Uncategorized

Potraktuj bezalkoholową stłuszczoną wątrobę naturalnym indolem z warzyw

Naturalny związek zwany indolem znajdujący się w wielu warzywach może zwalczać niealkoholowe stłuszczenie wątroby i inne stłuszczenie wątroby. Nowe badanie naukowców z Teksasu A & Badania M AgriLife pokazują, jak medycyna może wykorzystać ten składnik, który występuje w wielu odmianach, w walce z takimi chorobami.

Możliwe lekarstwo na bezalkoholowe stłuszczenie wątroby

Bezalkoholowe stłuszczenie wątroby z indolem z warzyw leczy lekarstwa

Badanie pokazuje, w jaki sposób indol może zwalczać niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby (NAFLD). Jest to naturalny związek występujący w bakteriach jelitowych i warzywach kapustnych, takich jak kapusta, jarmuż, kalafior i brukselka. Naukowcy dyskutują również o tym, jak indol może prowadzić do nowych metod leczenia lub środków zapobiegawczych dla chorej wątroby.

NAFLD występuje, gdy wątroba jest wypełniona tłuszczem "marmurkowaty" Wola. Czasami jest to spowodowane niezdrową dietą, taką jak nadmierne spożycie tłuszczów nasyconych. Jeśli nie zostanie odwrócona, może prowadzić do zagrażającej życiu choroby wątroby, w tym marskości lub raka wątroby. Przyczynia się do tego jednak wiele różnych czynników.

Odmiany kapusty i buraka zawierają zdrowe składniki odżywcze

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby występuje siedem do dziesięciu razy częściej u osób otyłych niż w populacji ogólnej. Ponadto otyłość powoduje stan zapalny w organizmie. To zapalenie jest wywoływane przez makrofagi, rodzaje białych krwinek, które normalnie zwalczają infekcje. To zapalenie pogarsza uszkodzenie wątroby u osób z chorobami wątroby.

Bakterie jelitowe mogą również mieć pozytywny lub negatywny wpływ na progresję stłuszczeniowej choroby wątroby. Bakterie te wytwarzają wiele różnych związków, z których jednym jest indol. Dietetycy zidentyfikowali ten produkt z aminokwasu tryptofanu jako prawdopodobnie skuteczny profilaktycznie i terapeutycznie u osób z NAFLD.

Wieloetapowe badanie nad stłuszczeniową chorobą wątroby

Rozpoznaj objawy alkoholowej lub niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby

W niniejszym badaniu zbadano wpływ stężenia indolu na ludzi, modele zwierzęce i poszczególne komórki, aby określić jego wpływ na zapalenie wątroby i potencjalne korzyści dla osób z NAFLD. Przede wszystkim jednak zbadano, w jakim stopniu indol łagodzi niealkoholowe stłuszczenie wątroby, a także skutki dotyczące bakterii jelitowych, zapalenia jelit i zapalenia wątroby. Dlatego naukowcy chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób ta substancja poprawiła stłuszczenie wątroby w modelach zwierzęcych.

U 137 osób zespół badawczy odkrył, że osoby z wyższym wskaźnikiem masy ciała mają zwykle mniej indolu we krwi. Ponadto poziomy były znacznie niższe u pacjentów z otyłością kliniczną niż u tych, którzy byli uważani za szczupłych. Osoby z niższym poziomem indolu miały również wyższy poziom odkładania się tłuszczu w wątrobie. To odkrycie prawdopodobnie wpłynie na inne rasy, odkryli naukowcy. Jednak pochodzenie etniczne może mieć pewien wpływ na populacje bakterii jelitowych i dokładne poziomy metabolitów.

zupa krem ​​z zielonych warzyw brokuł por jeść zdrowy indol przeciwko otyłości

Autorzy badania mam nadzieję współpracować z naukowcami zajmującymi się żywnością i dietetykami klinicznymi w przyszłych badaniach, aby zbadać, która zdrowa żywność może zmienić florę jelitową i zwiększyć produkcję indolu.