Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z brokatem na każdą okazję – wykonaj ładne ozdoby

majsterkować z brokatem-kształt-gliniany-serduszko-złoto

Jeśli lubisz glamour, możesz urozmaicić każdą dekorację odrobiną brokatu. Za pomocą odrobiny kleju i pudru brokatowego w dowolnym kolorze można stworzyć niepowtarzalne, przyciągające wzrok, które sprawią, że każda uroczystość będzie szczególnie atrakcyjna. Mamy kilka prostych pomysłów, jak Rzemiosło z brokatem zebrać wszystko, czego potrzebujesz, to brokat i klej. Dodatkowo zapraszamy również do posiadania taśmy papierowej gotowej do zamaskowania w celu stworzenia ciekawych wzorów.

Rękodzieło z brokatem i upiększanie przedmiotów

majsterkować z brokatowymi pudełkami-dekorować-serduszko-cukierki

Co możesz zrobić z brokatem? Zasadniczo wszystko, co przychodzi do głowy. Do tworzenia z brokatem możesz użyć dowolnych dekoracji i przedmiotów i nadać im specjalny wygląd za pomocą pudru brokatowego. Powyżej widać proste plastikowe pudełka, które z odrobiną brokatu wyglądają o wiele bardziej atrakcyjnie.

Rzemiosło z brokatem i magnesami

majsterkować z brokatowymi magnesami-kolorowa-dekoracja-rękodzieło-instrukcje-muffinki-papierowe etui

Magnesy to rzecz praktyczna, ale często wizualnie nie są niczym szczególnym. Możesz to zmienić za pomocą odrobiny brokatu. W przypadku rękodzieła z brokatem umieść trochę brokatu dowolnego koloru w papierowym etui na babeczki i trochę kleju na jednym z magnesów. Zanurz stronę z klejem w brokacie i strząśnij nadmiar i delikatnie wciśnij brokat palcami w klej. Następnie pozwól klejowi dobrze wyschnąć.

Ładne liście liści

majsterkować z brokatowymi listkami-turkusowo-złoty-zrób-to-sam

Te ozdoby najlepiej wykonać ze sztucznych liści. Możesz je wcześniej spryskać dowolną farbą w sprayu. Gdy farba jest jeszcze wilgotna, posyp liście brokatem. Innym wariantem majsterkowania przy brokacie jest pozostawienie farby do wyschnięcia, spryskanie liści klejem w sprayu i posypanie ich brokatem.

Zaprojektuj jesienne liście

majsterkować z brokatem liście-jesienne-kolory-czerwono-żółto-pomarańczowe

Można również zaprojektować prawdziwe liście. W ten sposób uzyskasz ciekawą jesienną dekorację. Za pomocą pędzla rozprowadź klej na powierzchni arkusza. Następnie ponownie posyp go brokatem. Do wykonania z brokatem najlepiej użyć brokatu w jesiennych kolorach, takich jak złoto lub miedź. Strząsnąć nadmiar i pozostawić liście na kilka godzin.

Crafting z pudrem brokatowym

majsterkować-brokat-słoik-pędzel-kubek-projekt-fioletowy-ciemny róż

Zauważyłeś już, że słoiki z masonem można wykorzystać na wiele sposobów do dekoracji. Są również idealne do tworzenia z brokatem. Jak opisano powyżej, po pokryciu klejem posyp szkło brokatem. Niech wyschnie. Na koniec możesz nałożyć kolejną warstwę kleju, aby lepiej naprawić brokat.

Crafting ze szkłem i brokatem

majsterkować-brokat-żarówka-zrób-to-sam-majstrować-niebieski-słoik-mason-dekoracja

Tutaj możesz zobaczyć inny wariant tego, jak możesz zaprojektować szkło. Najpierw pomaluj, a potem tylko częściowo udekoruj brokatem. Uważamy również, że pomysł z żarówką jest bardzo oryginalny, co możesz wypróbować, jeśli robisz rękodzieło z brokatem. Kroki są takie same jak poprzednio. Żarówkę możesz następnie powiesić na imprezach lub na Boże Narodzenie jako dekorację.

Błyszczące wazony

majsterkować-brokatowy-wazon-zrób-to-sam-kwiaty-złoty-glamour

Brokat niekoniecznie musi być przymocowany na zewnątrz. Z przezroczystymi naczyniami, takimi jak ta butelka, wygląda również bardzo ładnie w środku. Aby wykonać brokat, nałóż trochę kleju do środka i rozprowadź, obracając butelkę, aż wszystko będzie dobrze pokryte. W razie potrzeby dodaj więcej kleju. Wylej nadmiar. Zrób papierowy lejek i wstrząśnij w niego brokatem. Zakryj otwór i potrząśnij, aż wszystkie wewnętrzne ściany pokryją się brokatem. Usuń nadmiar ponownie.

Udekoruj przezroczyste szklane kamienie

majsterkować-brokatowe-szkło-kamienie-mugolskie kamienie-prosta-inspiracja

Szklane kamienie nakładają się na spód trochę kleju, a następnie są zanurzane w brokacie. Ten pomysł na rzemiosło jest gotowy! Użyj brokatu o dowolnym kształcie lub kolorze. Jest to następnie widoczne przez pustak szklany. Na koniec możesz przykleić magnes do spodu i upiększyć swoją magnetyczną ścianę tą dekoracją.

Brokatowe paski

Tinker-brokatowa-taśma-tealight-stylowa-pomysłowa-latarnia

Błyszczące ozdoby możesz tworzyć jeszcze łatwiej, po prostu używając błyszczącej taśmy samoprzylepnej i przyklejając ją do wybranego przedmiotu. W ten sposób można tworzyć różne wzory i np. robić ciekawe lampiony. Możesz również przeprojektować tealight za pomocą tych pasków.

Crafting z brokatem i taśmą

majsterkować-brokatowe-szkło-latarnia-turkusowe-paski-tealight

Wzory można również tworzyć za pomocą prostej taśmy samoprzylepnej, jeśli majstrujesz przy brokacie. Najlepiej używać taśmy papierowej, ponieważ lepiej przylega do gładkich powierzchni. Zamaskuj te obszary, do których nie chcesz dodawać blasku. Spryskaj przedmiot klejem w sprayu i posyp brokatem. Jeśli chcesz, aby brokat był gęstszy, zanurz obiekt bezpośrednio w brokacie.

Biurko z brokatem

majsterkować-z-brokatem-dekoracja-biurko-kolorowy-klej-farba-klej

Stwórz ekstra ciekawe meble, używając brokatu. W ten sposób można doskonale urozmaicić stare i nieestetyczne meble. Ten pomysł jest szczególnie łatwy do zrealizowania na stole lub innej płaskiej powierzchni. Zamiast kleju użyj lakieru do drewna do tworzenia z brokatem. Pokryj blat stołu i nie przegap żadnych miejsc.

Malowanie mebli

majsterkować-z-brokatem-instrukcje-zrób-zrób-to-pomysł-kolorowe-kolory

Farbę należy pokryć brokatem, gdy jest jeszcze mokra. Więc pracuj szybko, gdy majstrujesz ten pomysł brokatem. Aby uzyskać kolorowy wygląd, podnieś wszystkie pojemniki z brokatem i zacznij rozprowadzać brokat na talerzu. Gdy będziesz zadowolony z ilości, wciśnij palcami brokat w lakier i pozwól, aby lakier utwardził się. Napraw wszystko od nowa. Na koniec pokryj wszystko ostatnią warstwą lakieru.

Rękodzieło na Boże Narodzenie

majsterkować-brokat-sosna-szyszki-różowo-złota-prosta-dekoracja

Złote szyszki sosnowe zostały zaprojektowane nie tylko z brokatem, ale również ze złotym płatem. Aby stworzyć brokat, spryskaj stożki złotym lub różowym sprayem do malowania. Następnie szybko posyp je brokatem tego samego koloru. Złoty płatek nakładamy na stożki i dociskamy suchą gąbką, jednocześnie usuwając nadmiar złotego płatka.

Rękodzieło z brokatem – stwórz własne ozdoby choinkowe

majsterkować-brokat-choinka-choinka-dekoracje-serce-czerwony-łańcuszek

Możesz nawet samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe, używając brokatu. Użyj dowolnych kształtów i brokatu w kolorze pasującym do pozostałych ozdób choinkowych. Ponieważ biżuteria nie jest stale dotykana, warstwa ochronna jest zbędna, ale nadal można ją nakładać. Ten pomysł na tworzenie z brokatem jest świetny do rozdawania.

Rzemiosło z płótna

majsterkować-brokatowy-renifer-świąteczny-płótno-w-czarno-białe

Aby wykonać takie płótno, potrzebujesz farby akrylowej, której użyjesz do zaprojektowania pasków. Najpierw pomaluj płótno na biało i pozostaw farbę do wyschnięcia. Następnie przyklej powierzchnię, aby móc pomalować czarne paski prosto. Gdy ta farba wyschnie, możesz przejść do majsterkowania przy brokacie. Naszkicuj dowolny motyw ołówkiem. Pokryj to klejem i posyp brokatem. Ważne, aby farba była już dobrze wysuszona, aby brokat nie przyklejał się do pasków.

szyszki bożonarodzeniowe

majsterkować-brokat-zima-świąteczny-szysz-papier-płatki śniegu

Możesz samodzielnie kształtować stożki z papieru lub po prostu użyć gotowych produktów do tego pomysłu na rękodzieło z brokatem. Ponownie spryskaj stożek klejem w sprayu, aby brokat się przykleił. Następnie możesz ozdobić dekorację innymi elementami. Wykorzystano tutaj płatki śniegu, przymocowane do wierzchołka stożka za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

Pomysł na Sylwestra

majsterkować-brokat-kieliszek do szampana-dekoracja-sylwester-impreza-pomysł-dekoracja stołu

Jeśli masz zaplanowaną imprezę sylwestrową, wykorzystaj dużo blasku podczas projektowania dekoracji. Jednym z możliwych wariantów są te kieliszki do szampana, które robisz z brokatem. Rozprowadź trochę kleju tam, gdzie chcesz brokat. Zapraszamy również do zaprojektowania podstawy szkła. Rozprowadź wybrany brokat na wilgotnym kleju.

Pomysł na Halloween

majsterkować-brokat-złota-czaszka-czaszka-dekoracja-halloween

Dodaj trochę blasku do Halloween, dodając brokat do różnych dekoracji. Taka czaszka wygląda znacznie bardziej imponująco. Dynie można również urozmaicić brokatem i ozdobić stoły lub drzwi wejściowe. Jak wspomniano wcześniej, możesz przekształcać różne rzeczy i zdobywać wyjątkowe dekoracje.

Pisanki z brokatem

majsterkować-brokatowe-pisanki-plastikowe-projektowanie-złoty-różowy

A może zrobisz też pisanki z brokatem? Możesz do tego celu użyć plastikowych jajek, które następnie pomalujesz na dowolny inny kolor. Na koniec dodaj brokat. Tylko częściowo udekoruj pisanki lub posyp je kolorowym brokatem. Wymyśl coś ciekawego!