Tarasy

Projektowanie tarasów dachowych – proekologiczny pomysł Hassel

Płaskie rośliny w Australii przyciągają ptaki

Hassell przedstawił niedawno nową, przyjazną dla środowiska koncepcję  Projektowanie tarasów dachowych. Projekt został zrealizowany z pomocą naukowców z Uniwersytetu w Melbourne. Na przestrzeni lat uniwersytet prowadził kilka udanych programów badań nad nowymi zielonymi technologiami mającymi zastosowanie w Australii. Eksperci zostali zatrudnieni jako konsultanci i pracowali z ekspertami od kształtowania krajobrazu.

Projekt tarasów dachowych – koncepcja funkcjonalna

projekt ławki ogrodowej z odzysku drewna

ten układ tarasów dachowych w Melbourne odbyło się w kilku etapach. Teren zielony podzielony jest na trzy obszary, z których każdy pełni określoną funkcję. Pierwsza strefa jest otwarta dla zwiedzających, gdzie prezentowane są innowacyjne technologie i organizowane są liczne wydarzenia. Wygodna długa drewniana ławka ogrodowa zapewnia wystarczającą ilość miejsc siedzących dla gości. Został zbudowany z materiałów pochodzących z recyklingu i pomalowany na odważny czerwony kolor. Taras na dachu szybko stał się popularny wśród studentów – często przyjeżdżają tu, aby odpocząć lub po prostu na spokojnie przygotować swoje prezentacje.

Projektowanie tarasów dachowych – jakie są zalety zielonego dachu płaskiego?

czerwony płot ogrodowy taras na dachu tworzy drewnianą ławkę

Drugi obszar znajduje się bezpośrednio za ławką ogrodową – posadzono tu kwiaty, krzewy i krzewy. Przede wszystkim przeprowadza się tam eksperymenty i testuje nowe technologie. Badana jest między innymi jakość wody deszczowej czy właściwości izolacyjne zielonego dachu. Ptaki, owady i inne małe gatunki zwierząt przyciągają rodzime kwiaty. Mały staw ogrodowy został specjalnie zaprojektowany, aby świat zwierząt czuł się komfortowo. Ostateczny cel jest jasny – naukowcy starają się stworzyć ekosystem i promować wśród ludności świadomość ekologiczną. Przyjazny dla środowiska Projektowanie tarasów dachowych z Hassel to także doskonały przykład na to, że zielone budownictwo staje się coraz bardziej standardem.

Taras na dachu w Melbourne – obsadzony rodzimymi roślinami

Krzewy ogrodowe rodzime gatunki

Ogród z nieprzyjazną koncepcją – ławka ogrodowa wykonana jest z drewna z recyklingu

Drewniana ławka ogrodowa wiecznie zielone byliny rośliny kwiaty metalowe ogrodzenie

Rodzime kwiaty przyciągają ptaki i owady

Byliny Ogród na dachu Australia Summer Sun Plants

Projekt powinien promować świadomość ekologiczną i testować nowe technologie

Ekologiczny pomysł Australia Przyjazny dla środowiska projekt koncepcyjny