Uncategorized

Leczenie skurczów menstruacyjnych w sposób naturalny — można to zrobić!

Skurcze menstruacyjne, zwane bolesnym miesiączkowaniem, zwykle przypominają tępy ból w podbrzuszu przed miesiączką lub w jej trakcie. Ból czasami rozciąga się również na dolną część pleców lub uda. Inne objawy mogą obejmować nudności, luźne stolce, pocenie się i zawroty głowy.

skurcze menstruacyjne łagodzą naturalne środki zaradcze

Istnieją dwa rodzaje skurczów menstruacyjnych: pierwotne i wtórne bolesne miesiączkowanie. W pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu nie ma nieprawidłowości fizycznych, które zwykle rozpoczynają się kilka lat po pierwszej miesiączce. Uważa się, że podobne do hormonów substancje zwane prostaglandynami, które są naturalnie wytwarzane w organizmie, powodują skurcze menstruacyjne i są odpowiedzialne za ból i stan zapalny. Z drugiej strony wtórne bolesne miesiączkowanie ma podstawową przyczynę fizyczną, taką jak endometrioza, mięśniaki macicy lub polipy macicy.

Naturalne środki na skurcze menstruacyjne

skurcze menstruacyjne dieta wegańska i żywność bogata w kwasy tłuszczowe omega 3

Jeśli masz skurcze menstruacyjne, ważne jest, aby udać się do lekarza w celu postawienia prawidłowej diagnozy. Tutaj jednak wymieniliśmy kilka naturalnych środków, które wykazały obiecujące efekty w łagodzeniu bólu menstruacyjnego w kilku badaniach.

kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w rybach, takich jak łosoś, makrela, sardynki i anchois. Mimo to kapsułki z oleju rybiego są preferowaną formą spożycia, ponieważ wiele marek odfiltrowuje wszystkie zanieczyszczenia w rybach, takie jak rtęć i polichlorowane bifenyle (PCB).

W co najmniej ośmiu badaniach z udziałem łącznie 1097 kobiet zbadano związek między dietą a skurczami menstruacyjnymi i stwierdzono, że przyjmowanie oleju z ryb wydaje się mieć pozytywny wpływ na skurcze menstruacyjne. Badania na zwierzętach sugerują, że dwa związki zawarte w oleju rybim, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA), mogą obniżać poziom prostaglandyn.

Złagodź skurcze menstruacyjne za pomocą kapsułek z olejem rybim

W małym badaniu 21 młodych kobiet przez dwa miesiące przyjmowało olej rybi (zawierający 1080 miligramów kwasu eikozapentaenowego (EPA), 720 miligramów kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i 1,5 miligrama witaminy E) przez dwa miesiące, a następnie przez dwa miesiące tabletkę placebo. miesiące. Wyniki sugerowały, że kobiety miały znacznie mniej skurczów menstruacyjnych podczas przyjmowania oleju z ryb.

Kapsułki z olejem rybim pomagają w bólu żołądka

Kapsułki z olejem rybim są dostępne w wielu miejscach. Wybierając najlepszy produkt, szukaj na etykiecie składników aktywnych EPA i DHA. Należy pamiętać, że kapsułki oleju z ryb mogą wchodzić w interakcje z lekami rozrzedzającymi krew, takimi jak warfaryna (Coumadin) i aspiryna. Efekty uboczne mogą obejmować niestrawność i krwawienie. Aby uniknąć rybiego posmaku, kapsułki z olejem rybim należy przyjmować tuż przed posiłkami.

magnez

skurcze menstruacyjne dieta wegańska i pokarmy bogate w magnez

Magnez jest minerałem występującym naturalnie w żywności, takiej jak zielone warzywa liściaste, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Jest również dostępny jako suplement diety. Magnez jest potrzebny do ponad 300 reakcji biochemicznych w organizmie. Pomaga regulować poziom cukru we krwi i jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów, zdrowia kości, funkcji odpornościowej oraz zdrowego rytmu serca i ciśnienia krwi.

W 2001 roku naukowcy z Cochrane Collaboration dokonali przeglądu trzech małych badań, w których porównywano magnez i placebo w leczeniu bolesnego miesiączkowania. Odkryli, że magnez był skuteczniejszy niż placebo w łagodzeniu bólu, a zapotrzebowanie na dodatkowe leki było mniejsze podczas przyjmowania magnezu.

Jedz pokarmy bogate w magnez na bóle menstruacyjne

Jednak zbyt duża dawka magnezu może prowadzić do biegunki, nudności, utraty apetytu, osłabienia mięśni, trudności w oddychaniu, niskiego ciśnienia krwi, nieregularnego tętna i splątania. Może również wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, takimi jak leki na osteoporozę, wysokie ciśnienie krwi (blokery kanału wapniowego) oraz niektóre antybiotyki, środki zwiotczające mięśnie i diuretyki.

Akupresura jako proste domowe lekarstwo na skurcze menstruacyjne

punkt akupresury menstruacyjnej na stopie

Akupresura to tradycyjna metoda lecznicza oparta na tych samych zasadach co akupunktura. Zamiast wkłuwania igieł w skórę w punktach akupunkturowych stosuje się ucisk. Jeden punkt często zalecany przez akupunkturzystę na skurcze menstruacyjne nazywa się Spleen 6 (SP-06).

Punkt akupresury SP-06

Złagodzić skurcze menstruacyjne za pomocą akupresury

Aby znaleźć ten punkt, akupunkturzyści sugerują najpierw dotykanie czubka kostki przyśrodkowej. Od tego momentu narysuj wyimaginowaną linię od wewnętrznej strony kostki do dolnej łydki. Punkt znajduje się około czterech szerokości palców od kostki przyśrodkowej. Nie znajduje się na goleniu, ale bezpośrednio obok niego w kierunku tylnej części łydki, w wyczuwalnym zagłębieniu.

Stosuj stopniowo zwiększając nacisk kciukiem lub środkowym palcem pod kątem 90 stopni do skóry. Przytrzymaj przez trzy minuty. Ucisk nie powinien być bolesny ani nieprzyjemny. Powtarzaj 3 razy dziennie podczas okresu. Pamiętaj, że akupresury nie należy wykonywać w tym momencie podczas ciąży.

Inne naturalne środki na skurcze menstruacyjne

medycyna naturalna i domowe środki łagodzą skurcze menstruacyjne

 • Dieta niskotłuszczowa lub wegańska
 • Witamina E.
 • Tiamina
 • ciepło
 • Kora śnieżki (Viburnum opulus)
 • Koper włoski
 • Aromaterapia (olejki eteryczne, takie jak olejek z szałwii muszkatołowej)
 • masaż
 • wapń
 • Chiropraktyka
 • Ruch, m.in. B. Te ćwiczenia jogi na ból menstruacyjny

Ze względu na brak wspierających badań jest zbyt wcześnie, aby zalecać naturalny środek na skurcze menstruacyjne. Suplementy diety nie zostały przebadane pod kątem ich bezpieczeństwa, a ponieważ są również w dużej mierze nieuregulowane, zawartość niektórych produktów może różnić się od informacji na etykiecie produktu.

Wykonuj jogę na ból menstruacyjny, aby złagodzić skurcze

Należy również pamiętać, że bezpieczeństwo medycyny alternatywnej nie zostało ustalone u kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, dzieci oraz osób cierpiących na określone schorzenia lub przyjmujących leki.

Jeśli rozważasz skorzystanie z jakiejkolwiek formy medycyny alternatywnej, najpierw porozmawiaj ze swoim lekarzem. Samoleczenie choroby i unikanie lub opóźnianie standardowej opieki może mieć poważne konsekwencje.