Wielkanoc i wiosna

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę: szablony kolorowych obrazków i dekoracji okien

Pierścionek na wiosnę z kreatywną dekoracją okna! Bo robienie rękodzieła z dziećmi to świetna zabawa, zwłaszcza wiosną. Pokażemy Ci kilka pomysłów na majsterkowanie na kolorowe obrazy okienne i dekoracje okienne oraz udostępnimy bezpłatne szablony do wydrukowania. Wielkanoc i wiosna mogą nadejść z wzorami piskląt, zajączek wielkanocnych, motyli, ptaków i innych. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać girlandę ze świeżych płatków róż. Obrazy okienne mogą teraz ozdobić okno i parapet w pokoju dziecięcym i salonie.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę: instrukcje na kolorowe dekoracje okienne

Tinker okna zdjęcia z dziećmi na wiosenną tęczę i słońce

Nareszcie jest miło i ciepło. Kiedy wcześnie rano promienie słoneczne rozświetlają pokój, a śpiew ptaków zwiastuje nadchodzącą wiosnę, nadszedł czas na prace ręczne z dziećmi. Wesołe wiosenne kolory rozjaśnią nastrój w czasach Corony i sprawią, że cała rodzina rozpocznie dzień w dobrym nastroju. Rękodzieło to nie tylko hobby, które rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Jest idealny dla dzieci, których rodzice założyli domowe biuro podczas kryzysu koronowego i pracują w domu. Pokażemy Ci kilka pomysłów, jak sprawić, by dzieci były zajęte w domu w deszczowe dni za pomocą kartonu, papieru kontaktowego i akwareli. Bo robienie zdjęć i dekoracji okiennych z dziećmi na wiosnę to świetna zabawa.

Tinker window obrazki Zajączek z instrukcjami dla dzieci

Obrazy okienne są idealne dla małych artystów. Cięcie, klejenie i malowanie to jedne z najpopularniejszych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. A w poniższej galerii zdjęć oferujemy Państwu liczne szablony do zdjęć okiennych z wiosennymi motywami. Do wykonania zdjęcia na okno potrzebne są następujące materiały: Szablon, który możesz wykonać samodzielnie lub wybrać odpowiedni motyw z naszych propozycji, wydrukować i wyciąć. Wtedy będziesz potrzebować kalki technicznej i ołówka, aby przenieść wzór na papier budowlany. Do malowania potrzebne są jeszcze białe kartony, kredki lub akwarele, a do zdobienia wyłupiaste oczy, wata, cyrkonie, taśma washi, taśmy ozdobne i filc. Jeśli chcesz jechać szybciej, możesz użyć papieru do pakowania. Niezbędne akcesoria to nożyczki, klej i taśma papierowa.

Zrób zdjęcia okienne z dziećmi na wiosenne kwiaty z papieru kontaktowego

Tak powstają obrazy okienne:

1. Najpierw wydrukuj szablon, a następnie prześledź go za pomocą kalki kreślarskiej. Następnie przenieś motyw na biały karton i wytnij go. Jeśli twoje dzieci są w szkole podstawowej, możesz przydzielić je do tego zadania. W przeciwnym razie rodzice i dzieci mogą odpowiednio dzielić zadania. Przede wszystkim ważne jest, aby na początku ocenić, jakie umiejętności mają już dzieci. Jeśli rękodzieło będzie dla małych artystów zbyt łatwe, szybko stracą zainteresowanie. I odwrotnie – jeśli czujesz się przytłoczony, prowadzi to do frustracji. Dzieci, które lubią być w ruchu, nie odnajdą radości w rękodziełach. Na przykład ci, którzy lubią budować i bawić się klockami Lego, będą szczęśliwi.

Wielkanocny zajączek majstrować przy oknie z dziećmi z tekturowych i papierowych talerzy

2. Użyj czarnego pisaka, aby narysować linie podziału zgodnie z szablonem i pozwól dzieciom pokolorować obrazek w oknie akwarelami. Kolorowe kredki to alternatywa dla maluchów. Zasadniczo dzieci do drugiego roku życia lubią malować farbami palcowymi. Trudno jest poruszać się między szklanką wodną, ​​akwarelą i tekturą. Ale możesz malować farbami palcowymi i pędzlem, ponieważ farb palcowych nie trzeba rozcieńczać wodą. O wiele łatwiej też nakłada się je na tekturę za pomocą płaskiego pędzla. Nie ma również ryzyka, że ​​maluchy zamoczą karton i ewentualnie go zniszczą. Mali artyści od trzeciego roku życia opanowali już malowanie akwarelami. Znają właściwą kolejność i naprawdę lubią mieszać kolory.

3. Sklej ze sobą poszczególne części i udekoruj obrazy okienne dowolnymi detalami wykonanymi z waty, filcu lub papieru opakowaniowego. Możesz także przykleić wyłupiaste oczy lub cyrkonie. Puść wodze fantazji i eksperymentuj z dziećmi. Ten krok rękodzielniczy można pominąć, jeśli nie przećwiczyłeś jeszcze z dziećmi prawidłowego obchodzenia się z klejem. W przypadku dzieci poniżej 3 roku życia istnieje ryzyko uduszenia, ponieważ mogą połknąć małe części, takie jak wyłupiaste oczy lub cyrkonie. I bez względu na wiek: dzieci nie mogą być pozostawione bez opieki podczas wykonywania rękodzieła.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę: udekoruj okno girlandą z tkaniny i papieru do pakowania

Dekoracje okienne Tinker na wiosenne pomysły dla dzieci samemu wykonaj girlandę z papierowych ptaków

Kolejny pomysł dla dzieci od 10 roku życia: naucz je techniki serwetkowej i wspólnie ułóż kolorowe obrazki okienne z białego kartonu i kolorowych serwetek z wiosennymi motywami. Możesz również użyć papieru do pakowania i zrobić z niego girlandę. Do dekoracji okien potrzeba też kilku ozdobnych wstążek, np. z koronki i satyny, a także sznurka. Po prostu odrysuj szablon najpierw na kalce kreślarskiej, a następnie przenieś go na białą tekturę za pomocą kalki kreślarskiej. Wytnij ptaszki i skrzydełka razem z dziećmi i przyklej je papierem do pakowania. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie przyklej skrzydła każdemu ptakowi. Gotowe sylwetki ptaków zawieś na ozdobnych wstążkach ze sznurkiem, a następnie wyeksponuj girlandę jako dekorację okna. Girlanda ma tę zaletę, że możesz jej użyć ponownie w przyszłym roku.

Majsterkowicze dekoracje okienne z dziećmi: pierścionek na wiosnę z kwiatami

Jak samodzielnie wykonać dekoracje okienne z kwiatów i skorupek jaj

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę to także frajda dla rodziców. Teraz pokażemy Ci kilka pomysłów na rzemiosło na dekoracje okienne wykonane z naturalnych materiałów. Pierwszy pomysł dotyczy wazonów małoformatowych. W tych wazonach możesz wyeksponować sezonowe kwiaty. Potrzebujesz następujących materiałów:

  • Białe jaja kurze
  • Kwiaty sezonowe do wyboru (tulipany, róże, stokrotki, stokrotki itp.)
  • Płaska taśma ozdobna i klej

Jajka są tradycyjnie spożywane zwłaszcza wiosną, ponieważ na Wielkanoc istnieje wiele przepisów, do których hobbystyczni kucharze potrzebują jajek. Więc następnym razem, gdy upieczesz ciasto z dziećmi, nie wyrzucaj skorupek jajek. Możesz ich użyć do wykonania ładnych dekoracji okiennych. Tak powstają urocze wazony:

Dekoracje okienne z dziećmi tworzą instrukcje na girlandę z kwiatami w skorupce jajka

1. Otwórz skorupki jajek na brzegu kubka, aby otrzymać jedną dużą i jedną małą połówkę jajka. Będziesz używał większej połowy jajka, więc umyj je dokładnie wodą i płynem do naczyń. Najlepiej używać białych skorupek jajek, bo to one pozwalają kwiatom same zaistnieć.

2. Napełnij skorupkę odrobiną wody. Upewnij się, że skorupka jajka nie stanie się zbyt ciężka. Alternatywnie można kupić piankę florystyczną w kwiaciarni, pokroić na małe kawałki i wypełnić nią skorupkę jajka.

3. Wybieraj kwiaty cięte, które lubią silne słońce i mają podobne wymagania w stosunku do wody. Pokrój kwiaty 3 cm – 4 cm pod kwiatami. Ostrym nożem pokrój pędy po przekątnej. Upewnij się, że kwiat nie wystaje poza krawędź skorupki jajka. Następnie ułóż wybrane kwiaty w skorupkach jajek. Początkujący mogą zdecydować się na kwiat o dużym rozkwicie, podczas gdy doświadczeni ogrodnicy-hobbyści wiedzą, które kwiaty cięte dobrze się sprawdzają.

4. Przyklej płaską wstążkę do skorupki jajka i zawieś wazon przed oknem. Ten pomysł na rękodzieło doskonale nadaje się dla dzieci w szkole podstawowej. W ten sposób mali kwiaciarnie mogą dowiedzieć się, jakie kwiaty kwitną wiosną i jakie mają wymagania co do gleby i lokalizacji. Być może możesz też powiedzieć dzieciom, jakie rodzaje kwiatów są rodzime, a które przywieziono do Niemiec z innych krajów.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę: stwórz własne dekoracje okienne na Dzień Matki

Zrób sobie girlandę kwiatów jako dekorację okna Instrukcje

W niedzielę 20 maja w Niemczech obchodzony jest Dzień Matki. W tym dniu matki obchodzone są w całym kraju, a dzieci próbują zaskoczyć mamę domowymi prezentami. W tym roku, w czasach Korony, szczególnie ważne jest, aby wszyscy zostali w domu, aby chronić osoby starsze. Co ojcowie mogą zrobić z dziećmi, aby podziękować mamie? Proponujemy Ci pomysł na majsterkowanie, który z pewnością wywoła sensację. Jest również bardzo tani i nie musisz iść na zakupy. Więc nawet jeśli 20 maja jest godzina policyjna, pomysł na rzemiosło nadal może zostać wdrożony. Zrób girlandę z płatków róż i wystawiaj je jako dekoracje okienne w niedzielne poranki. Potrzebne będą nitki odżywcze i płatki róż, ale możesz użyć innych wybranych przez siebie kwiatów. Girlanda wygląda szczególnie atrakcyjnie, gdy połączymy ciemne i jasne kwiaty. Możesz również wybrać kwiaty, aby stworzyć gradient kolorów od białego do czerwonego wina. Przywiąż kwiaty do nici do szycia w odległości 10 cm od siebie i zawieś je jako pionową girlandę.

Zrób dekoracje okienne z papieru: złóż kwiaty 3D z dziećmi

Wykonaj dekoracje okienne z kwiatów z papieru.Instrukcje dotyczące girlandy

Origami to sztuka składania, która ostatnio zyskuje na popularności również w Niemczech. Przy odrobinie wprawy i oczywiście teoretycznego przygotowania można zrobić z dziećmi pomysłowe dekoracje okienne origami na wiosnę. Wytnij liście z zielonego kartonu, a następnie razem z dziećmi złóż kwiaty origami z bibuły. Oczywiście można również wykonać kwiaty 3D z kartonu, najpierw wycinając poszczególne części kwiatów, a następnie sklejając je ze sobą. Do tego potrzebny jest nie tylko szablon, ale także instrukcje składania krok po kroku i rękodzieła. Na YouTube znajdziesz wiele pomysłów, które możesz zrealizować z własnymi dziećmi.

Twórz dekoracje okienne z kwiatów z papieru z małymi dziećmi

Więc nie spiesz się w weekend i zrób cztery lub pięć różnych rodzajów papierowych kwiatów. Następnie zrób z niego girlandę, którą możesz powiesić jako ozdobę okna. Do wykonania tych instrukcji potrzebne będą następujące materiały: klej, sznurek, guziki i karton (możesz kupić karton w pastelowych kolorach). Ponadto z bibuły można zrobić obszerne kwiaty. Dzieci w wieku od 9 do 10 lat mogą pomóc, ale maluchom trudno będzie zrobić kwiaty origami.

Czy to z papieru, czy z naturalnych materiałów: potrzebujesz szablonu, aby wspólnie z dziećmi tworzyć wesołe obrazki i dekoracje okienne. W poniższej galerii zdjęć oferujemy Państwu liczne szablony z różnymi wiosennymi motywami, które można bezpłatnie pobrać i wydrukować. Wytnij szablony i przenieś je na tekturę lub filc za pomocą kalki kreślarskiej lub stykówki. Pozwól dzieciom pomalować motywy na jasne wiosenne kolory i przykleić je do szyby lub powiesić przed oknem jako girlandę. Tworząc obrazy okienne, należy zachować ostrożność przy wyborze taśmy. Nie powinien plamić szyby i powinien być łatwy do usunięcia.

Szablony rękodzieła do zdjęć okiennych: kwiaty

szablony rzemieślnicze obrazy okienne wiosenne kwiaty bez kwiatów

Wytnij kwiaty i przymocuj je do szyby jako zdjęcia okien

szablony rzemieślnicze obrazy okienne wiosna za darmo

Pobierz bezpłatnie szablony rzemieślnicze do zdjęć okien na wiosnę

Szablony rękodzieła obrazy okienne do malowania pisanek

Przyklej szablony rękodzieła na wiosnę na oknie

szablony rękodzieła wiosenne obrazki do malowania i wycinania z ptaszkiem dla dzieci

Szablony rzemieślnicze do zdjęć okien na wiosnę – nastrój: tulipany

Szablony rękodzieła wiosenny tulipan za darmo do wydrukowania i wycięcia

Więcej motywów kwiatowych do zdjęć okien

Szablony rękodzieła do zdjęć okiennych jako dekoracje okienne na wiosenne malowanie kwiatów z dziećmi

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę: zrób własne zdjęcia okienne z motylami na Dzień Matki

Twórz zdjęcia okien z darmowym szablonem motyli

Pokoloruj pisanki i użyj ich jako szablonów do zdjęć okien na Wielkanoc

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę Szablon pisanki do wydrukowania zdjęć okiennych za darmo

Śliczne szablony zajączków wielkanocnych do rękodzieła z dziećmi na wiosnę

Wydrukuj szablon zajączka wielkanocnego za darmo i zrób zdjęcia okien

Pomaluj koszyk wielkanocny i użyj go jako dekoracji okna

Wydrukuj szablon koszyczka wielkanocnego za darmo i użyj go jako obrazka w oknie

Szablony rękodzieła dla dzieci w szkole podstawowej

Szablon do zdjęcia okna z motylem za darmo

Słodki motyw natury: szablon rękodzieła ptaków na wiosnę

Wydrukuj szablon ptaka za darmo i użyj go jako dekoracji okna

Zajączek wielkanocny sylwetka jako szablon rękodzieła na wiosnę – użyj zdjęć okien

Wydrukuj i wytnij szablony do zdjęć okien dla Easter Bunny za darmo