Dieta

Dzięki diecie ryżowej możesz nie tylko schudnąć, ale także odtruć organizm!

„Wynalazca” diety ryżowej dr. Walter Kempner uważał, że prosta dieta składająca się z ryżu i owoców może być stosowana w leczeniu różnych chorób, w tym niewydolności nerek i nadciśnienia tętniczego. Rzeczywiście, jego dieta przyniosła cudowne rezultaty, ale restrykcyjna dieta była trudna do przestrzegania przez pacjentów. Poniżej dowiesz się, jak wygląda dzisiaj tygodniowy plan diety ryżowej i ile schudnąć.

Jaka jest dieta ryżowa Kempner?

Dieta ryżowa od dr. Walter Kempner

Dr. Walter Kempner został opracowany w 1939 roku, kiedy był profesorem na Duke University. Jego teoria głosiła, że ​​zmiany w diecie mogą zmniejszyć stres nerek i skutecznie leczyć niewydolność nerek. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego było drastyczne ograniczenie spożycia białka, ponieważ nerki są w dużej mierze odpowiedzialne za przetwarzanie białka.

Kempner wierzył również, że wyeliminowanie sodu i cholesterolu może obniżyć ciśnienie krwi i poprawić niewydolność serca u jego pacjentów. Dr. Ryżowo-owocowa dieta Kempnera składała się prawie wyłącznie z węglowodanów z bardzo małą ilością białka i praktycznie bez sodu i cholesterolu.

Według artykułu opublikowanego w Journal of the American Heart Association w 2014 r. rozkład makroskładników odżywczych wynosił od 4 do 5 procent białka (mniej niż 20 gramów dziennie), 2 do 3 procent tłuszczu, a reszta węglowodanów. Dozwolona ilość sodu wynosiła 150 miligramów dziennie, spożycie płynów było ograniczone.

Dieta ryżowa od dr. Walter Kempner 1939 Przed Po wynikach

Dla pacjentów Kempnera w menu był tylko biały ryż i owoce. Niektóre soki owocowe mogły zawierać cytrynian, który według Kempnera może przeciwdziałać kwasicy metabolicznej, schorzeniu związanym z chorobą nerek i niewydolnością nerek, w której płyny ustrojowe stają się zbyt kwaśne. Pacjenci otrzymywali również suplement witaminowy w celu uzupełnienia braku witaminy B tiaminy w białym ryżu.

Dieta miała klinicznie istotne wyniki. Chociaż 25 ze 192 pacjentów, którzy wzięli udział w jego badaniu zmarło, a 60 pacjentów nie miało zauważalnej poprawy ciśnienia krwi, 107 pacjentów miało znaczną poprawę ciśnienia krwi. Rozmiar serca zmniejszył się u 66 z 72 pacjentów, a poziom cholesterolu we krwi zmniejszył się u 73 z 82 pacjentów. Retinopatia cukrzycowa poprawiła się lub zniknęła u 21 z 33 pacjentów.

Dieta ryżowa na odchudzanie

Dieta ryżowa od dr. Walter Kempner na odchudzanie przed po

Autorzy artykułu w Journal of the American Heart Association sugerują, że wyniki te należy rozpatrywać w kontekście czasu, w którym średnia długość życia w nadciśnieniu złośliwym wynosiła 6 miesięcy.

Dieta ryżowa była później stosowana w leczeniu otyłości i wielu innych dolegliwości. W badaniu opublikowanym w Archives of Internal Medicine w 1975 roku dr. Walter Kempner z pomocą diety ryżowo-owocowej 106 masywnie otyłych uczestników, którzy również otrzymali plan ćwiczeń i byli zmotywowani na co dzień.

Każdy uczestnik schudł co najmniej 45 kilogramów, a średnia utrata wagi wyniosła 63 kilogramy. 43 uczestników osiągnęło normalną masę ciała. Można również znacznie obniżyć ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi i trójglicerydy.

Program diety ryżowej w Durham w Karolinie Północnej

Stacjonarny program diety ryżowej w Durham w Północnej Karolinie stał się popularnym celem dla osób, które chcą stracić znaczną wagę i poprawić swoje zdrowie. Pod ścisłym nadzorem Kempnera program dietetyczny przypominał trening odchudzania.

Aby utrzymać swoich pacjentów na dobrej drodze, dr. Michael Greger, Kempner zmusił ich do dostosowania się zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Jeden z pacjentów Kempner pozwał go za rzekome pobicie jej i innych pacjentów za nieprzestrzeganie diety.

Rice Diet Center ostatecznie oddzieliło się od Duke’a i Kempnera na początku 2000 roku i było prowadzone przez dr. Robert Rosati i dr. Przejęła Kitty Rosati. Jednak wraz z atakiem form diety, takich jak dieta Paleo, dieta ryżowa straciła na popularności, a centrum ostatecznie zamknięto w 2013 roku. Ale w następnym roku, pod kierunkiem dr. Frank Neelon ponownie otworzył pod nazwą „Rice Diet Healthcare Program”.

Dieta ryżowa: jak to działa dzisiaj?

różne rodzaje ryżu na pierwszy rzut oka w diecie ryżowej

Dieta ryżowa zmieniła się na przestrzeni lat i nie jest już tak rygorystyczna. W swojej książce „The Rice Diet Solution: The World-Famous Low-Sodium, Good-Carb, Detox Diet for Quick and Lasting Weight Loss” opublikowanej w 2005 roku, Kitty Gurkin Rosati i Robert Rosati przedstawili swoją wersję diety.

I tak to działa: dieta ryżowa ściśle ogranicza ilość soli i słonych składników. Podobnie jak cukier rafinowany, sól jest przystawką. Więc kiedy zmniejszasz spożycie soli, tracisz wodę, a tym samym wagę, i jest mniej prawdopodobne, że będziesz się przejadać. Dieta ryżowa ogranicza również tłuszcze nasycone i zamiast tego opiera się na węglowodanach (owocach, warzywach, ziarnach i fasoli) jako głównym źródle pożywienia. Włókno oczyszcza ciało i sprawia, że ​​czujesz się syty na dłużej. Dieta ryżowa ułatwia ograniczenie spożycia kalorii, ponieważ jesz pokarmy, które naprawdę zaspokoją Twój głód.

Śniadanie dietetyczne z jabłkami ryżowymi

Dieta ryżowa Rosatis składa się z trzech faz:

Faza pierwsza (z 800-1000 kalorii dziennie) trwa tydzień. Oryginalne menu diety ryżowej – ryż i owoce – jest spożywane tylko pierwszego dnia. W pozostałe sześć dni można jeść warzywa, pieczywo pełnoziarniste i płatki zbożowe, a także beztłuszczowe produkty mleczne lub mleko roślinne.

Faza druga (1000 kalorii dziennie) potrwa, dopóki nie osiągniesz swojej docelowej wagi i skupisz się na tworzeniu wyborów żywieniowych w celu trwałej utraty wagi. Każdy tydzień zaczyna się od dnia oryginalnej diety ryżowej. Następnie dodaj zboża, warzywa i odtłuszczone mleko na resztę tygodnia. W wybrany przez siebie dzień dodaj źródło białka, np. B. Ryby, beztłuszczowe produkty mleczne lub jaja. Faza druga zawiera nieco więcej soli i więcej kalorii niż faza pierwsza.

Faza trzecia (przy 1200 kaloriach dziennie) to faza podtrzymująca, która oferuje większy wybór, dodatkowe białko i większą elastyczność dzięki zawartości soli.

Dlaczego ryż?

Czy ryż naprawdę pomaga schudnąć?

Jedno z pierwszych pytań, które może przyjść do głowy, brzmi: „Czy muszę po prostu jeść ryż?” Odpowiedź brzmi: nie. Kiedy dr. Walter Kempner opracował dietę ryżową, zaprojektował ją do leczenia nadciśnienia i chorób nerek. Chociaż nie możemy być w 100 procentach pewni, dlaczego dr. Kempner Reis, uważamy, że wynika to z dwóch właściwości ryżu: (1) jest ziarnem i dlatego zawiera bardzo mało naturalnie występującego sodu, oraz (2) większość ludzi na świecie, którzy nie cierpią na przewlekłe choroby, cieszy się to bardzo pożywne, łatwe w uprawie podstawowe pożywienie. W rzeczywistości wiele osób spożywa więcej ryżu niż jakakolwiek inna żywność w swojej diecie. Dr. Odpowiedź Kempnera brzmiała: „Nie chodzi o to, co jest w ryżu, chodzi o to, czego nie ma w ryżu”. Okazuje się, że ryż zawiera dość kompletne białko. Który ryż jest najlepszy? Ryż brązowy, ryż basmati i czarny ryż.

W diecie ryżowej można również spożywać jęczmień komosy ryżowej i inne rodzaje zbóż

W diecie ryżowej można jednak spożywać również inne rodzaje zbóż i produkty. Płatki owsiane i otręby owsiane to dwie popularne opcje śniadaniowe. Oto kilka innych alternatyw:

 • amarant – Ziarno z Ameryki Południowej, które dobrze zagęszcza zupy lub może być uprażone jak mini popcorn, aby dodać chrupkości do sałatek, bogatych w białko i witaminę E..
 • jęczmień – obrana, perełkowana, płatkowana lub jako mąka jęczmienna
 • B.kasza uchowa
 • proso – jeśli pieczesz je przez 10 minut przed pieczeniem, smak i konsystencja znacznie się poprawią
 • Kasza owsiana lub płatki owsiane
 • Makaron, Kuskus i Makaron Fregula
 • polenta (kukurydza od drobnej do grubo zmielonej)
 • Prażona kukurydza (bez oleju i soli)
 • Komosa ryżowa
 • bulgur

Ile tracisz na wadze dzięki wariantowi diety ryżowej Rosati??

Dieta ryżowa ile tracisz na wadze

Metoda Rosati pomoże Ci określić realistyczną strategię odchudzania. Zaczyna się od podstawowego założenia, że ​​potrzebujesz 22 kalorii na kilogram masy ciała, aby utrzymać zdrową wagę. Oczywiście jest to przybliżenie, ponieważ liczba będzie zależeć od twojej płci, poziomu aktywności itd., ale łatwo jest pomnożyć przez 22 i jest wystarczająco blisko. Na przykład, jeśli ważysz 68 kg, potrzebujesz około 1500 kalorii, aby utrzymać zdrową wagę. Jeśli ważysz 90 kg, potrzebujesz 2000 kalorii, jeśli ważysz 117 kg, potrzebujesz 2600 kalorii i tak dalej. Większość tych kalorii zużywana jest na ogrzanie naszego ciała. Dodatkowe kalorie są potrzebne, gdy regularnie ćwiczymy. Z reguły chodzenie zużywa około 100 kalorii na 1 milę (1,6 km). Ponownie, zależy to od Twojej wagi i płci, a także tempa chodzenia. Więc jeśli ważysz 68 kg i idziesz godzinę (powiedzmy 5 km) dziennie, potrzebujesz około 1800 kalorii, aby utrzymać wagę: 1500 + 300. Jeśli ważysz 113 kg, potrzebujesz około 2800 kalorii, aby utrzymać wagę z godzinnym spacerkiem dziennie.

Zobaczmy teraz, jak możesz wykorzystać tę wiedzę do wyznaczenia celu utraty wagi. Załóżmy na przykład, że ważysz 104 kg i chcesz osiągnąć 77 kg. Jeśli ważysz 104 kg, będziesz potrzebować około 2300 kalorii, aby utrzymać wagę. Możesz po prostu zmniejszyć spożycie kalorii do 1700 i czekać. Mając o 600 kalorii mniej dziennie, stracisz nieco ponad 450 gramów masy ciała tygodniowo. Osiągnięcie wagi 77 kg zajęłoby ci około roku. Prawdopodobnie potrwałoby to dłużej, ponieważ im bardziej schudniesz, tym mniej kalorii będziesz potrzebować, aby utrzymać wagę i tym mniejszy deficyt w ciągu dnia. Jeśli ważysz 104 kg i spożywasz tylko 800 kalorii dziennie, miałbyś niedobór 1500 kalorii dziennie (2300-800 = 1500) i traciłbyś około 200 gramów masy ciała dziennie. Gdybyś również wybrał się na godzinny spacer, miałbyś niedobór 1800 kalorii, a osiągnięcie 77 kg zajęłoby około 3 do 4 miesięcy.

Dlaczego dieta ryżowa jest dietą niskosolną i co to oznacza??

Dlaczego dieta ryżowa ma niską zawartość sodu i co to oznacza?

Sól, podobnie jak cukier rafinowany, jest przystawką. Bez dodatku soli zjesz mniej. Po pierwszym posiłku nie będziesz już głodny. Dieta niskosodowa lub niskosodowa oferuje wiele innych korzyści zdrowotnych i odgrywa ważną rolę w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, bólu stawów, powikłań cukrzycy oraz ryzyka wielu innych chorób, w tym niewydolności serca, osteoporozy i raka żołądka. Jeśli zdecydujesz się na dietę o bardzo niskiej zawartości soli, generalnie powinieneś unikać sera. Mały kawałek sera bez soli jako dodatek od czasu do czasu nie zaszkodzi jednak.

Jak dieta ryżowa odtruwa organizm??

Amarantus jest również dozwolony w diecie ryżowej

Kolejną wielką zaletą diety ryżowej jest to, że przypomina post, w którym organizm jest oczyszczany nie tylko z nadmiaru sodu, ale także z innych nienaturalnych substancji, które wcześniej spożywałeś, zwłaszcza jeśli robisz to raz w tygodniu, rób oryginał dieta ryżowa. Jest to prawdopodobnie niemożliwy do oszacowania lub udowodnienia aspekt, ale pojawia się wiele objawów detoksu. Na przykład wiele osób zaczyna dietę od nawyku kofeiny, którego nawet nie rozpoznają. Zazwyczaj picie dwóch filiżanek kawy lub coli dziennie może powodować ból głowy przez pierwsze kilka dni. Możesz wyeliminować lub zminimalizować ten objaw, stopniowo zmniejszając spożycie kawy w ciągu tygodnia. W razie potrzeby możesz zażyć tabletki na ból głowy lub zwiększyć nawodnienie. Ale poza tym większość ludzi opisuje tylko pozytywne reakcje, w tym prawie natychmiastową poprawę wzorców snu, alergie, sztywność stawów podobną do artretyzmu, poziom energii (po pierwszym tygodniu twoja energia znacznie wzrośnie), postawy i ogólnie światopogląd.

Tygodniowy plan diety ryżowej

Pudding ryżowy z jagodami i bananem

Na każdym etapie diety ryżowej spożywasz określone porcje z każdej grupy żywności. Pomoże to nauczyć się właściwych rozmiarów porcji i kontrolować spożycie kalorii. Menu podzielone jest na skrobię, beztłuszczowe produkty mleczne, warzywa, owoce i białko. Zorientuj się na Następny Rozmiary porcji, Aby grać bezpiecznie:

1 x owoc: owoc średniej wielkości lub 1 szklanka winogron lub pokrojony owoc

1x warzywa: 1 szklanka surowych lub ugotowanych warzyw nieskrobiowych

1 x białko: 30 g ryby, kurczak bez skóry, chude mięso lub 40 g gotowanej fasoli lub grochu

1 x siła: 70 g ugotowanego ryżu lub fasoli, 90 g ugotowanych płatków zbożowych, makaronu lub warzyw skrobiowych lub 1 kromka chleba

1 x produkt mleczny: 240 ml odtłuszczonego mleka, jogurtu lub 100 g twarogu

Możesz jeść dowolny owoc, zboże lub warzywo, o ile nie dodajesz soli ani tłuszczu. Do każdego posiłku dozwolone są 2 saszetki cukru, łyżeczka syropu klonowego lub miodu. Najlepiej unikać kawy i alkoholu.

Faza pierwsza (detoks)

Dieta ryżowo-owocowa na odchudzanie

W pierwszym dniu diety ryżowej należy zjeść odpowiednio śniadanie, obiad i kolację 2 porcje skrobi i 2 porcje owoców jeść.

Przykładowy plan posiłków:

Śniadanie:

2 skrobia = 100 g owsianki

1 owoc = 2 łyżki wiśni bez pestek

1 owoc = pół banana

Jeść obiad:

2 skrobie = 130 g ugotowanego brązowego ryżu basmati

1 owoc = 1 brzoskwinia

1 owoc = 1 szklanka jagód

Obiad:

2 skrobie = 130 g ugotowanego brązowego ryżu basmati

1 owoc = 1 jabłko

1 owoc = 1 szklanka winogron

W pozostałe sześć dni pierwszego etapu:

 • Śniadanie: 1 skrobia + 1 beztłuszczowy produkt mleczny + 1 owoc
 • Obiad: 3 skrobie + 3 warzywa + 1 owoc
 • Kolacja: 3 skrobie + 3 warzywa + 1 owoc

Przykładowy plan posiłków:

Śniadanie:

1 skrobia = 100 g płatków zbożowych LUB 1 kromka chleba

1 odtłuszczony produkt mleczny = 240 ml odtłuszczonego mleka sojowego, zbożowego lub krowiego LUB 100 g twarogu

1 owoc = 1 brzoskwinia

Jeść obiad:

3 skrobia = 200 g ugotowanego ryżu i/lub fasoli LUB 200 g innego ugotowanego ziarna lub makaronu

3 warzywa = 3 szklanki surówki LUB 120 g ugotowanych brokułów

1 owoc = 160 g sałatki owocowej

Obiad:

3 skrobia = 200 g ugotowanego ryżu i/lub fasoli LUB 200 g innego ugotowanego ziarna lub makaronu

3 warzywa = 3 szklanki surowej LUB 120 g gotowanej kapusty

1 owoc = 1 szklanka jagód (ok. 200 g)

Faza druga (odchudzanie)

Kromka chleba z twarogiem i brzoskwinią

Przez 1 dzień w tygodniu

 • Śniadanie – 2 skrobie i 2 owoce
 • Obiad – 2 skrobie i 2 owoce
 • Kolacja – 2 skrobie i 2 owoce

Przez 5 dni w tygodniu

 • Śniadanie – 1 skrobia, 1 beztłuszczowy produkt mleczny i 1 owoc
 • Obiad – 3 skrobie, 3 warzywa i 1 owoc
 • Kolacja – 3 skrobie, 3 warzywa i 1 owoc

Przykładowy plan posiłków:

Śniadanie:

1 skrobia = 100 g płatków zbożowych LUB 1 kromka chleba

1 odtłuszczony produkt mleczny = 240 ml odtłuszczonego mleka sojowego, zbożowego lub krowiego LUB 100 g twarogu

1 owoc = 1 brzoskwinia lub 1 łyżka dżemu (o dużej zawartości owoców)

Jeść obiad:

3 skrobia = 150 g makaronu penne

2 warzywa = 220 g sosu pomidorowego

1 warzywo = 100 g smażonych warzyw

1 owoc = 1 szklanka winogron

Obiad:

2 skrobia + 2 warzywa = czerwona papryka faszerowana orzo

1 skrobia + 1 warzywo = sałatka taco

1 owoc = 1 szklanka świeżych jagód (około 200 g)

Przez 1 dzień w tygodniu

 • Śniadanie – 2 skrobie i 1 owoc
 • Obiad – 3 skrobie, 3 warzywa i 1 owoc
 • Kolacja – 3 skrobie, 3 białka, 3 warzywa i 1 owoc (przykładowy plan posiłków znajdziesz poniżej)

Powtarzaj fazę 2 aż do osiągnięcia pożądanej wagi

Faza trzecia (konserwacja)

czarny ryż jest zdrowy

Przez 1 dzień w tygodniu

 • Śniadanie – 2 skrobie i 2 owoce
 • Obiad – 2 skrobie i 2 owoce
 • Kolacja – 2 skrobie i 2 owoce

Przez 4 dni w tygodniu

 • Śniadanie – 1 skrobia, 1 beztłuszczowy produkt mleczny i 1 owoc
 • Obiad – 3 skrobie, 3 warzywa i 1 owoc
 • Kolacja – 3 skrobie, 3 warzywa i 1 owoc

Przez 2 dni w tygodniu

 • Śniadanie – 2 skrobie i 1 owoc
 • Obiad – 3 skrobie, 3 warzywa i 1 owoc
 • Kolacja – 3 skrobie, 3 białka, 3 warzywa i 1 owoc

Przykładowy plan posiłków:

Śniadanie:

2 skrobia = 90 g owsianki

1/2 owocu = 1 łyżeczka rodzynek

1/2 owocu = 70 g pokrojonych truskawek

Jeść obiad:

2 skrobia = 130 g ugotowanego czarnego ryżu (Black Pearl)

1 skrobia = 70 g czarnej fasoli z czosnkiem

2 warzywa = 1 szklanka rapini brokułów

1 warzywo = młody szpinak z pieczoną papryką

1 owoc = 1 gruszka

Obiad:

3 białka + 1 skrobia + 1 warzywo = gumbo z owoców morza

2 warzywa = sałatka ze szparagami i szpinakiem

2 skrobia + 1 owoc = ciasto ze słodkich ziemniaków

Czy możesz używać ziół i przypraw??

Owsianka z płatkami owsianymi i cynamonem

To może wydawać się oczywiste, jeśli jesteś na diecie niskosolnej, ale na wszelki wypadek: nie dodawaj soli do jedzenia. Uważaj też na swoje przyprawy. Zioła i przyprawy nie tylko poprawiają smak różnych potraw, ale także twoją przyjemność. Na przykład, jeśli posypiesz płatki owsiane cynamonem, możesz smakować o wiele lepiej. Jednak używanie przypraw wiąże się z pewnym ryzykiem: możesz jeść więcej. Więc używaj ich mądrze.

A co z użyciem sosów i dressingów do posiłku??

Makaron Soba z wasabi

Gotowe sosy i marynaty są bardzo popularne w naszym dynamicznym świecie, a wersje o niskiej zawartości soli stają się smaczniejsze i łatwiejsze do znalezienia. Jeśli smakują nieco mdłe, puść wodze fantazji i dopraw je świeżymi cytrynami, limonkami, chrzanem, wasabi, świeżymi i suszonymi ziołami, suszonymi chilli i strąkami chipotle (wędzone jalapenos) lub octem, musztardą i ketchupem.

Co możesz pić podczas diety??

Substytut kawy ze słodu jęczmiennego

Powinieneś pić od 1,2 do 2 litrów płynów dziennie. W naszym codziennym życiu na ogół pijemy dużo napojów zawierających kofeinę, sód, tłuszcz, cukier i/lub sztuczne słodziki. Wszystkie te substancje są potencjalnie szkodliwe. Nawet napoje bezkofeinowe mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Wykazano, że kawa bezkofeinowa i / lub herbata pogarszają przepuklinę i hamują wchłanianie żelaza odpowiednio o 39 procent i 87 procent. Jeśli naprawdę chcesz kawy bezkofeinowej, poszukaj kawy „naturalnie bezkofeinowej”. Ale wypróbuj także zdrowsze alternatywy, takie jak orzo (włoski substytut kawy ze słodu jęczmiennego). Istnieje jednak wiele innych zdrowych opcji:

– woda o niskiej zawartości sodu; dobre w połączeniu ze 100 procentowymi sokami owocowymi

– Herbaty ziołowe, najlepiej bezkofeinowe i niesłodzone; Zielona herbata zawiera duże ilości prozdrowotnych przeciwutleniaczy i świetnie smakuje jako herbata mrożona

– soki owocowe, niesłodzone

– Soki warzywne (niesolone) świetnie nadają się do dodania cytryny, limonki lub innych przypraw bez soli i tłuszczu, takich jak chrzan

– Mleko: Zaleca się mleko sojowe i zbożowe, mleko odtłuszczone, 4 procent i 1 procent, w tej kolejności. W przeciwieństwie do mleka krowiego, mleko sojowe i zbożowe oferuje więcej białka i estrogenów pochodzenia roślinnego, tak zwanych izoflawonów.

Czy dieta ryżowa jest zdrowa??

Czy dieta ryżowa jest zdrowa?

Ryżowa dieta Kempnera była zbyt restrykcyjna dla przeciętnego człowieka. Miała również niedobory składników odżywczych, które mogły prowadzić do objawów niedoboru, gdyby nie były przyjmowane odpowiednie suplementy diety. Oryginalna dieta ryżowa powinna być wykonywana pod nadzorem lekarza; dlatego nie powinieneś próbować robić tego samodzielnie.

Nowa wersja diety jest dostępna dla szerszego grona odbiorców i nie wymaga nadzoru lekarskiego. Dieta nie jest niezdrowa, ale nadal jest uważana za dietę modną, ​​ponieważ wymaga przestrzegania ścisłych planów żywieniowych i unikania przynajmniej jednej grupy żywności, przynajmniej czasami. Akademia Żywienia i Dietetyki nie zaleca takich diet.

Celem współczesnej diety ryżowej jest zmiana sposobu myślenia o jedzeniu i zwracanie większej uwagi na to, co spożywasz. Koncentrując się na wielkości porcji, spożywaniu nieprzetworzonej, świeżej żywności i unikaniu wysokiej zawartości tłuszczu i soli, stanowi wiarygodny przewodnik po kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

W rzeczywistości jednak większości ludzi trudno będzie trzymać się tak rygorystycznego planu na dłuższą metę. Wymóg odmierzania każdej porcji i unikanie dużej ilości pokarmów sprawia, że ​​dieta jest bardzo niewygodna, co często jest powodem, dla którego ludzie rezygnują z diety i wracają do niezdrowych nawyków żywieniowych. Przestrzeganie zdrowej, niskokalorycznej diety, która odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i pasuje do Twojego harmonogramu, jest najlepszym sposobem na utratę wagi i utrzymanie prawidłowej wagi przez długi czas.