Uncategorized

Starsi dorośli muszą częściej pić wodę, aby zachować odpowiednie nawodnienie

Nowe badanie potwierdza, że ​​starsi dorośli mogą stracić fizyczne sygnały, które pomagają młodszym mężczyznom pozostać nawodnionym. Inteligentne termostaty w nowoczesnych domach nie mają podwzgórza. Jest to gruczoł, który pomaga ludziom utrzymać zdrową temperaturę ciała. Kiedy ciało staje się zbyt gorące, podwzgórze powoduje, że skóra wytwarza pot, który schładza ją, gdy paruje. Ludzie stają się wtedy spragnieni i powinni pić, aby uzupełnić wodę traconą przez pocenie.

Dlaczego starsi dorośli potrzebują więcej nawodnienia?

osoby starsze często potrzebują wody do nawodnienia podczas ćwiczeń

Jeśli starsi dorośli za dużo się pocą lub nie piją wody w celu uzupełnienia płynów, mogą się odwodnić. Bez wystarczającej ilości wody w organizmie tracą zdolność ochładzania się potem. W ten sposób organizm może się przegrzać. Zwiększa to szanse doznania udaru cieplnego i innych uszkodzeń związanych z ciepłem. Sprawność systemu kontroli temperatury spada wraz z wiekiem. Podczas gdy większość badań nad skutkami odwodnienia koncentruje się na młodych dorosłych, nowe badanie opublikowane w Journal of Physiology analizuje jego rolę w zdrowiu osób starszych. Starsi dorośli mogą nie odczuwać takiego pragnienia jak młodzi ludzie. Dlatego upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość płynów podczas pracy lub uprawiania sportu oraz w czasie upałów.

wlej krystalicznie czystą wodę do szklanki

Naukowcy z Wydziału Fizjologii Człowieka i Środowiska Uniwersytetu w Ottawie w Kanadzie zbadali paradoksalne ryzyko związane z odwodnieniem w późniejszym życiu. Z jednej strony odwodnienie podczas ćwiczeń u osób starszych nie podnosi tak łatwo temperatury ciała, zmniejszając utratę ciepła, jak u osób młodszych. Chociaż wydaje się to dobrą rzeczą, brak potu i pragnienia oznacza, że ​​dana osoba traci ważne sygnały fizyczne. To wskazuje, że nadszedł czas, aby się nawodnić. Bez picia wystarczającej ilości wody odwodnienie u osób starszych może się utrzymywać i po cichu wzrosnąć do niebezpiecznego poziomu.

Zasolenie we krwi

Technik laboratoryjny porównuje zasolenie krwi dwóch próbek krwi podczas analizy krwi w laboratorium

Naukowcy sugerują, że powodem, dla którego starsi dorośli są mniej spragnieni, jest zmniejszona zdolność wyczuwania i reagowania na poziom soli we krwi. Kiedy równowaga między wodą i solą we krwi zmierza w kierunku tej pierwszej, organizm młodszego dorosłego zareaguje uczuciem pragnienia. Analiza danych wykazała znaczną różnicę w regulacji temperatury ciała między młodszymi i starszymi mężczyznami. Naukowcy odkryli, że u starszych mężczyzn zwiększenie ilości soli nie wyzwala reakcji organizmu na odwodnienie. Tak było jednak w przypadku młodszych mężczyzn. W badaniu naukowcy przyjrzeli się skutkom osmolalności krwi u aktywnych fizycznie uczestników bez znanych chorób przewlekłych. Dlatego nie jest jasne, czy to samo odkrycie dotyczy osób starszych z częstymi schorzeniami związanymi z wiekiem, takimi jak cukrzyca typu 2.

Trener boksera podaje mu świeżą wodę podczas treningu

Autor pierwsze badanie, Robert Meade mówi: „Chociaż nasz projekt badawczy pozwolił nam przetestować niezależny wpływ osmolalności na utratę ciepła, wpływ zmniejszonej objętości krwi (znanej jako hipowolemia) na pocenie się u osób starszych jest obecnie nieznany”. zapewnić naukowcom pełną wiedzę na temat termoregulacji u osób starszych.