łazienka

Inteligentna łazienka: 4 pomysły na inteligentne technologie domowe w łazience

Kontroluj inteligentny przepływ wody w łazience za pomocą aplikacji

W dzisiejszych czasach każdy chce być mądry. Nasze domy są również połączone w sieć i zautomatyzowane. Obecnie istnieje wiele urządzeń i technologii do inteligentnej łazienki. Od samospłukujących się toalet, przez inteligentne lustra i innowacyjne armatury, aż po prysznice sterowane za pomocą aplikacji — trend inteligentnego domu zapewnia dalekosiężne rozwiązania, które mogą zwiększyć wydajność i komfort w łazience. Takie zaawansowane technologicznie urządzenia do inteligentnej łazienki nie są jeszcze rozpowszechnione, ale trend jest wzrostowy. Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy zainwestować w high-tech, czy po prostu interesują Cię istniejące opcje, oto cztery pomysły, które powinny znacznie poprawić samopoczucie w łazience.

1. Inteligentne prysznice

Inteligentny prysznic w inteligentnej łazience Uruchom poranny program prysznicowy

Większość z nas odkręca kran, aby aktywować przepływ wody. Dzięki inteligentnym systemom, takim jak U by Moen, możesz teraz sterować prysznicem za pomocą telefonu komórkowego, poleceń głosowych lub panelu sterowania, zanim wejdziesz pod prysznic. Prysznice amerykańskiego producenta Moen nie są jeszcze dostępne w Niemczech, ale pokazują, czego możemy się spodziewać w nadchodzących latach.

Prysznic możesz włączać i wyłączać za pomocą smartfona i w razie potrzeby wstrzymać, na przykład podczas mycia włosów. Oprócz sterowania systemem prysznicowym, w aplikacji na smartfona możesz ustawić preferencje prysznica, takie jak temperatura wody. Gdy tylko w aplikacji zostaną utworzone spersonalizowane ustawienia wstępne, użytkownik może wybrać, który program prysznicowy chce uruchomić.

Inteligentny dom Inteligentna łazienka Prysznic Sterowanie głosem Alexa Amazon Echo

Prysznicem można sterować za pomocą poleceń głosowych, ponieważ inteligentne systemy prysznicowe współpracują z urządzeniami obsługującymi inteligentny dom. Na przykład możesz powiedzieć Alexie (z Amazon) lub Siri, aby włączyła prysznic lub uruchomiła poranny program prysznicowy.

Inteligentny system prysznicowy nie jest koniecznością, ale dla osób zainteresowanych technologią inteligentnego domu może to być coś, co można dodać do funkcji inteligentnego domu. Właściciele domów mają możliwość zintegrowania prysznica z systemem inteligentnego domu i cieszenia się wygodą połączonego stylu życia.

Sterowanie prysznicem za pomocą aplikacji Program prysznicowy z temperaturą wody

Taka technologia mogłaby również przynieść korzyści dla środowiska. Dzięki funkcji rozgrzewki i pauzy użytkownicy mogą oszczędzać wodę. Dzięki inteligentnemu systemowi prysznicowemu użytkownicy mogą również ustawić zegary dla długości prysznica, co pozwala im dotrzymywać harmonogramu i kontrolować zużycie wody.

Na rynku niemieckim istnieją obecnie inteligentne systemy prysznicowe, takie jak Smart Water firmy Dornbracht, Amphiro i HydraO, które skupiają się w szczególności na oszczędzaniu wody. Jeśli szukasz inteligentnego systemu prysznicowego, poszukaj informacji online i porozmawiaj ze swoim projektantem, aby dowiedzieć się, który system może działać w Twoim domu.

2. Inteligentne lustra łazienkowe

Lustro łazienkowe Verdera ze zintegrowanym oświetleniem, komenda głosowa Alexa Kohler

Jeśli wykonujesz zadanie zorientowane na szczegóły, takie jak golenie lub nakładanie makijażu w łazience, jasne światło jest koniecznością. Teraz na ratunek przychodzą inteligentne lustra!

Lustro łazienkowe Verdera firmy Kohler to kolejny produkt z obsługą Alexy. Oświetlenie zintegrowane w lusterku można ustawić na określony tryb lub na żądany procent pełnej mocy za pomocą polecenia głosowego. Na przykład możesz powiedzieć: „Alexa, włącz światło w trybie makijażu” lub możesz dokładnie określić, jak jasne ma być światło, np. „Alexa, ustaw jasność na 40 procent”..

Verdera inteligentniejsza lampka kontrolna lustra łazienkowego

Lustro Kohler może również sterować funkcjami innych, inteligentnych urządzeń łazienkowych, oferując w ten sposób w pełni sieciowe doznania łazienkowe. Gadżety Kohler Konnect są sterowane za pomocą aplikacji Konnect, asystenta poleceń głosowych lub ręcznie.

3. Inteligentne toalety

neorest toto toaleta inteligentna

Choć nie różni się zbytnio od standardowej toalety kształtem i wzornictwem, nowoczesna toaleta oferuje funkcje, które nie są oczywiste, ale są całkiem praktyczne. Należą do nich np. automatyczne sterowanie pokrywą lub automatyczne spłukiwanie higieniczne toalety.

Neorest by Toto oferuje jedno i drugie. Toaleta posiada antybakteryjną glazurę ceramiczną, która ogranicza gromadzenie się bakterii i minimalizuje rozwój pleśni. Dzięki procesowi elektrolizy woda w toalecie pozostaje czysta. Każda spłuczka zużywa tylko 1,28 litra wody, dzięki czemu toaleta jest przyjaznym dla środowiska, zrównoważonym wyborem.

Numi z Kohler

Numi to nazwa innowacyjnej inteligentnej toalety firmy Kohler. Można go indywidualnie dostosować do ustawień każdego użytkownika, w tym oświetlenia otoczenia, transmisji muzyki przez Bluetooth, ogrzewania fotela, a nawet funkcji podgrzewania stóp. Numi oferuje spersonalizowaną funkcję czyszczenia, jednocześnie osiągając wyjątkową wydajność wody. Podobnie jak inne produkty Kohler Konnect, inteligentną toaletą można sterować za pomocą poleceń głosowych lub aplikacji.

Duravit BioTracer – toaleta sterowana aplikacją z analizą moczu

inteligentna toaleta Duravit Biotracer analiza moczu

Jak sama nazwa wskazuje, inteligentna toaleta może w pełni automatycznie analizować mocz użytkownika. Zmierzone wartości są następnie przesyłane do smartfona lub tabletu za pośrednictwem powiązanej aplikacji. BioTracer rejestruje dziesięć wskaźników w moczu: zawartość glukozy, liczba leukocytów, zawartość procentowa we krwi, wartość białka, wartość ketonowa, wartość azotynowa, wartość bilinogenu w moczu, wartość bilirubiny, wartość pH i ciężar właściwy. Jeżeli zmierzone wartości odbiegają od normy, użytkownik jest o tym natychmiast informowany.

4. Okucia bezstykowe

Bezdotykowe baterie łazienkowe oszczędzają wodę

Armatury zbliżeniowe stały się powszechne, zwłaszcza w toaletach publicznych. Nie tylko uniemożliwiają ludziom odpływanie wody, ale są również bardziej higieniczne niż standardowe opcje, ponieważ nie trzeba dotykać elementów sterujących kranu, aby je włączać i wyłączać. Jednak te baterie mogą być trudne w użyciu, ponieważ zwykle musisz ustawić ręce w określonej pozycji.

Bezdotykowy montaż firmy Dornbracht

Dornbracht Bezdotykowa inteligentna łazienka Bateria bezdotykowa

Touchfree firmy Dornbracht to armatura zbliżeniowa bez widocznego czujnika na baterii. Sterowanie wodą opiera się na aktywnej kontroli ruchu z dziedziny technologii wysokiej częstotliwości. Gdy tylko zbliżysz się do zlewu, przepływ wody zostanie automatycznie aktywowany. Podobnie jak w przypadku czujnika ruchu, sterowanie wodą można zaprogramować według potrzeb. Istnieją nawet ustawienia dezynfekcji termicznej i temperatury wody.

Steruj pokrywą toalety Kohler Konnect za pomocą aplikacji

Podczas gdy wielu konsumentów może być zainteresowanych koncepcją inteligentnego domu, prawdopodobnie wielu innych uważa, że ​​taka technologia nie jest potrzebna w łazience. Ostatecznie sprowadza się to prawdopodobnie do osobistych preferencji i budżetu dostępnego na inteligentną łazienkę.

Connected home to systemy inteligentnego domu, które mają ułatwiać nam życie – nawet te małe chwile. Wyobraź sobie, że podczas rozbierania woda pod prysznicem osiąga komfortową temperaturę. Chodzi o wygodę i spersonalizowane ustawienia.

Asystent głosowy Kohler Verdera Spiegel Alexa