Projektowanie wnętrz

Pomysły na domowe biuro – kreatywne propozycje na relaksujący dzień pracy

Domowe biuro jest teraz nie tylko na ustach wszystkich. W końcu wiele firm postrzega skutki pandemii koronowej jako szansę na dalszy rozwój. W tym miejscu należy położyć nacisk na komfort pracowników. Dostęp do zwykłych biur domowych nie tylko oszczędza czas podróży. Pracownicy mogą raczej wygodnie ustawić się w domu i wydajniej pracować. Jeśli obecnie pracujesz w domowym biurze, masz dostęp do tego modelu pracy od dłuższego czasu lub będziesz w przyszłości, z pewnością zadajesz sobie pytanie: Jak uczynić domowe biuro tak przyjemnym, jak to tylko możliwe? Jakie kreatywne sugestie pomagają sprawić, by praca działała samodzielnie??

Brak gromadzenia się ciepła: folia przeciwsłoneczna przed gorącymi pomieszczeniami pracy

Dzięki folii przeciwsłonecznej słońce nie świeci już w Twoje oczy ani na ekran w domowym biurze

Jedną z zalet, której wielu pracowników będzie brakować, jest klimatyzacja w biurze. Wiele osób ma ograniczone możliwości obniżenia temperatury w domu. W tym celu pomocne jest ustawienie wentylatora. Upewnij się jednak, że powstały wiatr w żadnym wypadku nie doleci z tyłu. Może to powodować skurcze mięśni szyi. Rezultatem jest sztywny kark, który sprawia, że ​​praca jest nie do zniesienia. Możesz także zdecydować się na folię przeciwsłoneczną na okna.

Folia przeciwsłoneczna przed gorącymi pomieszczeniami pracy

Folię przeciwsłoneczną firmy Folienmarkt można kupić w postaci krojonej, na metry lub w rolce. W ten sposób otrzymujesz dokładnie te folie, które można przymocować do okien. Efekt jest skuteczny i praktyczny: jeśli szyby są pokryte folią, latem następuje znaczny spadek temperatury w pomieszczeniu. Ponieważ nagrzewająca się podczerwień i zanikające promienie UV nie mogą już przenikać do wnętrza przez okna. Masz również zaletę ochrony przed odblaskami. Słońce nie świeci już w Twoje oczy ani na ekran.

Zamykane szafki i szuflady

Praca w domu to wyzwanie dla rodziców

Dla rodziców w domowym biurze istnieje inny sposób na to, aby praca, a przede wszystkim przerwy i koniec dnia były bardziej zrelaksowane. Czy Ty też zawsze martwisz się, że potomstwo narobi bałaganu w Twoim domowym biurze. Jeśli akta i dokumenty dostaną się w ręce dzieci, może to doprowadzić do ogromnych szkód. Często też jesteś od pracodawcy zobowiązany do bezpiecznego przechowywania dokumentów, aby nikt z zewnątrz nie mógł uzyskać wglądu. Zalecana jest zamykana szafka lub szuflady z funkcją zamykania.

Sortuj i oznaczaj foldery w kolejności w domowym biurze

Ukończenie tematów pozwala na spokojniejsze rozpoczęcie wieczoru. Ponieważ wiesz, że wszystkie pliki są bezpieczne. Decydując się na wolnostojącą szafkę z szufladami, należy zadbać o to, aby krawędzie szafki nie stwarzały zagrożenia dla małych dzieci. Zamaskuj krawędzie miękkim zabezpieczeniem krawędzi.

Rośliny dla atmosfery

Rośliny w domowym biurze tworzą więcej nastroju i atmosfery

Wreszcie możesz stworzyć dla siebie mały, tropikalny raj. Rośliny nie tylko pięknie wyglądają, ale także poprawiają powietrze w pomieszczeniu. Możesz skorzystać z tego zwiększonego stężenia tlenu. Ponieważ tlen zapewnia stymulację mózgu, co z pewnością jest zaletą podczas pracy. Niestety, jeśli nie masz zielonego kciuka, nie musi to oznaczać końca roślinnego snu. Wykorzystaj kaktusy. Mogą przetrwać kilka tygodni bez wystarczającej ilości wody i są niewrażliwe na silne światło słoneczne.

nowoczesne biuro domowe z meblami w kolorze białym i drewnem oraz zielonymi roślinami jako dekoracja