karnawał

Zabawy karnawałowe dla dzieci – 12 zabawnych pomysłów na dobry nastrój podczas karnawału

karnawałowe pomysły na imprezy karnawałowe gry dla dzieci

W karnawale dzieci mogą bawić się do woli i na jeden dzień wcielić się w rolę swoich wzorów do naśladowania. Jednak nawet najpiękniejszy kostium karnawałowy czy najbardziej kolorowa maska ​​nie gwarantują dobrego nastroju na karnawałowej zabawie. Gwarantuje to dobrze przygotowany program wsparcia. Może zawierać wiele zabawnych gier karnawałowych dla dzieci, które z pewnością uszczęśliwią najmłodszych. Planujesz imprezę karnawałową w swoim domu lub po prostu potrzebujesz kilku pomysłów na karnawał dla dzieci w szkole/przedszkolu, to dobrze trafiłeś. Zebraliśmy najpopularniejsze zabawy karnawałowe dla dzieci, które zapewniają wysoki poziom zabawy.

Gry karnawałowe dla dzieci w każdym wieku

gry karnawałowe dla dzieci śmieszne pomysły na karnawał

Karnawał to czas wylewu i zgiełku. Co roku w lutym ulice wypełniają się biesiadnikami, każdy ubrany w ciekawszy i bardziej przyciągający wzrok sposób. W tym samym czasie przedszkola, szkoły podstawowe czy rodziny organizują wspaniałe zabawy karnawałowe, na które dzieci czekają z niecierpliwością. To, co tak bardzo lubi karnawałowe przyjęcie dla najmłodszych, to nie tylko przebranie, ale także zabawne gry, w które się na nim gra.

gry karnawałowe pomysły dzieci karnawałowy pirat

Gry karnawałowe zwykle nie różnią się zbytnio od typowych zabaw dziecięcych na dziecięce urodziny i imprezy. Jednak, aby dopasować się do okazji, zwykle mają specjalne nawiązanie do Mardi Gras, co podkreśla dekoracja i kostiumy. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu ani godzin przygotowań. Większość zabaw karnawałowych wykorzystuje przedmioty, które można znaleźć w prawie każdym gospodarstwie domowym. Kilka balonów, zabawna muzyka, pyszne przekąski i kolorowe akcesoria imprezowe to wszystko, czego potrzebujesz.

Czy szukasz również pomysłów na niezapomniane przyjęcie karnawałowe, a następnie wpraw w dobry nastrój zabawnymi grami karnawałowymi. Wybrane przez nas gry zdecydowanie mają się dobrze. Dotyczy to zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym.

Gry karnawałowe na muzyce

gry karnawałowe dla dzieci dzieci pomysły karnawałowe impreza

Gdy w grę wchodzi muzyka, zabawa jest gwarantowana. Zabawy muzyczne na dziecięcym karnawale to idealna okazja, aby zredukować zebraną energię i trochę bardziej poruszyć ciałem. A ponieważ taniec nie jest tak zabawny jak zabawa, karnawałowe gry z muzyką są uważane za złoty środek. Oto kilka świetnych sugestii!

Wycieczka do Jerozolimy w wariancie karnawałowym

Podróż do Jerozolimy lub po prostu taniec na krześle to popularna gra dla dzieci, która nadaje się na wiele różnych okazji. Możesz oczywiście grać z dziećmi w Mardi Gras, ale staje się bardziej tematyczny, gdy zostanie przekształcony w wariant Mardi Gras.

Czego potrzebujesz: Muzyka, akcesoria imprezowe, m.in. B. maski, nosy klauna, czapki itp. (nieco mniej niż liczba graczy)

Cechy szczególne: od 3 graczy, najlepiej powyżej 10

Najpierw ustaw stół (najlepiej okrągły/owalny) na środku pokoju i umieść na nim wybrane karnawałowe akcesoria. Przedmioty zdecydowanie powinny być o jeden mniej niż graczy. Teraz gra muzyka i dzieci krążą wokół stołu, dopóki muzyka nie ustanie. Następnie każde dziecko powinno chwycić maskę lub nos klauna i założyć ją. Ci, którzy nie mają maski/nosa, są eliminowani. Gra trwa do momentu, gdy zostanie zwycięzca.

karnawał gry muzyka taniec stop taniec śmieszne

Przestań tańczyć

Jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy tej gry powinni w pewnym momencie zamarznąć. Prowadzi to do bardzo zabawnych póz i oczywiście wielu uśmiechniętych twarzy.

Czego potrzebujesz: muzyka, parkiet taneczny

Cechy szczególne: 5 – 10 graczy (im więcej, tym śmieszniej)

Włączasz zabawną muzykę, a uczestnicy tańczą do niej. Jeśli za chwilę zatrzymasz muzykę, dzieci muszą pozostać skamieniałe i nikomu nie wolno się ruszać. Każdy, kto chwieje się po zatrzymaniu muzyki, zostaje wyeliminowany do następnej rundy. Ostatni gracz, który pozostał, wygrywa grę.

gry dla dzieci mardi gras taniec karnawałowy

Taniec z gazety

Czego potrzebujesz: muzyka, gazeta

Cechy szczególne: parzysta liczba graczy

Drużyna składa się z 2 graczy każda. Rozkładasz dwustronicową gazetę na podłodze przed każdym zespołem. Teraz włącz muzykę, a każda drużyna musi skutecznie tańczyć na gazecie, nie przekraczając krawędzi. Jeśli tak się stanie, drużyna zostanie wyeliminowana. W kolejnych rundach gazeta jest składana raz na środku. Parkiet staje się więc coraz mniejszy i tańczy – coraz ciężej. Zwycięzcą zostaje drużyna, która jako ostatnia pozostaje na małym parkiecie.

Gry z balonami

balony karnawałowe pomysły na dekoracje gry

Karnawał może być kolorowy, więc balony są zdecydowanie częścią imprezy. Można z niego nie tylko zrobić kolorową karnawałową dekorację, ale także zorganizować wiele zabawnych gier. Tutaj są niektóre z nich:

Taniec balonowy

Na dobrej zabawie karnawałowej nie powinno zabraknąć klasycznych zabaw karnawałowych dla dzieci. Taniec balonowy jest popularną grą w każdym wieku, ponieważ jest bardzo łatwy do grania.

Czego potrzebujesz: balony, muzyka

Cechy szczególne: parzysta liczba graczy

Dzieci tworzą razem pary i stają twarzą w twarz ze swoim partnerem. Daj każdej parze napompowany balon, aby zaklinował się między brzuchem, czołem lub plecami. Ręce nie grają. Włączasz muzykę i pary muszą szaleńczo tańczyć bez balonu spadającego na podłogę. Jeśli tak się stanie, para zostanie wyeliminowana. Ostatnia para z balonem w powietrzu wygrywa mecz.

zabawy karnawałowe balony deptać ogród

Kopnij balony

Jedną z najpopularniejszych gier karnawałowych jest gra „kopanie balonów”. Oprócz głośnej muzyki jest dużo wybuchów i śmiechu.

Czego potrzebujesz: balony, sznurek, muzyka

Cechy szczególne: od 3 graczy

W tej grze każde dziecko otrzymuje napompowany balon, który przywiązujesz do jego nogi. Kiedy włączysz muzykę, dzieci muszą tańczyć, próbując zmiażdżyć balony innych graczy, jednocześnie chroniąc własne. Kto zdobędzie balon, wypada z zawodów. Zwycięzcą jest ten, kto obronił swój balon do końca.

śmieszne gry karnawałowe dla dzieci pomysły balony

Ubieranie z balonem

Zabawy karnawałowe z balonami to świetna zabawa i mnóstwo zabawy dla dzieci. Następna gra jest nadal znana jako król balonów, a także robi wiele uśmiechniętych twarzy.

Potrzebujesz: dwa balony, dwie duże spodnie od piżamy, dwie długie kurtki

Cechy szczególne: gracze od 6 lat

Dwoje dzieci gra przeciwko sobie. Stoją obok siebie w odległości ok. 1 metra. Następnie każdemu dziecku dają napompowany balon, a także spodnie i kurtkę. Kiedy krzyczysz „Go!” Gracze muszą wyrzucić balon w powietrze i założyć ubranie, utrzymując balon przez cały czas w powietrzu. Kto pierwszy się ubierze, a balon nie dotknie ziemi, wygrywa rundę. Jest tak wiele rund, które można rozegrać, zanim zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca.

Pyszna zabawa na karnawale: Karnawałowe zabawy z jedzeniem

karnawałowe gry klasyczne czekoladowe pocałunki konkurs jedzenia

Konkurs jedzenia pocałunków czekoladowych jest koniecznością w Mardi Gras. Jeśli jednak to nie jest twój ulubiony cukierek, to oczywiście możesz również rozważyć inne gry o tematyce karnawałowej.

Konkurs jedzenia czekoladowych pocałunków

Czego potrzebujesz: wielkie czekoladowe buziaki / piankowe buziaki dla wszystkich graczy

Pozostali gracze siedzą przy stole i kładą ręce na plecach. Następnie połóż czekoladowy pocałunek na stole przed każdym graczem. Kiedy krzyczysz „Idź!” Wszystkie dzieci zaczynają jeść cukierki przed nimi tylko ustami. Kto pierwszy pożre czekoladowy pocałunek, wygrywa grę.

jedz zgadnij grę karnawał dzieci karnawałowe przyjęcie

Doradzać jedzenie

Potrzebujesz: ściereczki do zawiązania oczu, małych kęsów do odgadnięcia (np. owoce i warzywa w kawałkach, chleb, szynka, ser, ketchup, majonez itp.)

Cechy szczególne: gracze od 4 lat

Zawiąż dziecku oczy i daj mu łyżkę z czymś do jedzenia. Następnie poprzez degustację powinien odgadnąć, co właśnie zjadł. Każde dziecko zbiera punkty, dopóki nie popełni błędu. Ten, kto na koniec gry ma więcej punktów niż inni, jest zwycięzcą.

Wskazówka: dowiedz się wcześniej o alergiach, jakie mogą mieć dzieci.

gry karnawałowe dzieci jabłko wędkarstwo śmieszne karnawał

Połów jabłek

Zabawy karnawałowe dla dzieci mogą również sprawdzić swoje umiejętności. Dobrym przykładem jest łowienie jabłek, w które często gra się na dziecięcych przyjęciach urodzinowych.

Czego potrzebujesz: Jabłka (jak najmniejsze), woda, miska/duża miska

Napełnij miskę wodą i dodaj jabłko do każdej miski. Przygotuj tyle misek, ile jest graczy. Każde dziecko powinno próbować wyłowić własne jabłko z miski wyłącznie ustami. Podczas gry trzymaj ręce splecione na plecach. Pierwsze wygrane.

Zabawne i tematyczne gry na karnawał

zabawy karnawałowe dzieci przebierają się razem

Ubierz się razem

Jeśli chciałbyś, aby karnawałowe przyjęcie w tym roku było jeszcze ciekawsze, poproś swoich gości o przybycie nie przebranych i, jeśli to konieczne, zabranie ze sobą przebrań. W ten sposób z istniejącej odzieży i akcesoriów można uszyć zabawne kostiumy karnawałowe dla dzieci.

Tykająca bomba zegarowa

Ta gra jest odpowiednia na każdą okazję, ponieważ jest bardzo ekscytująca. Więc jeśli potrzebujesz gier karnawałowych, które są naprawdę ekscytujące, to zdecydowanie masz rację.

Czego potrzebujesz: pudełko na buty, budzik kuchenny

Cechy szczególne: od 4 graczy

Ustaw budzik np. B. na 3 minuty i włóż do pudełka po butach. Teraz „bomba” jest przekazywana po kolei, a każde dziecko samo decyduje, kiedy przekazać pudełko po butach. Gdy włączy się alarm, dziecko z „paczką” w ręku zostaje wyeliminowane. Ostatnia osoba, która pozostała, wygrywa.

śmieszne gry karnawałowe kostiumy dla dzieci karnawał

Wszystkie ptaki latają wysoko w wariancie karnawałowym

Czy znasz już popularną grę dla dzieci „Wszystkie ptaki latają wysoko”, w której dzieci unoszą ręce w górę, gdy mistrz gry mówi latające zwierzę? Można go jednak nieco zmodyfikować, aby gra miała odniesienie do karnawału.

Czego potrzebujesz: muzyka, parkiet taneczny

Cechy szczególne: od 10 graczy, z których wszyscy muszą być zamaskowani

Dzieci tańczą po pokoju. Nagle zatrzymujesz muzykę i krzyczysz komendę, na przykład „Wszyscy piraci skaczą na jednej nodze!” Teraz tylko ci, którzy są przebrani za piratów, mogą skakać. W następnej rundzie wywoływana jest kolejna komenda. Kto nie wykonuje poleceń, powinien usiąść.