weranda

Projektowanie tarasu – 15 pomysłów na umeblowanie werand i ogrodów zimowych

projekt tarasu meble z drewna kolorowe poduszki stolik,

Dajemy Ci 15 niedrogich pomysłów na aranżację wnętrz, jak pokryć własne Zaprojektuj taras i przekształcić go w pogodny, wielofunkcyjny pokój. Na przykładzie tej werandy, która krok po kroku z własnoręcznie wykonanych materiałów i kilkoma meblami stała się wyspą spokoju, można poznać przydatne wskazówki i triki oraz wdrożyć je w domu.

Stwórz słoneczny taras

projekt tarasu słoneczny ogród zimowy pomysł niebieski wiklinowy meble orient dywan

Ułóż taras kolorowymi meblami. Te wiklinowe meble w niebieskim kolorze to świetny pomysł. Z jednej strony zapewniają przytulną atmosferę, a z drugiej trochę wigoru. Jasny laminat i czerwony orientalny dywan sprawiają, że są one szczególnie skuteczne.

Zaprojektuj swój taras w nowoczesnym skandynawskim stylu

projekt tarasu nowoczesne shabby akcenty ławka szare drewno palmowe

Do swojego tarasu wybierz lekkie i proste drewniane meble, dzięki którym stworzysz skandynawski styl. W ten sposób masz gwarancję przytulnej atmosfery. Następnie dodaj sznur świateł w stylu retro i kilka roślin.

Śródziemnomorski taras

projekt tarasu stół śródziemnomorski sofa salon kamienna ściana

A może styl śródziemnomorski jest dla Ciebie bardziej? Następnie wybierz naturalne odcienie, płytki ceramiczne i kamienne ściany, aby zaprojektować swój taras. Tutaj również meble z wikliny radzą sobie bardzo dobrze. Dodaj również akcenty w stylu shabby, tak jak to zrobiono ze stołem jadalnym.

Nowoczesny projekt tarasu w kolorze szarym

projekt tarasu nowoczesny pomysł szary niuanse wzór ścienny pomysł

Jeśli chcesz, aby był bardziej nowoczesny, masz również duży wybór opcji projektowych. Szczególnie meble rattanowe to doskonały wybór. Szary kolor prezentuje się bardzo elegancko. Wybierz je do dekoracji tarasu w różnych odcieniach i połącz je z bielą. Stwórz własną, osobistą przestrzeń do dobrego samopoczucia na zewnątrz.

Ale teraz dochodzimy do całego projektu przeprojektowania na temat werandy.

A przed i po projekcie

Ustaw werandę - przed po po porównaniu

Projektowanie tarasu – krok po kroku w kierunku przytulnego wnętrza

Skonfiguruj taras wcześniej kolory

Zaprojektuj taras  – zmierz pustą przestrzeń

Pokryty Zaprojektuj taras  może być trudnym zadaniem – z jednej strony jest to nowe pomieszczenie, z drugiej weranda ze względu na duże przeszklenie wygląda jak otwarta przestrzeń i prawie nie zapewnia prywatności. W każdym razie przed całkowitym przekształceniem ten pusty pokój nadawał się już do zamieszkania – podłoga wyłożona kafelkami i niebieski sufit stanowiły akcenty, a wiele okien stanowiło dobrą podstawę dla słonecznej atmosfery. Dzięki odrobinie farby na ścianach i niedrogim meblom zyskał nowy wygląd. W każdym razie pierwszym krokiem było zmierzenie przestrzeni i dokładne rozplanowanie, czy meble, które były już dostępne, zmieszczą się, a przede wszystkim, gdzie będą musiały zostać umieszczone. Wykonano szkic z efektem końcowym, aby ułatwić późniejszą pracę.

Zaprojektuj taras Krok 2 – słoneczne kolory

Projektowanie tarasu - porady dotyczące umeblowania Wybór mebli

Letnie kolory sorbetu urozmaicały pokój. Lazurowy kolor jest preferowanym kolorem dla sufitów w stylu vintage, a pomarańczowy akcentuje wnętrze. Aby weranda miała centralny punkt w projekcie, kilka mniejszych dywanów zostało umieszczonych na jednym większym. W ten sposób powstał graficzny wzór, który przykuwa uwagę swoim kształtem i kolorami. Jeśli ty Zaprojektuj taras, ważne jest, aby podłoga była dobrze izolowana – a dywan to szykowna opcja.

Zaprojektuj taras – stwórz przytulną część wypoczynkową

Pomysły na taras - kolorystyka mebli rattanowych pastel

Dla każdego obszaru, czy to na zewnątrz, czy wewnątrz, ważne jest, aby mieć odpowiednią część wypoczynkową – gdzie można się zrelaksować lub gdzie można podać kawę gościom. Dwa niedrogie stoliki boczne tworzą elastyczny stolik kawowy, który w razie potrzeby można przestawić.

Zaprojektuj swój taras – sam obij swoje meble  kolorowe poduszki drukują kwiatowe wzory

Właściciele domów mieli zestaw ogrodzonych mebli ogrodowych, w których brakowało niezbędnej wyściółki. Przykryli poduszki obrusem, a serwetki i ręczniki zamienili w poduszki.

Zaprojektuj taras – bezpieczna prywatność

Rolety tarasowe chroniące prywatność

który Zaprojektuj taras często staje przed wyzwaniem zabezpieczenia odpowiednich ekranów prywatności. W tym przypadku problem został rozwiązany w bardzo ciekawy sposób – z jednej strony na oknach zawieszono półprzezroczyste żaluzje, z drugiej zaś kilka zielonych roślin doniczkowych służy jako osłony prywatności.

Zaprojektuj stopień tarasowy – stwórz własne rolety

Stwórz własne żaluzje tarasowe w kolorze lazurowym

Białe rolki winylowe zostały zafarbowane tak, aby przypominały markizy. Abyś mógł imitować ten wygląd, możesz przykleić taśmy o różnych kolorach i szerokościach, pomalować je lateksem, natychmiast usunąć taśmę i pozostawić rolety do wyschnięcia.

Projektowanie tarasu Szybka i łatwa ławka

Skonfiguruj ławkę do projektowania tarasów

Pod oknem ustawiono drewniane ławki, tworząc dodatkowe siedzisko z doskonałym widokiem. Kolejna duża zaleta – ławki są łatwe do przenoszenia i mogą również służyć jako półki lub miejsce do przechowywania. Ze stołem i kilkoma poduszkami możesz korzystać Zaprojektuj taras. Użyj go jako kącika do czytania lub po prostu dla relaksu – wybór należy do Ciebie!

Zaprojektuj taras – wybierz odpowiedni wzór tkaniny

Meble ogrodowe-kolorowa paleta kolorów poduszek

Domowe poduszki całkowicie odmienią każdą ławkę. Lniane tkaniny dodają pomieszczeniu barwnych akcentów i odświeżają wnętrze.

Skonfiguruj bufet

Tarasowy stolik bufetowy

Dla większego komfortu, jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń, można ustawić bufet, gdzie prosty stół wyposażony jest w kosze i uchwyty na butelki. Nie powinno oczywiście zabraknąć filiżanek i serwetek, a także sztućców i ramki.