Uncategorized

Zmniejszenie spożycia cukru: co stanie się z ciałem, jeśli się bez niego obejdziesz?

W ostatnich latach wiele badań wykazało, że słodycze uzależniają i że niektórzy z nas powinni raczej ograniczać spożycie cukru. Ta żywność nie tylko wpływa na twoje zdrowie, ale także wpływa na twój umysł, nastrój, sen, wagę i energię. Ale co by się stało z naszym organizmem, gdybyśmy zdecydowali się zastąpić lub ograniczyć spożycie cukru? Oto kilka pozytywnych zmian, których możemy się spodziewać w tym procesie.

Zmniejsz lub zatrzymaj nadmierne spożycie cukru

cukier granulowany w kostkach i na drewnianym uchwycie

Nie jest tajemnicą, że odchudzanie jest trudnym zadaniem dla większości ludzi. Jednak drobne zmiany w codziennych nawykach żywieniowych mogą mieć ważne implikacje w walce z nadmiernymi kilogramami. Zmniejszenie lub zatrzymanie spożycia cukru jest istotną częścią tego.

Ponadto nadmierne spożywanie słodkich pokarmów stwarza warunki do oporności na hormon insulinę. W rezultacie metabolizm zwalnia, a organizm zaczyna gromadzić dodatkowy tłuszcz. Insulina nie jest jednak jedynym hormonem dotkniętym chorobą. Ekstremalna ilość cukru wpływa również na leptynę. To hormon odpowiedzialny za regulację apetytu i wykorzystanie glukozy przechowywanej w wątrobie.

używać przenośnego glukometru

Jedną z głównych przyczyn bezsenności jest wysoki poziom cukru we krwi, który należy obniżyć. Spożywanie słodkich produktów agresywnie wpływa na poziom insuliny, zwłaszcza przed snem. To może zakłócić sen. Aby cieszyć się optymalnym snem, możemy na razie pożegnać się z pokarmami bogatymi w cukier. Udowodniono naukowo, że nadmierne spożywanie słodkich pokarmów wpływa na trzustkę. Wytwarza insulinę, która reguluje ilość cukru we krwi. Następnie następuje spadek poziomu cukru, co prowadzi do zmęczenia.

Inne korzyści zdrowotne

zmniejszyć spożycie cukru i chronić zęby

Cukier jest wrogiem zdrowia jamy ustnej. Kiedy jesz to jedzenie, bakterie osadzają się na twoich zębach i stopniowo zaczynają niszczyć szkliwo. Może to również prowadzić do dziur w zębach. Ponadto istnieje naukowo udowodniony związek między spożyciem cukru a uszkodzeniem nerwu wzrokowego. Dotyczy to szczególnie osób predysponowanych. Zastanów się więc nad zdrowiem oczu i ogranicz lub całkowicie zaprzestań słodkich produktów.

Posyp belgijskie gofry cukrem pudrem

Wreszcie na dobry wygląd skóry może wpłynąć również nadmierne spożycie cukru. Wpływa to na kolagen i elastynę – białka odpowiedzialne za gęstość i elastyczność powierzchni skóry. W rezultacie sprzyja starzeniu się komórek i skóry.