Świat mężczyzn

Przechowywanie cygar – porady dotyczące optymalnego przechowywania wykwintnych wyrobów tytoniowych

Dla prawdziwych koneserów wysokiej jakości cygaro to prawdziwa przyjemność. Prawidłowe przechowywanie odgrywa kluczową rolę w jak najdłuższym zachowaniu charakterystycznego smaku wyrobu tytoniowego. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów, ponieważ wysokiej jakości cygara są wrażliwe na warunki panujące w pomieszczeniu. W ogrzewanym lub klimatyzowanym pomieszczeniu cygaro może szybko wyschnąć i szybko stracić swoje typowe właściwości i cechy jakościowe. W tym poście wyjaśniamy, jak możesz tego uniknąć.

Przechowuj cygara i utrzymuj je w świeżości

Prawidłowe przechowywanie w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, przechowuj cygara

Kupując od renomowanego sprzedawcy, otrzymasz wysokiej jakości wyrób tytoniowy. ten Cygara od Pfeifen Huber są przechowywane na przykład w optymalnych warunkach. Aby móc samodzielnie przechowywać takie produkty świeże, należy zachować klimat, w którym zostały wyprodukowane. Nie zawsze jest to łatwy lub prosty proces, ale spójność może być kluczowa.

Prawidłowe przechowywanie cygar: tak tworzysz idealne warunki

wykorzystanie roślin tytoniowych do produkcji wysokiej jakości wyrobów tytoniowych, takich jak cygara

Tak więc wahania wilgotności lub temperatury mogą wpływać na zdolność cygar do prawidłowego spalania i dobrego smaku. 70% wilgotności i 22 stopnie Celsjusza to idealne warunki do przechowywania cygar. Większość cygar przechowuje się w 65-72% wilgotności i temperaturze 18-22 stopni Celsjusza, co nadal jest w porządku. Cygara, które są zbyt wilgotne lub zbyt miękkie, mają tendencję do krzywego przypalania. Idealnie, twoje cygara powinny lekko uginać się przy lekkim nacisku między palcami. Pamiętaj też, że nie wszystkie odmiany są sobie równe. Niektóre mieszanki będą zwijane ciaśniej lub ciaśniej niż inne.

Przechowuj cygara i używaj humidorów

Drewniane pudełko z humidorami przechowuje cygara i nawilża je w celu dłuższego przechowywania

Przeznaczenie nawilżaczy do cygar jest bardzo proste. Utrzymują stabilny poziom wilgoci i temperatury, dzięki czemu zwinięty tytoń zachowuje integralność smaku i tekstury. Humidor to w zasadzie drewniane pudełko z pokrywką lub drzwiczkami, które uszczelniają w środku wystarczającą ilość wilgoci, aby Twoje cygara były wilgotne. Wilgoć dostarczana jest ze zbiornika. Większość humidorów jest wykonana z drewna cedrowego, ponieważ jest to materiał, który najlepiej zachowuje smak cygar. Cygara są pod pewnymi względami jak wino. Z wiekiem stają się lepsze, a z czasem mogą nawet osiągnąć punkt kulminacyjny.

Torba zamykana na zamek i wilgotna gąbka

gąbka i torebka strunowa cygara przechowują domowe środki zaradcze i alternatywną metodę

Jeśli chcesz przechowywać tylko jedno lub kilka cygar, wystarczy zwykła torebka z zamkiem błyskawicznym i wilgotna gąbka. Wystarczy wziąć dużą torbę do zamrażania i włożyć do niej cygara. Następnie dodaj nową, lekko zwilżoną gąbkę i szczelnie zamknij worek. Gąbka utrzyma świeżość cygar przez wiele tygodni. Na wszelki wypadek sprawdzaj co jakiś czas, czy gąbka nadal jest wilgotna.

Pojemniki szklane lub plastikowe jako pudełka do przechowywania

plastikowe pojemniki w różnych kolorach do przechowywania świeżych produktów

Dla dodatkowej ochrony przed wysychaniem pojemnik lub szklanka może stanowić bardzo dobry prowizoryczny humidor. Może to być szczególnie skuteczne, jeśli planujesz przechowywać wiele cygar. Możesz również użyć mokrej gąbki, aby utrzymać wilgotność. W tym przypadku jednak należy użyć do tego wody destylowanej. Zapobiega to rozwojowi pleśni, a także zapewnia, że ​​cygara nie są narażone na działanie chemikaliów zawartych w zwykłej wodzie z kranu, które mogą wpływać na smak.

Dodatkowe wskazówki

trzymaj kilka kubańskich cygar z popielniczkami w drewnianym pudełku ze skórzanym etui

Niezależnie od wybranej metody należy pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach. Większość cygar premium jest pakowana w drewniane pudełka, z których niektóre mogą być bardzo wyszukane i ozdobne. Większość z nich nie działa jednak jako humidory. Chociaż niektóre pudełka na cygara są estetyczne, nie zawsze mają plombę. W rezultacie wilgoć może łatwo uciec. Pudełko na cygara owinięte zewnętrzną warstwą celofanu pomoże zachować świeżość i ochronę cygar przez krótki czas. Nie powinieneś jednak polegać na nim, aby utrzymać cygara w stanie wilgotnym dłużej niż kilka dni.

Więc teraz wiesz więcej o przechowywaniu cygar i możesz cieszyć się pełnym smakiem wysokiej jakości zwijanego tytoniu przez długi czas.