Tarasy

Pomysły na przeszklenie tarasów – 25 inspirujących przeszklonych tarasów

przeszklenia tarasowe-tarasowe-podłoga drewniana-cegła-egzotyczna-nowoczesna-rustykalna-mix

Zadaszony taras to przedłużenie, które może stać się niesamowitą przestrzenią do spędzania wolnego czasu. Przeszklona weranda ma mnóstwo zalet, zwłaszcza gdy chcesz spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, a pogoda nie jest szczególnie przyjemna. Wersja klasyczna powinna zawierać przynajmniej meble i maksymalny kąt widzenia, który pozwoli wykorzystać niesamowity widok na ogród. Dzisiaj mamy na to kilka pomysłów Przeszklenie tarasu i przedstawiać inspiracje z najbardziej imponujących projektów domów. Sprawdź te niesamowite przykłady i inspiracje z domów z Brazylii, Portugalii i Anglii.

Przeszklenie tarasu szkłem dymnym

taras-przeszklenia-taras-domek-basenowy-nowoczesna-architektura-widok

Dni stają się coraz cieplejsze, ale wciąż wieje zimny zimowy wiatr. Możesz jednak cieszyć się ciepłem słońca na swoim przeszklonym tarasie. Tam będziesz miał okazję zjeść kolację na świeżym powietrzu, nie martwiąc się o komary i inne owady. Przeszklenie tarasu daje przestrzeń, w której można cieszyć się naturą, ale w bezpiecznym otoczeniu domu. Tym, co wyróżnia zadaszony taras od ogrodu zimowego, jest brak bujnej zieleni we wnętrzu. Ale kilka doniczek jest w porządku. Nacisk kładzie się na wspaniały krajobraz na zewnątrz.

Przeszklenie tarasu z drzwiami przesuwnymi

taras-przeszklenia-tarasy-nowoczesny-kamień naturalny-otwarte-szklane-ściany-ściany okienne

Przeszklenie tarasu ma szereg istotnych zalet w porównaniu z konwencjonalnym pokryciem dachowym. Przede wszystkim tworzy to dodatkową przestrzeń, co jest dobrą rzeczą, zwłaszcza w mniejszych domach. Taras można szybko zamienić w miejsce na przytulne godziny klaskania przy kawie lub dodatkową przestrzeń do pracy. Jeśli stworzysz dobre, trwałe przeszklenie z wysokiej jakości oknami termoizolacyjnymi, obszar ten może być bez wahania używany również w miesiącach zimowych.

Usiądź na zewnątrz przy złej pogodzie

taras-przeszklenia-balkon-dywan-meble-ogrodowe-miasto-nowoczesny-design

Jednak ceny przeszklenia tarasu są takie same jak te za mały ogród zimowy i wynoszą kilka tysięcy euro. Ile dokładnie zależy od wielkości tarasu, rodzaju szkła, a także od czasu pracy potrzebnej do budowy. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej, są specjaliści na miejscu. Ruchome szklane ściany stanowią popularną alternatywę, która nie odgradza całkowicie ani na stałe obszaru od ogrodu. Pozwala to cieszyć się świeżym powietrzem i natychmiastowym uczuciem na świeżym powietrzu latem. Mobilne szklane ściany można po prostu odsunąć na bok, gdy temperatura jest wystarczająco przyjemna, co pozwala na opalanie się na świeżym powietrzu. Wysiłek jest naprawdę niewielki, jeśli specjalne prośby, takie jak te, zostały spełnione od samego początku w zakresie przeszklenia tarasu.

Przeszklenia tarasowe-tarasowe-okno-ściana-szklana ściana-kanapa-świetlik-nowoczesna-architektura

Ładne i czyste przeszklenie sprawia wrażenie, jakby nie było bariery między wnętrzem a zewnętrzem i zapewnia najlepszy widok na ogród i krzewy. Z pewnością utrzymanie szyby w czystości nie jest skomplikowane, a konserwacja przeszklenia tarasu nie powinna stanowić problemu. Wystarczą środek do czyszczenia szkła i odpowiednia ściereczka do czyszczenia, która zapewnia czystą technikę wycierania. Nie są do tego potrzebne specjalne środki pielęgnacyjne i detergenty.

Aby ptaki nie leciały na szybę, wskazane jest przymocowanie do szyby zwyczajowych motywów ptaków. Można je znaleźć w każdym sklepie z narzędziami i można je przykleić do szkła jak folię lub naklejkę. Dodatkowo możesz również dołączyć własnoręcznie wykonane obrazy okienne, które zdecydowanie wyglądają bardziej atrakcyjnie i indywidualnie. Niezależnie od wybranego wariantu ochroni to ptaki przed uderzeniami.

przeszklona weranda czarna rama żelazna meble

Przeszklenie tarasu również zasadniczo przyczynia się do efektywności energetycznej domu i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Szkło tworzy barierę, a tym samym izolację od warunków atmosferycznych na zewnątrz. Jeśli zapewniona jest również rozsądna ochrona prywatności, pomieszczenie, które znajduje się tuż obok, pozostaje stosunkowo chłodne, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Zimą temperatura w pomieszczeniu pozostaje stosunkowo stała dzięki tej naturalnej barierze powietrznej, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. Należy wspomnieć, że powierzchnia szkła jest zawsze mniej korzystna pod względem izolacyjności termicznej w porównaniu ze ścianą. Jednak przy słonecznej pogodzie przeszklony taras może zostać nagrzany przez słońce, a jeśli następnie otworzysz drzwi tarasowe, to ciepło może również przeniknąć do domu.

niezwykły okrągły kształt

przeszklone tarasowe drzwi przesuwne o okrągłym kształcie

Najłatwiejszym sposobem na połączenie pokoju z domem i uczynienie go jak najbardziej odpornym na warunki atmosferyczne jest parawan ze szkła z zadaszeniem patio wykonanym z tego samego materiału. W najlepszym przypadku przeszklenie tarasu posiada system przesuwny. Przy dobrej pogodzie taras można otworzyć na resztę ogrodu, obracając lub przesuwając drzwi. Przy ładnej pogodzie można w pełni i bez ograniczeń korzystać z tarasu. Przy złej pogodzie jest to zamknięte pomieszczenie. Otwieranie i zamykanie umożliwiają szyny prowadzące przymocowane do zadaszenia tarasu oraz w podłodze. Dzięki temu procesy te przebiegają szybko i bez większego wysiłku. Jednak elementy te mogą być wykonane na miarę i dlatego są kosztowne.

Szklane drzwi przesuwne do ogrodu

przeszklona weranda podłoga drewniana meble do jadalni żwir

Jeśli chodzi o projekt, to w zasadzie możliwe są dwie koncepcje projektowe przeszklenia tarasu – z szybami bezramowymi lub z drugiej strony z szybami ramowymi. Oba mają swoje zalety i wady. Szyby bezramowe mają tę zaletę, że samo przeszklenie wydaje się prawie niewidoczne. Masz wrażenie, że siedzisz na zewnątrz, ponieważ szyby biegną bezpośrednio obok siebie bez przerwy. W drugim przypadku każda szyba osadzona jest w ramie, co sprawia, że ​​poszczególne elementy są bardziej stabilne i stabilne. Istnieje możliwość zaprojektowania pomieszczenia z dociepleniem i ogrzewaniem go zimą. Umożliwia to zastosowanie szkła izolacyjnego w budownictwie. Zakres wzorów może się odpowiednio różnić, podobnie jak koszty.

przeszklone tarasy okno wiszące rośliny dom

Przeszklenie bez ramy okiennej nie zapewnia więc takiej izolacji cieplnej, jak przeszklenie z ramą. Dzieje się tak po prostu dlatego, że miejsca styku dwóch szyb nie mogą być w 100% uszczelnione. Wybór wariantu zależy zatem nie tylko od tego, co uważasz za bardziej atrakcyjne wizualnie, ale także od tego, w jakich porach chcesz korzystać z tarasu. Jeśli wystarczy Ci ciepła od późnej wiosny do wczesnej jesieni i tylko w tym sezonie chcesz siedzieć na tarasie, nowoczesne wersje bezramowe mogą być dla Ciebie wystarczające. Chcąc wykorzystać i ogrzać powierzchnię tarasu w chłodniejsze dni, należy wybrać bardziej energooszczędny wariant ze stelażem, który dłużej utrzyma ciepło wewnątrz.

W przypadku pokryć dachowych należy również wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Z jednej strony należy zastanowić się, czy powinno być również wykonane ze szkła, czy z nieprzezroczystego materiału. W przypadku tych pierwszych należy zauważyć, że należy dodać dobrą ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ słońce niezwykle szybko nagrzewa pomieszczenie przez przeszklony dach, co może być bardzo niewygodne nawet przy otwartych oknach, a nawet w słoneczny, zimowy dzień.

przydymione szklane płytki werandy glazury podłogowe

Ponadto należy wziąć pod uwagę dobre nachylenie. W końcu, gdy śnieg zacznie topnieć, powinien bez problemu zsunąć się z dachu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ po rozmrożeniu staje się bardziej wilgotny, a przez to jeszcze cięższy. Z pewnością nie musimy nam przypominać o stabilnej konstrukcji. Ponieważ szklany dach nie zapewnia doskonałej izolacji, śnieg zazwyczaj topnieje bardzo szybko, zwłaszcza gdy przeszklenie tarasu jest ogrzewane.

Uzyskaj również porady dotyczące potrzeby dodatkowej ochrony dachu. Często wskazane jest zaopatrzenie dachu domu w kilka belek poprzecznych, które utrzymują ciężki śnieg i w ten sposób zapobiegają jego spadaniu na szklany dach i jego łamaniu. Zwykle dzieje się tak w przypadku wybrania mniej stromego nachylenia dachu szklanego lub gdy odległość między dwoma dachami jest nieco większa, tj. nie ma płynnego przejścia.

Podłoga i sufit z drewna

Przeszklenie tarasu drewniana podłoga widok na góry

Po wybraniu rodzaju ścian i dachu nadszedł czas, aby pomyśleć także o podłodze i suficie. W przypadku dachu szklanego panele sufitowe nie są wymagane. Przy zamkniętym dachu można wybrać drewno lub panele, a także dowolny tynk. Nieco więcej uwagi należy poświęcić podłogom, zwłaszcza jeśli można otworzyć przeszklenia. Wtedy nawet lekki wiatr może nanieść na taras piasek i inne zabrudzenia. Zaletą jest zatem łatwe w pielęgnacji pokrycie. Płytki i płyty kamienne to prawdopodobnie najlepsze opcje. Jeśli cenisz drewno, możesz spodziewać się stosunkowo skomplikowanej konserwacji, ponieważ nawet w przypadku przeszklenia tarasu drewno jest mniej lub bardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych. Laminat to bardzo tania alternatywa. Nie wolno jednak pozwolić sobie na przypadkowe pozostawienie otwartych okien podczas deszczu i złej pogody, ponieważ wilgoć zrujnuje tę atrakcyjną powierzchnię.

przeszklona weranda drewniana podłoga tropikalne rośliny

Jeśli wszystko dobrze zaplanowałeś i przemyślano, wkrótce będziesz mógł cieszyć się atrakcyjnym projektem ogrodu z wygodnej części wypoczynkowej. Nie chcemy zaprzeczyć, że inwestycja się opłaca. Ale wręcz przeciwnie! Zwłaszcza jeśli Twój dom jest nieco starszy i dlatego nie jest wyposażony w duże fronty okienne, ogrody zimowe i projekty przeszklonych tarasów to idealny sposób, aby poczuć się bliżej swojego ogrodu nawet przy złej pogodzie.

Okna od podłogi do sufitu i szklany daszek

przeszklone patio ganek składane drzwi czarna rama

Zintegruj kominek zewnętrzny

przeszklony taras fotel kominek zewnętrzny

Przeszklona sofa ogrodowa z przeszkleniem patio

Taras przeszklony anglia basen mgła na zewnątrz kominka czytelnia

Pomysł na białą ramę przeszklenia tarasu

przeszklone zadaszenie tarasu biała jadalnia na zewnątrz

przeszklone okno dachowe z drewna dwuspadowego werandy

ciesz się promieniami słońca przeszkloną werandą meble do jadalni

przeszklone tarasy meble do jadalni meble żelazne