Pomysły na świąteczne dekoracje

Oczekiwanie, największa radość: tak cieszysz się Adwentem!

Wskazówki dotyczące pieczenia ciasteczek świętego mikołaja

Adwent charakteryzuje się świątecznymi dekoracjami, szelestem papieru do pakowania wieczorem i zapachem świątecznej piekarni. Ci, którzy bardzo świadomie planują ten czas, mogą najlepiej nim zasmakować i stworzyć niezapomniane chwile dla swojej rodziny. Zebraliśmy wskazówki na ten temat!

Oczekiwanie, największa radość: kiedy zacząć dekorowanie na Święta?

pomysły na ozdoby choinkowe na świąteczne wskazówki dekoratorskie

Podczas gdy w USA (w większości bogate) oświetlenie i kolorowa biżuteria są instalowane w domu i na nim zaraz po Święcie Dziękczynienia, my jesteśmy nieco w tyle w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Nic w tym dziwnego, bo pamiętanie o zmarłych jest dla nas jesienią bardzo ważne. Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) i Dzień Zaduszny (2 listopada) lub Niedziela Zmarłych (w ostatnią niedzielę przed pierwszym adwentem) musimy poczekać, zanim zaczniemy dekorować. W przeciwnym razie niektórzy ludzie wokół nas mogą czuć się zlekceważeni. Oczywiście dotyczy to tylko obszaru zewnętrznego!

oczekiwanie najmilsza radość święta udekoruj pomysły poinsecji

Popularne gwiazdy, nieodzowne lampki LED i kolorowe ozdoby świąteczne można zatem w pełni ustawić najpóźniej podczas pierwszego adwentu. Do upragnionego dnia święta zostało już tylko kilka tygodni. Przy okazji: jeśli Twoja dekoracja miga i świeci na zewnątrz, wyłącz ją przed snem. Więc nie przeszkadzasz sąsiadom i oszczędzasz na kosztach energii elektrycznej.

Niezależnie od tego, czy co roku dekorujesz w tych samych kolorach i po prostu dodajesz kilka nowych kawałków, czy co roku wkładasz świeżą farbę do garnka, to kwestia gustu. Oczywiście temat dekoracji podlega trendom nie tylko kolorystycznym, ale również materiałowym, z drugiej strony każda rodzina ma swoje tradycje, które należy zachować.

ozdoby choinkowe pomysły na ozdoby choinkowe

Jeśli chcesz być na bieżąco: W tym roku szczególnie popularne są dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Wspaniale współgra również z meblami w modnym wiejskim stylu! Minimaliści lubią też purystyczną dekorację w naturalnych odcieniach i radzą sobie bez kiczu. Jeśli chcesz pracować z odrobiną koloru, użyj niezbędnej czerwieni, odrobiny złota, a może także róży. Fajną rzeczą jest to, że nawet mali członkowie rodziny mogą pomóc w dekorowaniu, nie martwiąc się o połamane kawałki.

Oczekiwanie, największa radość: z kalendarzem adwentowym każdego dnia bliżej celu

oczekiwanie świąteczny kalendarz adwentowy drewno najpiękniejsze radości

Oczywiście, że byli pierwszy kalendarz adwentowy dla małych członków rodziny ma na celu osłodzenie czasu oczekiwania na Boże Narodzenie i czytelne zobrazowanie pozostałego czasu. Kredy można było zetrzeć lub wyciąć i przykleić anioły. Pierwsze kalendarze adwentowe z drzwiami pojawiły się w 1920 roku, ale dopiero w 1960 roku znaleziono za nimi czekoladę. Oczywiście to sprawiło, że Adwent był o wiele słodszy!

udekoruj na Boże Narodzenie od kiedy pomysły na drewno oczekiwanie na największą radość

Dziś istnieje niezliczona ilość pomysłów na piękne, oryginalne, pełne miłości i praktyczne kalendarze adwentowe dla młodych i starszych, kobiet i mężczyzn. Ci, którzy mają czas i wolny czas, wykonują swoje własne rękodzieła – możliwości są różnorodne! Torebki lub puszki można wkleić i ozdobić, a następnie przymocować do ściany lub dodatkowo rozciągniętej linki. 24 koperty z małymi obietnicami lub kuponami to tyle samo radości co 24 słodycze, monety czy przedmioty kolekcjonerskie. Ale zebranie 24 małych, odpowiednich prezentów nie jest takie proste, bo nie każdy zaczyna zbierać z tygodniowym wyprzedzeniem. Dobrze, że do kupienia są również oryginalne kalendarze z wybraną zawartością – To pozostawia więcej czasu na inne rzeczy, na przykład pieczenie.

Oczekiwanie, największa radość: podróż w dzieciństwo ze słodką adwentową piekarnią

oczekiwanie największa radość pieczenia sezon adwentowy

Czym byłyby święta bez typowego jedzenia i napojów, które dzięki swojemu zapachowi w mgnieniu oka przenoszą nas do dzieciństwa? Drogie duchy przeszłości można łatwo wyczarować za pomocą potpourri z niektórych przypraw i składników w świątecznej piekarni. Och, jak pyszne były babcine półksiężyce waniliowe i jak pachnące domowe powidła śliwkowe! Jak wielka była radość, gdy pozwolono nam zeskrobać miskę ciasta podczas pieczenia ciasteczek i oczywiście małe dzieła sztuki wyrzeźbiły nas, aby nas udekorować!

udekoruj na święta samemu upiecz ciasteczka

Wszystko to jest dzieciństwem i utrzymujemy to wszystko przy życiu o tej porze roku. Teraz nadszedł czas, aby zatrzymać się i spojrzeć przez ramię. W ostatnim roku i oczywiście także w naszym życiu.

Oczywiście znowu pieczemy dzisiaj, tym razem z naszymi dziećmi. Odpowiednia mieszanka znanych i nowych przepisów robi różnicę!

Oczekiwanie, największa radość: zminimalizuj stres

Boże Narodzenie świętuj oczekiwanie największe radości pomysły porady

Niestety dla wielu z nas okres świąteczny jest również pełen stresu i napięcia. Niestety przez większość czasu nie udaje się osiągnąć wszystkiego, co sobie założyliśmy, i znów jesteśmy pod presją. Pieczenie ciasteczek w przedszkolu, świętowanie w szkole, klubie i firmie, no i oczywiście rodzina też chce mieć szansę! Pomaga tylko zrzucić balast, aby móc cieszyć się Adwentem tak zrelaksowanym, jak to tylko możliwe. Oto nasze zasady przetrwania na koniec roku:

oczekiwanie najpiękniejsza radość czas rodzinny bajka świąteczna lektura

– Nie rób wszystkiego sam, deleguj zadania.

– Zaplanuj prezenty jak najwcześniej i zamawiaj online, gdy tylko jest to możliwe. Lepiej zrelaksować się przy lampce czerwonego wina na kanapie, zamiast siedzieć w niekończącej się kolejce po pracy!

– Możesz także zamówić artykuły spożywcze online i wypróbować pudełko do gotowania! Wszystko, co ułatwia Ci życie, jest uzasadnione.

– Jeśli musisz uczestniczyć w wydarzeniach, na które tak naprawdę nie masz ochoty, pójdź na kompromis i po prostu opuść imprezę trochę wcześniej. Wtedy szefowi może się to nie podobać, ale nie może być z tego powodu poważnie zły.

– Nie daj się ponieść planom, które nie są przez Ciebie uzasadnione. Nie musisz gotować świątecznej kolacji dla całej rodziny męża, chociaż połowy z nich nienawidzisz. Może po prostu świętuj poza domem i wybierz się na miłą wycieczkę we dwoje lub z dziećmi! Istnieje wiele hoteli, które oferują świąteczne aranżacje. Wesołych Świąt!

ciesz się pomysłami na wieniec adwentowy w sezonie adwentowym