technologia

Back Market: Smartfony przygotowane w sposób przyjazny dla środowiska zmniejszają nasz ślad ekologiczny

Kamera wideo, system nawigacji, odtwarzacz muzyki i telefon komórkowy w jednym: pierwszy iPhone pojawił się w 2007 roku i już wtedy wywołał sensację. W ciągu następnych trzynastu lat smartfony przekształciły się z produktu niszowego w absolutny bestseller. Według statystyk stały się teraz lojalnym towarzyszem dla ponad 81% Niemców w ich gorączkowym życiu codziennym. Jednak to znacznie zwiększone zużycie smartfonów i tabletów ma również negatywne konsekwencje dla środowiska, ponieważ do produkcji urządzeń wykorzystuje się wiele metali. Innowacyjna platforma Back Market oferuje przyjazne dla środowiska urządzenia dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z nowoczesnych smartfonów, a jednocześnie chcą zmniejszyć swój ślad ekologiczny.

Back Market: Francuska platforma recyklingu urządzeń elektronicznych

Francuska platforma Back Market przygotowuje smartfony

Platforma Back Market zdobyła już we Francji pozycję eksperta w zakresie regenerowanych urządzeń elektrycznych. W asortymencie znajdują się nie tylko smartfony, ale także laptopy, telewizory i sprzęt audio, konsole do gier, kamery wideo, drony, a nawet drobne urządzenia kuchenne. Wszystkie produkty są najpierw regenerowane przez certyfikowany warsztat partnerski i testowane zgodnie z raportem z testów. Surowe kryteria, które określa Back Market, są gwarancją wysokiej jakości i niezawodności elektroniki. Z ukrytym motywem zrównoważonej naprawy, wszystkie stare części są przekazywane do recyklingu.

Back Market: Wysokiej jakości, nowy sprzęt w obniżonej cenie

Przyjazne dla środowiska smartfony chronią środowisko

Platforma Back Market oferuje konsumentom kilka korzyści. Z jednej strony zrównoważone urządzenia są dostępne w znacznie obniżonej cenie. Z porównania wynika, że ​​ceny są od 30% do 70% niższe niż w sklepach. Popularny iPhone 8 jest o 46% (288 euro zamiast 539 euro) i to iPhone 8 plus nawet 50% (325 euro zamiast 659 euro) taniej niż w specjalistycznych sklepach. Dwa smartfony są już dostępne.

Odnowione smartfony zmniejszają ślad ekologiczny

Dzięki ścisłej współpracy z ponad 1000 certyfikowanych warsztatów Back Market był również w stanie zoptymalizować procesy techniczne. Pracownicy platformy regularnie odwiedzają warsztaty partnerskie, aby wymieniać się pomysłami. Na tej współpracy czerpią korzyści przede wszystkim klienci, którzy mogą znaleźć ważne informacje dotyczące przeprowadzonych napraw oraz stanu optycznego urządzeń w opisie produktu..

Produkcja smartfonów zagraża środowisku

To właśnie ta bliska współpraca umożliwia dostarczenie każdego produktu z przedłużoną gwarancją. Wszystkie wydane certyfikaty gwarancyjne są zapisywane w profilu klienta, można je w każdej chwili wywołać i pobrać. Dodatkowo wszystkie zamówione urządzenia elektryczne można zwrócić w ciągu 14 dni.

Jeśli chodzi o płatności, platforma Back Market również bardzo ułatwia konsumentom. Możliwa jest również między innymi płatność przez Pay Pal lub Klarna. Dzięki temu każdy może zapłacić za swoje zamówienie na konto lub zdecydować się na płatność w ratach.

Każdy, kto kupuje urządzenia elektryczne z recyklingu, robi coś dobrego dla środowiska

Wstecz Wprowadź na rynek platformę internetową dla przyjaznych dla środowiska smartfonów

Coraz więcej ludzi rozumie ochronę środowiska jako jedno z najważniejszych zadań dzisiejszego społeczeństwa. W Back Market pomysły na zmniejszenie śladu ekologicznego są więc adresowane bezpośrednio. Dzięki licznym akcjom ochrony środowiska zasadzono już ponad 100 000 drzew. Istnieje również recykling: ponieważ urządzenia elektryczne, które można ponownie przetworzyć, nie muszą być pobierane z natury. A produkcja telefonów komórkowych jest bardzo zasobochłonna. Od momentu powstania Back Market przyczynił się do zmniejszenia zużycia surowców o 72 megatony do produkcji smartfonów. Oznacza to również o 1700 ton mniej odpadów elektronicznych.

Niezależnie od tego, czy jest to smartfon, konsola do gier, czy może system dźwiękowy: innowacyjna francuska platforma Back Market łączy jakość, niskie ceny i zrównoważony rozwój.