Uncategorized

Lipskie Targi Książki 2019: Najważniejsze wydarzenia największych targów książki w Niemczech

Lipskie Targi Książki Trendy Aktualności Ludzie czytają

Lipskie Targi Książki zostały otwarte 19 marca. Przedstawiamy Państwu najważniejsze wydarzenia wokół największych targów książki w Niemczech.

Lipskie Targi Książki 2019: Jak wygląda przyszłość?

Lipskie Targi Książki książki dla dzieci odwiedzają uczniów

Już pierwszego dnia żywo dyskutowano o sytuacji w branży księgarskiej w Niemczech. Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że wydawcy w Niemczech stoją przed poważnym wyzwaniem. Jak wyjaśnił dyrektor generalny niemieckiego stowarzyszenia handlu książkami, pan Alexander Skipis, od tego czasu wiele się nauczyliśmy. Na pierwsze pozytywne wyniki nie trzeba było długo czekać: w 2018 roku po raz pierwszy od sześciu lat sprzedano więcej książek, a dla wielu także w tym roku zaczyna się wzrost sprzedaży i wzrost branży o 4,5%. Według Alexandra Skipisa jest to dowód na to, że książka jest mocno zakotwiczona w niemieckim społeczeństwie”..

Lipskie Targi Książki 2019: Oto najważniejsze wydarzenia!

Lipskie Targi Książki Najważniejsze wydarzenia Książki

Więcej studentów na Lipskich Targach Książki 2019

Jak co roku czwartek to dzień, w którym na targi przyjeżdżają klasy szkolne. Młodzież interesują m.in. polityka, komiksy i thrillery. Organizatorzy stawiają na promocję czytelnictwa, coraz więcej wydawców przykłada szczególną wagę do wyposażenia stoisk wystawienniczych i przywiązuje dużą wagę do projektowania książek, aby wzbudzić ciekawość młodych czytelników i wyróżnić się na tle innych wydawnictw.

Czechy są gospodarzem roku 2019

Republika Czeska została wybrana jako kraj goszczący: ponad 50 autorów zaprezentuje swoje prace w ponad 100 wydarzeniach. Czeski pisarz Jaroslav Rudiš bawił już krytyków literackich i był nominowany do nagrody w kategorii „Fikcja”.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się dziś wieczorem

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się dziś wieczorem. Nagrody przyznawane są w kategoriach: „literatura faktu”, „fikcja” i „tłumaczenie”. Pięciu autorów z każdej kategorii znalazło się na krótkiej liście, jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, kto wygra.

Lipskie Targi Książki Tematyka książek dla dzieci Promocja czytania