Dom i ogród

Dobre światło dla roślin domowych, które nadają się do ciemnych miejsc

światło dla roślin doniczkowych beżowe odcienie pomysłów na umeblowanie

Każda roślina doniczkowa potrzebuje innej ilości światła. Dobry Światło dla roślin doniczkowych zależy od tego, z której części świata pochodzi. Niektórym wystarczają minimalne ilości światła i mogą mieszkać w częściowo zacienionych pomieszczeniach. Z drugiej strony inne kwitną tylko wtedy, gdy znajdują się bezpośrednio przy oknie. A te osobliwości są całkiem naturalne. Rośliny, które kochają cień, żyją na wolności pod drzewami. Ci, którzy kochają jasne miejsca, w większości pochodzą z pustyni lub z bardzo nasłonecznionych obszarów. Dlatego potrzebują również dużo światła w pomieszczeniu. Oczywiście w domu mamy nie tylko jasne przestrzenie. Chcielibyśmy też udekorować nieco ciemniejsze zakamarki zielonymi roślinami i potrzebujemy do tego odpowiednich roślin domowych. Jak więc powinniśmy postępować??

Światło dla roślin domowych w rogach

światło dla roślin doniczkowych nowoczesne umeblowanie salonu

Narożniki pokoju to zazwyczaj duże rośliny, które zajmują dużo miejsca i są zbyt duże, aby stać na środku pokoju. Niemniej jednak należy wcześniej dowiedzieć się, ile światła potrzebuje dana roślina: silne lub słabe światło lub półcień. Nawet ci, którzy kochają cień nie byliby w stanie wytrzymać go całkowicie bez światła zimą i potrzebowaliby co najmniej 1000 luksów, a latem mniej niż 5000. Są to wartości minimalne np. dla palmy szewca i królewskiego wina. Jednak żadna z tych wartości nie pomoże, o ile nie użyjesz urządzenia pomiarowego do pomiaru natężenia światła. Na szczęście istnieją prostsze metody, dzięki którym można je oszacować gołym okiem. Najprostszą opcją jest po prostu spróbować przeczytać gazetę w miejscu, w którym planujesz umieścić roślinę. Jeśli widzisz dobrze, ale masz trudności z czytaniem, oznacza to miejsce i Światło dla roślin doniczkowych nie pasuje?.

Światło dla roślin domowych – lampy zastępują światło słoneczne

światło do dekoracji wnętrz roślin w pomieszczeniach,

Lampy są dobrym rozwiązaniem, aby utrzymać rośliny w ciemnych zakamarkach z wystarczającą ilością Światło dla roślin doniczkowych dostarczac. Światło słoneczne w ciągu dnia jest jak sztuczne źródło światła o natężeniu 10 000 luksów przez 15 godzin. Lampa powinna znajdować się co najmniej 30 cm od rośliny. Żarówka 100 W emituje 1600 luksów, a świetlówka 50 W 1300 luksów. Upewnij się, że ustawione lampy emitują wymagane 1000 luksów w porze lunchu. Jeśli nie, dodaj więcej źródeł światła. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj światła wybierzesz. Żarówki z żarnikiem, lampy o świetle mieszanym, świetlówki o świetle białym, zimnym białym i dziennym, żarówki halogenowe itp. być. Ważne jest tylko, aby emitowały białe światło.

Zwykłe lampy, które zapewniają ciepło i pozwalają na pewien wzrost ilości światła, mogą również pomóc roślinie rosnąć. Lampy fluorescencyjne nie tylko mają dobry wpływ na wzrost rośliny, ale można je również umieścić bliżej rośliny, ponieważ prawie nie emitują ciepła. Lampy specjalnie zbilansowane dla roślin dostępne są w zestawach do akcesoriów akwarystycznych.

Światło dla roślin domowych – ważne zasady dotyczące źródeł światła

światło dla roślin doniczkowych kącik pomysłów na wystrój domu

  • Lampy muszą być umieszczone bezpośrednio nad roślinami, w przeciwnym razie ulegną deformacji
  • Jeśli źródło światła jest umieszczone zbyt blisko rośliny (mniej niż 30 cm), może wyschnąć. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku żarówek z żarnikiem, że emitują więcej światła podczerwonego.
  • Aby zwiększyć efekt świetlówek, połącz je z żarówkami, które mają dopłatę Światło dla roślin doniczkowych z czerwonego widma.

Światło dla roślin domowych – które czują się komfortowo przy mniejszej ilości światła

światło dla roślin w pomieszczeniach sztuczne oświetlenie skutecznie

Światło dla roślin doniczkowych – Aukuben

Te wiecznie zielone rośliny pochodzą z Japonii i nadają się do stosowania w ciemniejszych miejscach. W pomieszczeniu może mieć nawet 1,5 metra wysokości. Ma proste, dobrze rozwinięte gałęzie. Jej liście są owalne, do 20 cm długości i ok. 5-6 cm szerokości. Końce liści są spiczaste, a ich powierzchnia jest gładka i błyszcząca. W zależności od odmiany mają zielony kolor lub zawierają żółtawe plamy i paski.

Konopie dziobowe

Konopie dziobowe to wieloletnia, wiecznie zielona roślina pochodząca z Afryki Południowej. Dorasta do 60 cm i kwitnie w lipcu.

Fittonia

Rośliny doniczkowe Fittonia nadają się do ciemniejszych miejsc w domu. Są to niskie rośliny pnące o owalnych liściach, których żyły są białe, różowe lub czerwone. Gatunki o większych liściach są nieco bardziej wrażliwe i trudniejsze w pielęgnacji. Fittonie potrzebuje stałej temperatury i dużej ilości wilgoci na liściach. Ta roślina jest tak idealna do rogów pomieszczenia, ponieważ nie lubi bezpośredniego światła słonecznego.

Filodendron

Roślina ta jest dostępna zarówno jako roślina pnąca, jak i zwykła. Ci pierwsi najłatwiej i najszybciej dostosowują się do ciemniejszych miejsc. W takim przypadku należy jednak dodać podporę, którą owija się mchem, aby zatrzymać wilgoć. Większość paproci, palm i fig jest również odpowiednimi roślinami doniczkowymi w rogach pokoju i czuje się komfortowo w słabszym oświetleniu.

Gwint tłoka

Nić kolby to niewrażliwa i silna roślina, która dobrze czuje się w ciemnych miejscach. Wzory liści ozdobnych są zachowane dzięki minimalnym wymaganiom świetlnym od 300 do 350 luksów. Wiosną mogą rosnąć małe czerwone lub pomarańczowe owoce. Należy jednak pamiętać, że wszystkie części rośliny są bardzo trujące.

Dłoń szewca

Ta roślina pochodzi z Japonii i jest łatwa w uprawie jako roślina doniczkowa. Należy do rodziny liliowatych. Liście są szerokie, zimozielone i osiągają długość do 70 cm. Kwiaty są małe i fioletowo-brązowe. Są też gatunki, których kwiaty są kremowe lub nakrapiane.

światło do roślin domowych nowoczesny sprzęt świeży

światło dla roślin doniczkowych naturalność dekoracji przestrzeni życiowej,    oświetlenie do roślin domowych donice do drewna są bardzo ciekawe

światło dla roślin domowych wystawionych bezpośrednio na słońce światło dla roślin doniczkowych projektowanie przestrzeni salonu

światło dla roślin domowych fittonia małe światło