Pomysły na rękodzieło

Wykonaj dekorację mozaiką do ogrodu – co możesz zaprojektować

Jeśli szukasz kreatywnych pomysłów na dekorację ogrodu, które możesz wykonać samodzielnie, a które są jednocześnie trwałe, z mozaiką dokonasz właściwego wyboru. Kamienie mozaikowe są idealne do rękodzieła, ponieważ można je wykorzystać do zaprojektowania różnych obszarów, urozmaicić meble i stworzyć ładne akcenty, takie jak ostoi. Chciałbyś również majsterkować przy mozaikach do ogrodu, zapoznaj się z naszymi wskazówkami z podstawami, a także kolejnymi inspiracjami, które możesz naśladować. Nawiasem mówiąc, Mosaik inspiruje dzieci nie mniej niż dorosłych, aby mogły cudownie dołączyć do Twojego projektu i tworzyć własne kreacje.

Zrób mozaikę do ogrodu – Jak pracować z kamieniami?

Zrób mozaikę do ogrodu - DIY dekoracje ogrodowe do doniczek, kamieni i nie tylko

Tworzenie mozaiki do ogrodu jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Z jednej strony są całe zestawy, które są przeznaczone do konkretnych rzeczy, na przykład do lampionów, podstawek o kształcie do wypełnienia i innych, które również zawierają kamienie i wszystko inne, czego potrzebujesz. Niezbędne materiały można również pozyskać indywidualnie i wykorzystać elementy gospodarstwa domowego jako kształty (np. podstawki pod doniczki lub płytkie miski). Zamiast specjalnych kamieni mozaikowych można użyć połamanych starych płytek lub kamieni szklanych. Do klejenia nadaje się beton, ale także cement mozaikowy, który mieszasz zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Zrób mozaikę do ogrodu za pomocą zestawów lub domowego betonu

Następnie można pozwolić, aby całkowicie złożony wzór dobrze wyschł, po czym można zafugować mozaikę. Użyj do tego zaprawy. Klej silikonowy może być również użyty do przyklejenia kamieni, jeśli chcesz tylko pokryć powierzchnię kamieniami mozaikowymi i nie chcesz wylewać nowych kształtów i figur. Najlepiej zasięgnąć porady na ten temat w sklepie rzemieślniczym lub budowlanym.

Zrób samodzielnie dekoracje ogrodowe z mozaiki

Twórz ślady stóp, biedronki, niebo i piekło oraz stare okna z mozaikowymi kamieniami

Teraz, gdy już wiesz, czego w zasadzie potrzebujesz, majstrując przy mozaice do ogrodu, możesz prawie zacząć. Wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, co dokładnie chcesz zrobić. Kilka ostoi, które nadają się również do zawieszenia w małym rozmiarze? Albo pięknie udekorowaną donicę lub stolik pomocniczy? Oto kilka pomysłów na mozaikę, które możesz naśladować.

Stopnie z gotowymi płytami

Zrób ostoi z mozaiką do ogrodu - szklane kamienie na słońca

  • Klej silikonowy
  • opcjonalny spray akrylowy do uszczelniania
  • Kamienie mozaikowe, kamienie szklane lub potłuczone płytki
  • Betonowa kostka brukowa
  • Beton rzemieślniczy
  • rękawiczki
  • stara szmata / szmatka
  • Papier kuchenny

Zanim zaczniesz robić mozaikę do ogrodu, przygotuj swoje kamienie i zacznij wymyślać dowolny projekt. Aby to zrobić, układasz kamienie na talerzu i możesz je wymieniać i wymieniać raz za razem i eksperymentować, ile chcesz. Gdy jesteś zadowolony z projektu, możesz użyć kleju, aby naprawić tessery na miejscu. Następnie pozostaw klej do wyschnięcia. Następnie wymieszaj beton i rozprowadź go wokół kamieni, aby utrzymać je na miejscu i stworzyć płaską powierzchnię (nie zapomnij o rękawiczkach).

Instrukcje dotyczące odskoczni ze szklaną mozaiką i betonem

Postaraj się stworzyć płynne przejście między nowym betonem a płytą, aby nie widzieć, że mozaika została dodana później. Podczas fugowania mozaika będzie lepiej lub gorzej poplamiona, ale to nie jest złe. Możesz je po prostu wytrzeć do czysta papierem kuchennym lub toaletowym. Następnie zwilż przygotowaną szmatkę, połóż ją na płycie i pozwól betonowi wyschnąć. Wilgoć szmatki ma zapobiegać zbyt szybkiemu wysychaniu i pękaniu betonu. Wreszcie, jeśli chcesz, nadal możesz zapieczętować projekt.

Zrób sobie odskocznię

Fajne stopnie z odciskami dłoni i kawałkami płytek

Możesz również samodzielnie wykonać ostoi, jeśli majstrujesz przy mozaice do ogrodu, wypełniając podkładkę pod doniczki (w przypadku modeli okrągłych) betonem i pozostawiając ją do wyschnięcia. Następnie użyj powstałej płyty jak opisano powyżej, aby wykonać majsterkowanie z mozaiką. Jeśli chcesz również dodać odcisk dłoni, użyj rękawiczek lub umyj ręce natychmiast po zabiegu.

DIY pomysły na dekorację ogrodu – przyklej mozaikę na doniczce

Twórz mozaiki do ogrodu - zaprojektuj donice i inne powierzchnie

W ten sam sposób możesz zrobić takie ładne donice z mozaiką do ogrodu i tym samym urozmaicić swój taras. Użyj odważnych kolorowych kamieni, aby uzyskać letni nastrój lub neutralnych kamieni, aby uzyskać mniej dramatyczny wygląd. Jeśli używasz szczególnie małych kawałków mozaiki, możesz również użyć pęsety, aby je ułożyć. W przypadku tego projektu nie można jednak eksperymentować z projektem, tak jak na płaskiej płycie, ale przyklejać poszczególne części bezpośrednio do elementu pojedynczo. Pozostaw klej do wyschnięcia (niezależnie od tego, czy użyłeś do tego silikonu czy betonu). Następnie możesz fugować mozaikę i obnosić się z mozaikową doniczką.

Tinker doniczki z mozaiki do ogrodu z bloczków betonowych

Nawiasem mówiąc, w ten sposób można projektować nie tylko donice. Co powiesz na zrobienie doniczek na rośliny z mozaiką z bloczków betonowych do ogrodu, jak na powyższym obrazku? Następnie możesz posadzić dwa otwory, jak chcesz. Podnoszone łóżka mogą być również wykonane z paneli ozdobionych mozaiką zamiast zwykłych drewnianych ścian.

Pomysł na obrzeże rabatowe z blokami cementowymi do sadzenia

Kilka takich betonowych bloków można również ustawić obok siebie jako obrzeże łóżka lub podniesione łóżko.

Zrób duży wazon z mozaiką do ogrodu jako dekorację na zewnątrz

A co powiesz na przeprojektowanie starego wazonu i ponowne przystosowanie go do dekoracji? Jeśli dodasz w wazonie otwory na kroplówkę, możesz nawet użyć go jako pojemnika i posadzić w nim większe rośliny. Ale nawet bez kwiatów i roślin samodzielnie zaprojektowany wazon będzie wyglądał po prostu cudownie.

Twórz motywy na kamieniach z mozaiki do ogrodu

Twórz samodzielnie pomysły na mozaiki dla dzieci i dekoracje ogrodowe - zaprojektuj kamienie z sercami lub łapami

Czy te kamienie nie są po prostu cudowne? Możesz łatwo majstrować przy mozaice do ogrodu, najpierw znajdując duży kamień i dokładnie go czyszcząc. Po wyschnięciu można za pomocą betonu uformować dowolny motyw na kamieniu. Nie rób tej warstwy zbyt grubej, ponieważ wtedy zostanie dodana warstwa z kamieniami i fugami. Co powiesz na serce, gwiazdę, łapę lub prosty okrąg? Następnie delikatnie wciśnij kamienie mozaiki w ten motyw i pozwól betonowi dobrze wyschnąć. Alternatywnie możesz najpierw pozostawić beton do wyschnięcia, a następnie przykleić do niego kamienie. Dodaj wszystko na końcu i możesz wyeksponować każdy kawałek mozaiki w ogrodzie.

Jeśli nadal szukasz pomysłów na mozaikę dla dzieci, pomysł z kamieniami również jest idealny. Najmłodsi mogą tworzyć własne wzory lub przyklejać kamyczki do narysowanego przez Ciebie motywu. Odpowiednimi motywami są na przykład biedronki. Znowu te wymienione powyżej są nieco łatwiejsze do wdrożenia.

Serce z kamieni mozaiki i ptaków na dużym kamieniu jako dekoracja ogrodu

Zrób samodzielnie dekoracje ogrodowe z drewna i mozaiki

Wykonaj obrazki z mozaiką do ogrodu na drewnie - naszkicuj motyw i przyklej go kamieniami mozaikowymi

Dzięki fototapetom możesz zaprojektować nie tylko taras, ale różne obszary swojego ogrodu. Czy szopa nadal ma gołą ścianę? A może chcesz trochę urozmaicić ekran prywatności? A może zrobisz mozaikę na drewnie? W tym celu można połączyć ze sobą kilka desek i przybić je lub skręcić za pomocą cienkich pasków. Równie łatwo możesz na przykład użyć blatu starego, małego stolika. To byłby świetny pomysł na dekorację ogrodu DIY z upcyklingiem.

Jeśli chcesz zrobić obrazek z mozaiką do ogrodu, oczyść powierzchnię i przyklej kamienie w wybrany wzór lub motyw. Jeśli chcesz, możesz najpierw naszkicować pożądany motyw pisakiem lub edding i trzymać się tych linii podczas układania. Można wtedy również fugować spoiny między kamieniami, ale nie trzeba. Oczywiście taka fototapeta nadaje się również do wnętrz lub na taras.

Inne pomysły na mural

Udekoruj wolne ściany szopy ogrodowej lub ekranu prywatności za pomocą mozaikowego lustra

Zintegruj lustro ze swoją mozaiką i powieś tę wodoodporną kreację na tarasie lub innej wolnej ścianie w ogrodzie. Biżuterię, która też się przyda!

Zrób sobie zdjęcie z kamieniami - jaszczurka z połamanych kawałków

Możesz wymyślić szeroką gamę motywów do dekoracji mozaiki w ogrodzie. Oczywiście najlepiej pasują do pory roku. Jak widać, fototapety nie można tworzyć tylko na drewnie. Możesz użyć dowolnego rodzaju talerza i być na nim naprawdę kreatywnym.

Zrób mozaikową kąpiel dla ptaków

Stwórz własną kąpiel dla ptaków lub kąpiel dla ptaków z mozaikowym wzorem

Kąpiel dla ptaków lub kąpiel dla ptaków sama w sobie jest ładną ozdobą ogrodu. Ale jeśli są one również ozdobione mozaiką, przyciągają wzrok. Wyjaśniliśmy już Wam, jak ze starych płyt CD i DVD można wykonać kąpiel dla ptaków z mozaiką do ogrodu. Możesz również skorzystać z tych instrukcji, aby zaprojektować je z kamieniami mozaikowymi.

Zrób sam mozaikowy stół

Zrób swój własny blat z geometrycznymi kamieniami mozaikowymi

Stół mozaikowy jest bardzo praktyczny do użytku na zewnątrz, zwłaszcza jeśli jest wykonany z materiału odpornego na warunki atmosferyczne. Blat stołu, który majstrujesz przy mozaiki do ogrodu, jest nie tylko ładny i niepowtarzalny, ale także łatwy w pielęgnacji. Upewnij się, że używasz odpowiednich kamieni, w zależności od tego, do czego stół będzie używany. Na przykład zaokrąglone szklane kamienie nie tworzą płaskiej powierzchni, więc talerz nie nadaje się do umieszczania na nim kieliszków. Pamiętaj, aby fugować stoły mozaikowe. W przeciwnym razie gromadzą się okruchy i inne zabrudzenia, które z czasem skleją się z wilgocią i staną się nieestetyczne.

Stół majsterkowicza z bębna kablowego z mozaiką do ogrodu - stoliki boczne DIY

Znasz te bębny kablowe, prawda? Są bardzo popularne do robienia małych stolików bocznych lub stolików kawowych i wymagają do tego tylko nowej warstwy farby. Ale ponieważ zebraliśmy tutaj pomysły, dla których można majstrować przy mozaiki do ogrodu, oczywiście chcielibyśmy również polecić taki wariant. W zależności od tego, do jakiego stylu dążysz lub jakie kombinacje kolorystyczne mają pozostałe elementy wyposażenia ogrodu i tarasu, możesz również wybrać kolory kamieni. Świetnie prezentują się zarówno modele monochromatyczne, jak i pstrokate lub z kombinacjami 2-3 kolorów.

Zrób grzyby z mozaiką do ogrodu

Mozaikowa dekoracja ogrodu z betonowymi grzybkami i kolorowymi parasolami

Pokazaliśmy Ci już grzyby jako dekoracje ogrodowe, które możesz sam wykonać i udzieliliśmy instrukcji, jak to zrobić. A co powiesz na zrobienie własnej mozaiki na gotowych grzybach betonowych? To sprawia, że ​​dekoracja jest jeszcze ciekawsza i bardziej kolorowa i można ją wykorzystać do podkreślenia akcentów w zielonych grządkach i na środku trawnika. Aby to zrobić, po prostu postępuj jak w przypadku ostoi i doniczek: przyklej kamienie na miejscu, pozwól klejowi wyschnąć, a następnie zafuguj wzór płytek.

Dekoracje ogrodowe DIY – upcykling starych naczyń

Upcykling płytek i naczyń z wzorami mozaiki do użytku na zewnątrz

Złamałeś jakieś naczynia? Nie wyrzucaj go od razu, ponieważ z połamanych kawałków można zrobić wspaniałe mozaiki! Najlepiej połączyć stare naczynia z innymi rzeczami, których już nie używasz, takimi jak stara szpadel. Czyścisz to ponownie dokładnie, a następnie przykrywasz potłuczonymi naczyniami. Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy płytek. Po ułożeniu płytek zawsze pozostaje kilka resztek z sadzonek, które można następnie rozbić i wykorzystać jako kamienie mozaikowe do ogrodu.