Uncategorized

Samotni ludzie biorą dwa razy więcej zwolnień lekarskich

Według nowego badania, samotni ludzie biorą o 50 procent więcej dni chorobowych rocznie niż inni. Więcej niż jeden na trzech pracowników twierdzi, że odczuwa ogólne poczucie pustki lub oddzielenia od współpracowników w pracy. Wyniki pokazują 7-procentowy wzrost w porównaniu z danymi z 2018 r. Samotność dotyczy również całego miejsca pracy.

Samotni ludzie w miejscu pracy

kobieta siedząca samotnie przy biurku w biurze obok kolegów

39% pracowników odczuwa potrzebę ukrycia siebie, kiedy idą do pracy. Samotność to normalne uczucie, którego wszyscy od czasu do czasu doświadczamy w naszym życiu. Jest to jednak stan ogólny negatywny. Wchodzimy w to, gdy nasze pragnienie bycia połączonym lub przebywania z innymi nie pasuje do rzeczywistości naszych bliźnich i połączeń, które mamy. Tak twierdzi Doug Nemecek, starszy konsultant psychologiczny w firmie ubezpieczeniowej.

On i jego koledzy chcieli zrozumieć, jak nowoczesne miejsce pracy wpływa na poczucie więzi wśród pracowników. Celem badania był również wpływ samotności na zdolność do pracy. Jednak jego badania nie wyjaśniają przyczyny tego. Pokazuje to jednak, że nasze poczucie osamotnienia może wpływać na to, jak myślimy o własnym zdrowiu fizycznym.

mężczyzna z laptopem czeka na lotnisku

„Jedną z rzeczy, które naprawdę chcieliśmy zrobić, jest podkreślenie faktu, że samotność jest na znacznie wysokim poziomie u wszystkich dorosłych i tych z nas, którzy chodzą do pracy. Większość czasu spędzamy w pracy. Tak więc w ciągu naszego życia spędzamy w pracy średnio 90 000 godzin ”- powiedział.

Badania pokazują również, że osoby na stanowiskach kierowniczych czują się tak, jakby same nie były w pracy, podczas gdy osoby na stanowiskach podstawowych czują się niepewnie. Jeden na dziesięciu pracowników twierdzi, że nigdy nie kontaktuje się z ludźmi poprzez rozmowy twarzą w twarz lub spotkania w pracy. 61% respondentów otrzymuje od mniej niż godziny do 2 godzin osobistej interakcji dziennie.

Wpływ samotności na pracę

samotni ludzie świętują urodziny w pracy

Liczba przepracowanych godzin nie wpływa na samotność. Nie jest to również czynnik napędzający poczucie samotności, izolacji lub niezrozumienia. Wiele wyników badania wskazuje, że ludzie potrzebują równowagi w swoim życiu. Niezależnie od charakteru działalności pracodawcy i pracownicy muszą być świadomi i skoncentrowani na tworzeniu możliwości nawiązywania kontaktów towarzyskich. Zwraca jednak uwagę, że samotni ludzie czują się w miejscu pracy inaczej niż inni pracownicy, więc czasami potrzeba czasu, aby stać się produktywnymi i zdrowymi pracownikami.

biznesmen wygląda przez okno w sali konferencyjnej

„Wszyscy czerpiemy korzyści z samotności. Pomaga uciec i poczytać książkę lub posłuchać muzyki, a także mieć możliwość relaksu i oderwania się od stresu, z jakim mamy do czynienia w pracy, w domu i gdzie indziej. Możesz być samotny w pokoju pełnym ludzi w pracy, a nawet w domu z rodziną." Według badanie, Więc wszystko sprowadza się do znalezienia właściwej równowagi.