technologia

Pięć ponadgabarytowych obiektów, które zostały sfotografowane

Statek z ładunkami ponadgabarytowymi

Pięć dużych obiektów, w które nigdy nie uwierzysz, zostało wyświetlonych bez Photoshopa. Spójrzmy wstecz na te szalone techniczne obiekty!

Pięć ponadgabarytowych obiektów – gigantyczny statek towarowy 

kilka-łodzi-na-ponadgabarytowym-statku

Gigantyczny statek towarowy przewozi inne ogromne statki. Gdyby mieszkańcy Półwyspu Gaspesia w Kanadzie zobaczyli jeżdżące pięć dużych obiektów, nie zauważyliby tego od razu. Niezależnie od tego, czy jest to mały statek rybacki, statek handlowy, czy statek towarowy przewożący duże statki lub tysiące pasażerów, po prostu podziwialiby siłę wybrzeża. Gdybyś w zwykły dzień zobaczył statek załadowany platformą wiertniczą lub barką, z pewnością byłby to Blue Marlin! Zbudowany w 1999 roku i należący do Dockwise Company, ma na pokładzie 24 marynarzy. Łączna długość 217 metrów i szerokość 42 metry, więc jej rozmiar odpowiada dwóm boiskom piłkarskim. Jego układ napędowy ma niewiarygodną moc 17 000 KM, który może osiągnąć prędkość 13 węzłów i udźwignąć maksymalnie 75 000 ton. Na przykład w 2004 roku ten statek otrzymał półzanurzalną platformę wiertniczą BP Społeczeństwo ważące 59 000 ton przewieziono z Okpo przez Koreę Południową, Corpus Christi do Teksasu. To najcięższa rzecz, jaką kiedykolwiek przetransportował: 18 barek i pontonów, ułożonych jeden na drugim, z Chin do Rotterdamu; Żaden inny dźwig nie jest wystarczająco mocny, aby imponująco załadować taki ładunek na statek. Jak on to robi??

Pięć ponadgabarytowych obiektów, które wszyscy podziwiamy

on-and-loading-a-platform

Znaleziono niesamowite rozwiązanie – Blue Marlin jest pojazdem półzanurzalnym! Podczas ładowania balastu zanurza się na 13 metrów pod wodą. Następnie po prostu usuń balast podczas ładowania ładunku statku i voilá! Starszy brat Blue Marlin, Vanguard, jest obecnie budowany w Korei i będzie największym statkiem towarowym na świecie. Jego pojemność wyniesie 110 000 ton! W przeszłości akcje tarcicy były po prostu szalone ułożone-drewno-jest ładowane

Jeśli spojrzymy na to zdjęcie i przypadkiem znajdziemy na nim coś napisane: „sierpień: Roger Waters odbędzie się w Stambule; Bilety na koncerty na mury to: Golden Circle Early Check 770,00 GBP, Golden Circle 585,00 GBP, Tribune – 350,00 GBP, Standing – 150,00 GBP; Alan może pomieścić 6000 osób. Odwiedzający złoto przestali narzekać, sprzedano dwa bilety, jest napisane! ”I tak historia mówi:„ Ta informacja przeszła długą drogę od Travel Park do nieposłuszeństwa obywatelskiego, za pomocą którego można manipulować elitą, którą dawali uczestnicy ja i ja później je opublikowaliśmy. Roger Waters starał się o stanowisko w sprawie tego wydarzenia, a ja nie mogłem się oprzeć i kazałem je opublikować. Praca ludzka się nie kończy. Od tego czasu rozpoczęła się rewolucja w muzyce i kapitalizmie. W świecie, w którym głodni sprzedają bilety na koncerty, po zmartwychwstaniu literatury w tych czasach, zaoferuj prawdziwą reprezentację człowieka, który przeczytał te informacje; proszę, zlituj się nade mną! Chodzi tylko o koncert oporu!”

Wieżowiec na morzu?

najwspanialsza-rzecz, jaką-kiedykolwiek-poruszyłaś

Ten obraz może nie wydawać się wam nadzwyczajny, ale po bliższym przyjrzeniu się staje się jasne, że maleńkie postacie na plaży to nie ludzie, ale samochody. Teraz robi się ekscytująco, jak można zobaczyć rzeczywiste holowanie żurawia Bullwinkle w Zatoce Meksykańskiej w 1988 roku. Siedziba Energy Company w Nowym Orleanie, jako nowy właściciel Bullwinkle, sparaliżowała platformę wiertniczą ze wszystkimi jej towarami i 29 odwiertami.

Wieża Bullwinkle-pionowo-pozycjonowana-w-porównaniu

Bullwinkle produkuje tylko 4000 ton ropy dziennie i 20 000 ton z czterech innych pól morskich dla innych firm.

Badania dotyczące wyszukiwania etykiet w platformach

Faktem jest, że bez względu na to, co zostało zgłoszone, platformy naftowe i gazowe na morzu są zdecydowanie najbardziej przerażającymi zadaniami na świecie i tylko najbardziej szaleni mogą tam wykonywać ciężką pracę. W Luizjanie mieszkańcy bardzo często widzą taką gigantyczną stalową wieżę.

Platforma ropna-w-oceanie

Wieżowce na morzu godne podziwu

Gigantyczny samolot przewożący inny samolot

Samoloty-które-niosą-inne-samoloty

Od razu nasuwa się pytanie, jak ta maszyna ma w ogóle latać? Może i to robi. Myasishchev VM-T został zaprojektowany do transportu promów kosmicznych i niezbędnych części. Obiekt w samolocie, który widzisz, to zbiornik paliwa promu kosmicznego. Jest to obrazowe przedstawienie tego, ile jest zagrożone wprowadzeniem takiego ładunku do atmosfery. Samolot przestał działać po krótkim czasie, ponieważ Związek Radziecki rozpadł się i nie było więcej dostępnych pieniędzy.

Samolot-przewiezienie-kolejny

Samolot Transporter Ponadgabarytowy samolot

amerykańscy-przewoźnicy-samolotów

Historia samolotów frachtu lotniczego ma jednak długą historię, obejmującą 80 lat i nigdy nie przestała funkcjonować. Na początku istniały również lotniskowce-matki, takie jak Macon amerykańskiej marynarki wojennej, największa maszyna zbudowana jako sterowiec. Wystrzelenie ich w powietrze wymagało 91 ludzi i było wyposażone w 5 samolotów bojowych. Zbudowano dwa tego rodzaju, a ładunek mógł w każdej chwili złapać powietrze jak pszczoły i ponownie wejść na pokład z powietrza za pomocą haków. Po katastrofie Hindenburga w 1937 roku ludzie stwierdzili, że takie monstrualne statki powietrzne mają wiele niedociągnięć i braków. Nie powinien być większy niż dzisiejszy Goodyear Zeppelin.

Tamy hydroelektryczne to przerażająco duże i niesamowite obiekty ze świata maszyn

wielka-turbina-coullee

Instalacja tej turbiny na tamie Grand Coulee w 1974 roku jest świadectwem tego, jak mali jesteśmy i jak potężne są maszyny po drugiej stronie. Prawie jak montaż komputerowy nowego odcinka J.J. Seria Star Trek Abrama. Rzeczywiście, aby zainstalować tę turbinę, potrzebna jest zaawansowana technologia.

Prawda czy fałsz?

Tama przeciwpowodziowa przed zniszczeniem

Albo jest to trójwymiarowy obraz komputerowy, a malutcy ludzie na moście mają tylko 5 sekund życia, czy to naprawdę się wydarzyło!? W rzeczywistości jest to awaryjny system przeciwpowodziowy zapory wodnej Sayano-Ssushenskaya w Rosji na krótko przed awarią w 2009 roku.

Tak wygląda sala inżynierii mechanicznej przed wypadkiem

Wnętrze-Sayano-Sushenskaya-Dam

Po tym, jak woda zniszczy wszystko i wyłączy system fail-safe

ruiny-zapory

Dziewięć na dziesięć turbin zostało wyrwanych z betonu i stanęło tam jako smutne postacie na scenie

Tama-zniszczona-w-ruinach

Budowa Zapora Sayano Shushenskaya

od-1974-instalacja-z-tamy

Widok na tamę Sayano Shushenskaya