Uncategorized

Oto najlepsi pracodawcy w Niemczech w 2019 roku według nowego rankingu LinkedIn

Z bazą użytkowników liczącą ponad 610 milionów użytkowników, LinkedIn tworzy rankingi, aby dowiedzieć się, które firmy są szczególnie atrakcyjne jako pracodawcy w niektórych krajach, w tym w Niemczech, Francji, Australii, Indiach i USA. Firmy konsultingowe w zakresie zarządzania, producenci samochodów i firmy z branży e-commerce znajdują się na szczycie tegorocznej listy „Najlepszych pracodawców” LinkedIn w Niemczech. Popularne krajowe firmy, takie jak Zalando, Deutsche Telekom i Deutsche Bank, zdominowały pierwszą dziesiątkę w 2019 roku, podczas gdy wiele marek obroniło swoją pierwszą pozycję w zeszłorocznym rankingu. Aby stworzyć listę „Najlepszych Pracodawców”, LinkedIn przeanalizował cztery filary dla każdej firmy, w tym zaangażowanie i atrakcyjność pracodawcy oraz lojalność pracowników.

Oto najlepsi pracodawcy w Niemczech w 2019 roku

Amazon na 10. miejscu najlepszego pracodawcy

10. Amazonka

Liczba pracowników na całym świecie: 560 000+

Od 2010 roku gigant e-commerce zainwestował w Europie ponad 20 miliardów euro, zatrudniając ponad 65 000 pracowników z regionu. Amazon jako międzynarodowa firma kieruje się czterema zasadami, którymi na co dzień kierują się pracownicy: pasja do inwencji, koncentracja na klientach/konkurencji, optymalizacja procesów operacyjnych (doskonałość operacyjna) i myślenie długofalowe.

Wieloletni pracownicy znanej na całym świecie marki mają szereg zalet. W Niemczech obejmuje to gwarantowaną podwyżkę wynagrodzenia w ciągu pierwszych 24 miesięcy, zniżki pracownicze i świadczenia emerytalne.

Najlepszy pracodawca w Niemczech 2019 Boston Conculting Group

9. Boston Consulting Group

Liczba pracowników na całym świecie: 16 000+

Boston Consulting Group (BCG) została założona w 1963 roku i rozszerzyła swoją działalność na ponad 90 miast. Firma konsultingowa twierdzi, że kilku jej klientów znajduje się w gronie 500 największych firm.

BCG stara się zatrudniać ludzi, którzy są zmotywowani do wywierania trwałego wpływu, zarówno poprzez klientów, z którymi pracują, jak i ich wpływ na branże i społeczności.

Najlepszy pracodawca w Niemczech 2019 Deutsche Bank

8. Deutsche Bank

Liczba pracowników na całym świecie: 91 700+

Aby stać się „wiodącym, zorientowanym na klienta, globalnie aktywnym bankiem”, firma z siedzibą we Frankfurcie ma sześć wartości, których powinni przestrzegać jej pracownicy: uczciwość, innowacyjność, partnerstwo, orientacja na klienta, zrównoważona wydajność i dyscyplina.

Deutsche Bank określa się jako pożyczkodawca „odważny, ale odpowiedzialny” i stosuje te zasady jako przewodnik w pracy z akcjonariuszami, klientami, innymi pracownikami i społecznościami, w których działa firma.

Siedziba i muzeum BMW w Monachium Vogelblick

7. Grupa BMW

Liczba pracowników na całym świecie: 134 500+

Niemcy są znane ze swoich producentów samochodów. Nic więc dziwnego, że na tej liście znajdują się tylko lokalne firmy. BMW Group obejmuje kilka popularnych marek, w tym Mini i Rolls-Royce, i działa w ponad 140 krajach. Potrzeba więc wielu pracowników, aby firma działała na pełnych obrotach. Podczas gdy produkcja, projektowanie i konstrukcja odgrywają ważną rolę w procesach operacyjnych, w BMW istnieje szereg obszarów odpowiedzialności, w tym finanse, logistyka, marketing i zrównoważony rozwój, które są szczególnie poszukiwane przez osoby poszukujące pracy.

Najlepszy pracodawca w Niemczech 2019 McKinsey

6. McKinsey & Spółka

Liczba pracowników na całym świecie: 30 000

McKinsey & Firma działa w ponad 130 miastach na całym świecie i współpracuje ze wszystkimi typami organizacji, od sektora prywatnego przez instytucje publiczne po rządy.

Ponieważ firma postrzega swoich ludzi jako swoją największą siłę, McKinsey inwestuje dużo pieniędzy w szkolenia zawodowe i rozwój kariery. Właściwie to ponad 200 milionów dolarów rocznie! Możliwości rozwoju dostępne dla pracowników obejmują wirtualne programy edukacyjne z kolegami z całego świata i nieformalnymi mentorami.

Wyróżnienie marki Deutsche-Telekom Magenta

5. Deutsche Telekom

Liczba pracowników na całym świecie: 216 000+

Deutsche Telekom to największa firma telekomunikacyjna w Europie, obsługująca około 178 milionów klientów w około 50 krajach. Wielu od razu rozpozna tę firmę dzięki logo w kolorze magenta w połączeniu z charakterystycznym „T”. Praca w Telekom daje wiele korzyści, takich jak elastyczne modele czasu pracy, zabezpieczenie na starość, opieka zdrowotna, a nawet opieka nad dziećmi. Jako nowoczesny pracodawca Deutsche Telekom podjął liczne działania i inicjatywy mające na celu promowanie pogodzenia życia prywatnego i pracy.

Zalando jest poszukiwanym pracodawcą w Niemczech

4. Zalando

Liczba pracowników na całym świecie: 15 500+

Założone zaledwie dziesięć lat temu Zalando stało się wiodącą internetową platformą modową w Europie i jednym z najbardziej poszukiwanych pracodawców w Niemczech.

Zalando oferuje obecnie w swoim asortymencie produkty około 2000 marek i działa w 17 krajach. Mimo to firma przyciąga pracowników z całego świata. W Zalando pracują pracownicy z ponad 130 krajów. Firma twierdzi, że każdy z nich ma głos i aktywnie pisze historię sukcesu firmy.

Biurowiec Siemens Drzewa i kwiaty na podwórku

3. Siemens

Liczba pracowników na świecie: 379 000

Siemens jest światowym liderem w dziedzinie wytwarzania energii i energii, finansów, mobilności i opieki zdrowotnej.

Siemens stara się zatrudniać pracowników, którzy potrafią dostosować się do ciągłych zmian w gospodarce i społeczeństwie oraz potrafią pozytywnie sprostać związanym z nimi wyzwaniom. Chociaż technologia jest ważnym aspektem firmy Siemens, obszary takie jak marketing, technologia, mobilność i bezpieczeństwo w Internecie oferują również dobre możliwości osobistego spełnienia w pracy.

Budynek biurowy koncernu Daimler automaker

2. Daimler

Liczba pracowników na całym świecie: 298 500+

Niezależnie od tego, czy chodzi o opracowywanie nowych technologii i tworzenie produktów bardziej przyjaznych dla środowiska, czy po prostu o bycie o krok przed konkurencją – Daimler jako wiodący niemiecki producent samochodów stawia na zmiany. Podczas gdy główna siedziba znajduje się w Europie, Daimler zatrudnia ludzi z ponad 150 krajów na całym świecie.

Ponadto Daimler oferuje możliwości realizacji zleceń międzynarodowych. Firma wspiera pracowników i ich rodziny podczas pobytu za granicą.

Programista SAP najpopularniejszym pracodawcą w Niemczech

1. SAP

Liczba pracowników na całym świecie: 96 000+

SAP zajmuje pierwsze miejsce w rankingu – zarówno LinkedIn, jak i Glassdoor – i jest najbardziej pożądanym pracodawcą w Niemczech. Niemiecki producent oprogramowania co roku inwestuje 100 milionów dolarów amerykańskich w rozwój zawodowy, aby rozwijać i zatrzymywać swoich pracowników na całym świecie. Korzystają ze wszystkich możliwości, takich jak elastyczne warunki pracy, całoroczne oferty wolontariatu i dodatkowe świadczenia zdrowotne.

Jeśli chodzi o idealnego kandydata, SAP poszukuje tych, którzy pasjonują się zainteresowaniami konsumentów, którzy są marzycielami i którzy nieustannie dążą do podnoszenia swoich umiejętności, według prezesa Billa McDermotta.