajączki wielkanocne robią rękodzieło z drewnianych spinaczy do bielizny

Rękodzieło z spinaczami do bielizny do babeczek z zajączkiem wielkanocnym

Po uzyskaniu materiału źródłowego majsterkowanie przy spinaczach do bielizny na Wielkanoc jest bardzo łatwe. Wszystko, czego dodatkowo potrzebujesz do projektów rękodzieła, które tu prezentujemy, znajdziesz w każdym gospodarstwie domowym. Największą zaletą drewnianych spinaczy do bielizny jest to, że świetnie nadają się do rękodzieła z dziećmi.

Zajączki wielkanocne wykonane z drewnianych spinaczy do bielizny jako zabawne wtyczki 

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na drewnianą wtyczkę zajączka wielkanocnego

Aby drewniane spinacze do bielizny były kolorowe i kolorowe, wymagane są nieprzezroczyste kolory. Do tego nadają się również akwarele lub kredki, ale najlepszym sposobem ich barwienia są barwniki akrylowe. Do szczegółów można również użyć flamastrów. Ponadto możesz przykleić spinacze do bielizny i twórczo ozdobić taśmą washi.

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc maluj drewniane króliczki

Ze względu na swój kształt spinacze do bielizny są idealne do robienia zabawnych zajączek wielkanocnych. Mogą być zabawne lub całkowicie abstrakcyjne, w zależności od tego, czym chcesz ozdobić. Za pomocą kilku patyczków do lodów można zrobić urocze wtyczki z zajączkami wielkanocnymi do nastrojowych dekoracji do deserów i ciastek wielkanocnych.

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc: zajączki wielkanocne

majsterkować spinacze do bielizny wielkanocne drewno króliki biała farba

Wielkanocne zające wykonane z drewnianych spinaczy do bielizny są szczególnie piękne i urocze, jeśli najpierw pofarbujesz je na biało ze wszystkich stron. Najlepiej użyć do tego nieprzezroczystej farby akrylowej. Jest to również wspaniałe do rękodzieła z dziećmi. Po całkowitym wyschnięciu farby można wkomponować lub pomalować inne elementy dekoracyjne i dodatkowe detale, takie jak oczy, nos królika, wąsy itp..

majsterkować spinacze do bielizny instrukcje wielkanocne materiały drewniane

Jeśli drewniane spinacze do bielizny nie są używane do trzymania, możesz usunąć ich pióra, skleić dwie części klejem do drewna i stworzyć urocze króliczki. W ten sposób możesz łatwo przymocować go np. do patyczka do lodów.

majsterkować spinacze do bielizny instrukcje wielkanocne malować króliki

Urocze detale królika można narysować na kolorowym drewnianym klamerce do bielizny za pomocą pisaków lub zrobić z innych materiałów. Powinieneś podejść do tego z dużą dbałością o szczegóły.

Rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc: bransoletka DIY z zabawnymi zajączkami wielkanocnymi

majsterkować spinacze do bielizny bransoletka wielkanocna dzieci

Naprawdę świetnym pomysłem na rękodzieło jest wykonanie oryginalnej bransoletki z zajączkami wielkanocnymi dla dziecka. Najpierw z spinaczy do bielizny robi się wiele uroczych króliczków wielkanocnych, a następnie wiąże się je gumką, aby stworzyć ładną i zabawną bransoletkę.

Wielkanocne zające majsterkować z spinaczami do bielizny na Wielkanoc

majsterkować spinacze do bielizny wielkanocne zające pompon ogon króliczka

Drewniane spinacze do bielizny mogą być pięknie udekorowane na Wielkanoc i mogą być również używane do trzymania. Przy niewielkim wysiłku, dużej kreatywności i materiałach, które z pewnością można znaleźć w każdym gospodarstwie domowym, można stworzyć małe akcenty z motywami wielkanocnymi, które od razu wyczarują dobry nastrój. W mgnieniu oka konwencjonalny drewniany spinacz do bielizny staje się zabawnym elementem dekoracyjnym na Wielkanoc, który doskonale uzupełnia resztę dekoracji.

majsterkować spinacze do bielizny wielkanoc udekoruj ogon królika!

Spinacz do bielizny z zajączkiem wielkanocnym można zaprojektować na wiele sposobów. Z jednej strony, z dwóch części drewnianego klamerki do bielizny można bez wysiłku stworzyć dwa uszy królika. Z kolei prosty motyw królika można wyciąć z kartonu w dowolnym kolorze wielkanocnym i nakleić bezpośrednio na spinacz do bielizny.

majsterkować spinacze do bielizny wielkanoc udekoruj króliczki

Kreatywne rękodzieło z spinaczami do bielizny na Wielkanoc: pisklęta do bielizny

majsterkować spinacze do bielizny wielkanocne pisanki śmieszne instrukcje

Naprawdę zabawnym pomysłem jest zrobienie pisanki, z której wykluje się pisklę. Do jajka potrzebujesz spinacza do bielizny i kolorowego papieru, najlepiej skrawków papieru. Najpierw robisz jajko i pisklę z papieru. Teraz pokrój jajko w ząbkowany wzór i przyklej pisklę za dolną połową jajka tak, aby wyglądało, że pisklę wygląda na zewnątrz.

majsterkować spinacze do bielizny wielkanocne pisanki śmieszne instrukcje

Następnie przyklej dolną połowę jajka do spinacza do bielizny, a górną połowę jajka u góry, tak aby pasowały do ​​siebie. W końcu, gdy spinacz do bielizny jest zamknięty, widzisz tylko jajko wielkanocne, a kiedy je otwierasz, pisklę zerka.

Zrób wielkanocny wieniec z spinaczami do bielizny na Wielkanoc

majsterkować spinacze do bielizny wielkanoc wielkanocny wieniec washitape kolorowe deco

Możesz łatwo zrobić fajny wieniec z jasno ozdobionych spinaczy do bielizny. Do tego potrzeba dużo spinaczy do bielizny i podkładki, która służy jako podstawa wieńca. Może to być tektura, drut lub inny stały materiał. Spinacze do bielizny są przez kilka minut ozdobione kolorowymi wzorzystymi taśmami washi. Następnie pozostaje tylko ułożyć ozdobne spinacze do bielizny na szybie. Wreszcie do wieńca można dołączyć inne elementy dekoracyjne i motywy.

majsterkowicze spinacze do bielizny wielkanoc wielkanocny wieniec washitape