Uncategorized

Magazyn Time ogłasza Gretę Thunberg Osobą Roku – Aktywistka ekologiczna walczy ze zmianami klimatycznymi

Time Magazine wyróżnił w swoim rankingu szwedzką aktywistkę ekologiczną Gretę Thunberg, która walczy z kryzysem klimatycznym. 16-letnia dziewczynka jest najmłodszą osobą, którą można rozpoznać. W wirusowym przemówieniu, które wygłosiła na wrześniowym szczycie klimatycznym ONZ, zwróciła na siebie międzynarodową uwagę oskarżając światowych przywódców o bezczynność wobec kryzysu klimatycznego. Po raz kolejny skrytykowała światowych przywódców na konferencji COP25 w zeszłym tygodniu.

Magazyn Time z Gretą Thunberg na okładce

pierwsza strona magazynu Time z Gretą Thunberg ubraną w żółtą kurtkę przeciwdeszczową

"Thunberg stał się największym głosem w największym pytaniu planety i awatarem szerszej zmiany pokoleniowej w naszej kulturze. Dzieje się tak wszędzie, od kampusu w Hongkongu po sale kongresowe w Waszyngtonie." Tak napisał redaktor naczelny Time Magazine Edward Felsenthal.

Co roku magazyn przedstawia najbardziej wpływową osobę, grupę, ruch lub ideę z ostatnich 12 miesięcy. To było w zeszłym roku "Strażnicy". To grupa dziennikarzy, którzy zostali zaatakowani za swoją pracę. W 2017 roku było "Łamacze ciszy", grupa osób, które zgłosiły nadużycia seksualne. Wcześniejsi ludzie roku to Adolf Hitler, ajatollah Chomeini i Józef Stalin.

16-letnia greta thunberg jest szwedzką aktywistką przeciwko kryzysowi klimatycznemu

"Opisujemy ją jako osobę, która wpłynęła na niektóre wydarzenia w ciągu roku w największym stopniu, na dobre lub na złe. Ale naprawdę myślę, że czas dotyczy ludzi i pomysłów, które kształtują świat, a osoba roku dotyczy ludzi, którzy kształtują rok", Felsenthal powiedział CNN Business w wywiadzie w tym tygodniu.

Czas zmienić świat

ekologiczna aktywistka greta thunberg jako osoba roku 2019

W środę Felsenthal ujawnił osobę roku w programie "Dziś". W tym opowiedział więcej o powstaniu Thunberga znikąd. "Była samotnym protestującym 14 miesięcy temu z ręcznie malowanym znakiem. Greta sprowadziła miliony ludzi na całym świecie w 150 krajach do działania na rzecz planety. W tegorocznej krótkiej liście znaleźli się Donald Trump, Nancy Pelosi, informatorzy i protestujący w Hongkongu.

Time Magazine ogłosił również zwycięzców czterech nowych kategorii. Sportowcami roku są zawodniczki amerykańskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. Artystą roku jest Lizzo, a biznesmenem roku prezes Disneya Bob Iger. Po uznaniu "Strażnicy" W zeszłym roku Time Magazine stworzył nową kategorię, aby pomieścić inną grupę "Strażnicy" potwierdzić. To ci, którzy stanęli w obronie praworządności i zaryzykowali swoją karierę.

powódź w wenecji jako znak zmiany klimatu z greta thunberg w wodzie

Urzędnicy publiczni w tej kategorii obejmują "Informator" Marie Yovanovich, ambasador William Taylor, Fiona Hill, porucznik Alexander Vindman i Mark Sandy. Według Felsenthala, Time Magazine wybrał zwycięzców kategorii zamiast częściowo uznawać zdobywcę drugiego miejsca. To dlatego, że magazyn jest teraz niezależny i nie jest już częścią konglomeratu.

Marc Benioff, prezes Salesforce, i jego żona Lynne Benioff napisali w zeszłym roku magazyn Meredith Corp. Time. kupił. "Wszystkie tytuły w Time Inc. zaczęły się poza czasem, a potem staliśmy się częścią firmy. To było świetne, ale teraz jesteśmy sami w tym momencie, w którym możemy odzyskać to dziedzictwo. To są wszystkie obszary, którymi się zajmujemy. Zawsze o tym informowałem, ale w Time Inc. istniały pewne ograniczenia dotyczące tego, co mogliśmy zrobić.