Architektura, życie

Nowy budynek lub stary budynek – dwie alternatywy życia w porównaniu

Nowy budynek lub stary budynek to porównanie zalet

Niezależnie od tego, czy czaruje wysokimi sufitami i parkietem, czy jest nowoczesny z energooszczędnymi oknami i meblami o wysokim połysku – każdy ma dokładne wyobrażenie o swoim wymarzonym domu. Jednak zanim zostanie podjęta decyzja o nowym lub starym budynku, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ponieważ przy zakupie nieruchomości, oprócz osobistego gustu, ważną rolę odgrywają również inne kryteria. Lokalizacja, planowanie rodziny, finansowanie i koszty dodatkowe mogą szybko zmienić zdanie. Porównujemy dwie życiowe alternatywy z ich zaletami i wadami.

Nowe lub stare budynki – prawidłowo oszacuj koszty remontów istniejących nieruchomości

Nowy budynek-stary budynek-ogród-renowacja-krajobrazu

Nieruchomość, na którą wydano pozwolenie na budowę przed 1953 r., jest prawnie oznaczona jako budynek stary. W rzeczywistości domy, które zostały zbudowane przed 2000 r., muszą być konserwowane – to znaczy np. nowe ocieplenie i nowe malowanie elewacji domu, nowe rurociągi, remont dachu, ewentualnie nowe wykładziny podłogowe. W przypadku budynków, które nie zostały odnowione i mają więcej niż 30 lat, dodatkowe koszty mogą wynieść do 40% ceny zakupu. Warto zatem zasięgnąć porady ekspertów – potrafią najlepiej ocenić stan / niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy stary budynek / i w razie potrzeby zalecić działania renowacyjne.

Istniejące nieruchomości wyróżniają się dogodną lokalizacją i wyjątkowym urokiem

Nowy lub stary budynek - wybierz lokalizację - styl domu - architektura

W przeciwieństwie do domów, które nie zostały wyremontowane, istniejące nieruchomości, które zostały już wyremontowane, oferują wysoki poziom komfortu życia, podobny do nowych budynków, a jednocześnie inspirują swoim wyjątkowym urokiem. Są w zasadzie gotowi do wprowadzenia się – oszczędza to koszty wynajmu mieszkania na etapie remontu/umeblowania. Ofertę dopełnia już rozplanowany ogród z tarasem. Ponadto stare budynki przekonują centralną lokalizacją w większości cichych dzielnic miasta /w przeciwieństwie do terenu w nowych obszarach zabudowy, gdzie hałas budowy może znacznie obniżyć jakość życia w ciągu najbliższych kilku lat/. Więcej informacji o stylach domów architektonicznych w Niemczech i ich specyfice budowlanej zobacz infografikę Homeday.

Zalety i wady starych budynków w skrócie: korzystna lokalizacja, niższa cena zakupu, nieruchomość gotowa do przeprowadzki i oczywiście urokliwy charakter mieszkaniowy przemawiają na korzyść starego budynku. Koszty renowacji, których nie zawsze można przeoczyć, wyższe koszty ogrzewania i skomplikowane działania remontowe /w razie potrzeby lub konieczności / przemawiają przeciwko staremu budynkowi/.

Nowe lub stare budynki – z nowym budynkiem Twój własny wymarzony dom może być zaprojektowany według indywidualnych potrzeb

Nowy budynek-stary budynek-dom-drewniana fasada-szkło-energooszczędny

W przypadku nowych budynków przestrzegane są wszystkie przepisy dotyczące efektywności energetycznej, izolacji i konstrukcji, co pozwala na zarządzanie kosztami renowacji przez następne 20 lat. Każdy, kto kupuje dom w fazie planowania, może zaprojektować pomieszczenia według własnych potrzeb. dzięki do w porównaniu do starych budynków Inwestycja w nowy dom rodzinny opłaca się wyższą ceną odsprzedaży.

Nowe budynki to większe wyzwania finansowe

Nowy-stary-budynek-dom-przestrzeń-projekt

W każdym razie należy liczyć się z podwójnym obciążeniem finansowym na nowy budynek – bo kupując wymarzony dom nie jest jeszcze gotowy do zamieszkania/tj. dodatkowe koszty najmu są ponoszone przez kupującego / a wady konstrukcyjne są zwykle wykrywane w ciągu pierwszych 4-5 lat, które wymagają naprawy. Na nowych terenach rozwojowych budowa zwykle trwa długo, tj. hałas i słaba infrastruktura mogą początkowo obniżyć jakość życia.

Zalety i wady w skrócie: Przejrzysta kalkulacja kosztów przed zakupem, energooszczędne ogrzewanie, przycięcie pomieszczeń zgodnie z Państwa życzeniem i wysoka cena odsprzedaży to argumenty za argumentami. Przeciwne argumenty to lokalizacja, podwójne obciążenie finansowe podczas prac budowlanych oraz nieruchomość, która nie jest gotowa do zamieszkania.

Ostatecznie decyzja o nowym lub starym budynku należy do kupującego. W każdym razie nie należy lekceważyć dodatkowych kosztów, ponieważ zwiększają ostateczną cenę o 20 do 40%.

Nowy-stary-budynek-nowoczesny-dom-fasada-garaż-ocena