Projektowanie wnętrz

18 drewnianych ścianek działowych dla atrakcyjnego układu pomieszczeń

Nowoczesna lampa podłogowa z drewna o wysokim połysku w kolorze beżowym

Chociaż otwarta przestrzeń dzienna jest nowoczesna, a także popularna i praktyczna, niektórzy chcą lepiej wizualnie oddzielić poszczególne obszary. I można to zrobić na różne sposoby. W tym celu szczególnie korzystne są przegrody pokojowe. Mogą być zarówno regulowane, jak i stałe, co zależy całkowicie od Twojego gustu. Chcielibyśmy dla Ciebie kilka ciekawych projektów Ścianki działowe wykonane z drewna które stanowią ciekawą i praktyczną atrakcję we wnętrzu.

Parawan wykonany z drewna z motywem wikliny

parawan z drewna wikliny wzór nowoczesny pomysł na jadalnię żyrandol

Ten atrakcyjny drewniany rozdzielacz pokoju wygląda prosto, a jednocześnie interesująco. Wynika to z ładnego plecionego wzoru, który tworzy wewnętrzną część. Z zewnątrz zdobi go szeroka rama. Ścianka działowa mocowana jest do podłogi i sufitu za pomocą metalowych elementów.

Przegrody pokojowe wykonane z drewna na klatkę schodową

ścianki działowe drewniane listwy schodowe parkiet meble minimalistyczne

Jeśli chcesz wizualnie oddzielić schody od reszty pomieszczenia, możesz użyć do tego celu również drewnianej przegrody. Ten nowoczesny design jest wykonany wyłącznie z drewnianych listew i przyciąga wzrok w prostym w rzeczywistości obszarze wejściowym.

Połącz drewno i szkło

parawan drewno ciemne szkło projekt prywatność projekt kuchni

Drewnianą przegrodę można również wspaniale połączyć z innym materiałem, takim jak matowe szkło. Zapewnia to pewną prywatność, ale pozwala uniknąć poczucia ograniczenia. Świetna opcja, jeśli chcesz podzielić mały pokój.

Półka jako przegroda pokoju

parawan do pokoju drewniane schody półka deco pomysł białe płytki do projektowania pokoju

Tutaj możesz zobaczyć inny pomysł na drewnianą przegrodę pokoju w obszarze klatki schodowej. Tym razem jest to jednak półka, w której można idealnie umieścić dekoracje. W ten sposób nadajesz nagiemu korytarzowi domowy charakter.

Parawan jako mebel

parawan drewno praktyczne meble kredens drewniane listwy poziome

Ten pomysł na drewnianą ściankę działową zapewnia również dodatkową przestrzeń do przechowywania. Zintegrowany jest z nim praktyczny kredens. Jest to ładnie ozdobione drewnianymi listwami, które są przymocowane poziomo i połączone ze sobą metalowymi prętami.

Rustykalny akcent w nowoczesnym obiekcie

ścianki działowe wykonane z drewnianych belek akcent rustykalny nowoczesny apartament

Czy uważasz również, że drewniane belki tworzą szczególnie przyjemną atmosferę? Wynika to z rustykalnego stylu, który emanujesz. Użyj tej właściwości, aby zaprojektować ściankę działową wykonaną z drewna. Przestrzenie pomiędzy nimi można również ponownie wykorzystać do ustawienia dekoracji.

Dzielnik pokoju z bambusa

dzielnik pokoju z drewna oryginalny składany bambus poziomy

Jeśli lubisz egzotyczne elementy, ten model jest dla Ciebie idealny. Patyczki bambusowe są połączone ze sobą poziomo i tworzą trzy oddzielne części, które razem tworzą składaną drewnianą przegrodę pokoju. Ścianka działowa nie służy jako osłona prywatności, a jedynie dzieli dwie strefy.

Panele drewniane

rozdzielacz pokoju panele drewniane pomysł obrotowy salon umeblowanie biały dywan

Zjawiskowe drewniane panele w ciemnym kolorze oddzielają ten salon od reszty mieszkania. Cechą szczególną tej drewnianej ścianki działowej jest to, że poszczególne elementy można obracać wokół własnej osi. W ten sposób możesz samodzielnie określić rozmiar otworów.

Drewniane deski do rozkładanej przegrody pokoju

dzielnik pokoju w stylu desek drewnianych oryginalna składana jasna konstrukcja

Ten drewniany parawan ma nowoczesny design. Składa się z pojedynczych desek, które zostały ze sobą połączone w taki sposób, aby pośrodku powstały otwory. Przegrodę można bez problemu złożyć i przesunąć.

Perforowany rozdzielacz pokoju

parawan drewno szare perforowane motywy kwiatowe romantyczny elegancki

Nowoczesne i eleganckie drewno to nie jedyna rzecz, która imponuje w tej drewnianej przegrodzie pokoju. Do tego oryginalny wzór w postaci kwiatów, który uzyskuje się poprzez perforację. Przyciąga wzrok, który można dowolnie przestawiać i składać.

Drewno bambusowe

parawan drewno bambus atrakcyjne zdjęcia motyle egzotyczne

Bardzo atrakcyjnie i egzotycznie wygląda również parawan z bambusa. Wzmacniają to nawet imponujące motywy. Samo drewno zostało użyte w postaci wąskich listew, które zostały przymocowane, aby stworzyć efekt promieni słonecznych. Wykonany z drewna parawan, który naprawdę wprawia w dobry nastrój.

Parawan od Pream Fono

parawan wykonany z drewna w kształcie fali jasny design nowoczesny

Ta drewniana parawan o nazwie Wally ma specjalny kształt. Dostępny w dwóch kolorach drewna oraz niebieskim. Falisty wzór nadaje każdemu nowoczesnemu wnętrzu ciekawy akcent. Następny przykład ma podobny projekt.

Drewniany rozdzielacz pokoju Askman

przegrody wykonane z drewna paski optyka materiał lekki fale askman

Drewniana parawan Askman ma jeszcze bardziej falisty kształt. Niezależnie od tego, czy wykonane są z jasnego, czy ciemnego drewna, masz gwarancję uderzającego blasku. Ze względu na swój kształt nie są potrzebne żadne dodatkowe podpory, co tworzy prostą konstrukcję bez narożników i krawędzi.

Ścianka działowa wykonana z drewnianych szaszłyków

rozdzielacz pokoju drewno kształt włóczni łazienka rozdzielacz pokoju ściana ochronna projekt roemer

Wykonana z drewna parawan Rexa Design przypomina z jednej strony drewniany szpikulec lub włócznie, z drugiej zaś mur ochronny starożytnych Rzymian. Ten atrakcyjny design wspierają również gładkie powierzchnie. Poszczególne elementy są połączone ze sobą metalowym prętem w górnej części. Nogi podporowe również wykonane są z metalu.

Patyczki bambusowe

parawan wykonany z drewna bambusowe kije egzotyczny wygląd pomysł na dekorację

Ta drewniana parawan jest bardzo oryginalna. Ma również sam w sobie szczególnie dekoracyjną jakość. Składa się z bambusowych patyczków, które są przymocowane tylko z jednej strony do podstawy przegrody. W ten sposób patyczki mogą się swobodnie poruszać, a także wyglądać bardziej naturalnie.

Projekt liczydła

parawan drewno klasyczny design liczydło blatowe kulki kolorowe

Tutaj możesz zobaczyć projekt, który przeniesie Cię z powrotem do dzieciństwa. Drewniana przegroda bardzo przypomina kalkulator, co osiągnięto dzięki kolorowym drewnianym kulkom na metalowych prętach. Ten model jest również składany i można go łatwo przenosić.

Oryginalny projekt półki jako przegroda pokoju

parawan drewno nowoczesne dekoracje półki parawan oryginalny kształt ciemny

Półka nie tylko wygląda oryginalnie, ale może być jednocześnie przegrodą pokoju. A projekt przyciąga wzrok, z dekoracjami lub bez. Drewniana ścianka działowa doskonale nadaje się do nowoczesnych stylów umeblowania, jest szczególnie atrakcyjna ze względu na ciemny kolor i zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania.