Tarasy

Ochrona prywatności tarasów – 38 pomysłów na Twoją prywatność w ogrodzie

Ochrona prywatności-taras-biały-salon-schody-trawnik-biały-piękny

Z Ochrona prywatności tarasów odgrywa ważną rolę w projektowaniu patio, dlatego przy wyborze należy wziąć pod uwagę różne opcje. Nie chcesz czuć się niespokojnym na tarasie, aby naprawdę odpocząć i cieszyć się słońcem. Dlatego ochrona przed wzrokiem ciekawskich ma tutaj ogromne znaczenie. Zapoznaj się z naszymi pomysłami, aby znaleźć idealny model dla siebie i chronić swoją prywatność w ogrodzie.

Uspokajający dźwięk wody użytkowanie – ochrona prywatności na tarasach

Ochrona-prywatnosci-tarasy-palmy-egzotyczna-ecolegno-saimex-basen-woda

Hałas w tle z ruchliwej ulicy może być tak samo niepokojący, jak widok sąsiadów na podwórku. Rozwiąż ten problem za pomocą paneli prywatności zainstalowanych nieco wyżej i ciesz się relaksującymi chwilami przy basenie. Delikatna strużka wody może zrobić ogromną różnicę, zwłaszcza gdy piękne egzotyczne rośliny rzucają obok niej naturalne cienie. Zielone drzewa i krzewy to doskonały wybór na parawany chroniące prywatność tarasu. Zasłaniają każdy widok i oferują bujne, zielone tło. Rośliny działają również jako filtry dźwięków. Wariantem, w którym Twój ogród będzie wyglądał ładnie nawet zimą, będą gatunki roślin wiecznie zielonych. Występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach – w tym kolumnowych, które nie rosną więcej niż dwie stopy.

Pergola z tkaniny markizowej – dlaczego nie

Prywatność-ekran-tarasy-shangrila-kwiecień-meble-widok na góry-drewniana podłoga-leżak

Pergola jest idealną osłoną prywatności na taras, a jednocześnie może chronić przed słońcem. Sprawia, że ​​Twój teren na zewnątrz jest wygodniejszy i tworzy przyjemny cień. Szczególnie atrakcyjnym pomysłem byłaby mobilna pergola o stabilnej konstrukcji i wysokiej jakości tkaninie markizy. Coś takiego już istnieje, to żadna fantazja – Shangrila by April Furniture, dostępna w kilku kolorach.

Wykorzystaj zasoby naturalne, takie jak drzewa i krzewy, jako ekrany prywatności na tarasach

ochrona-prywatnosci-taras-zaslony-zaslonowe-praktyczne-proste-kwiaty-rosliny-ogrodowe-meble-drzewa-rosliny

Ogrodnicy w ciepłym klimacie wiedzą, jak tropikalne rośliny mogą niemal natychmiast stworzyć pożądaną prywatność. Ogrodnicy na północy również lubią te szybko rosnące rośliny o dużych liściach. Albo użyj ich jako roślin domowych i postaw je na tarasie, gdy tylko zrobi się cieplej, albo użyj jako egzotycznych roślin jednorocznych, które możesz kupić ponownie po zimie. Rośliny będą Ci wdzięczne za długi czas na zewnątrz z bujnym wzrostem.

Bardzo prostą i wcale nie kosztowną alternatywą dla parawanu na taras byłaby zasłona z tkaniny. Nasza wskazówka: używaj tylko naturalnych tkanin w jasnych kolorach, które nie utrudniają przeciągów. W końcu nie chcesz, żeby na patio było duszno. Nie musi to być też drogi model. W większości przypadków kolor wyblaknie z biegiem lat z powodu ekspozycji na słońce, więc zasłony będą musiały zostać wymienione. Jako alternatywę odpowiedni jest biały kolor.

Ekran prywatności do tarasów wykonanych z paneli drewnianych

Ekran prywatności-taras-ogrodowy-grill-sadzarka-drzewo-dom z kamienia naturalnego

Zamiast sprzątać podłogę pod budowę tarasu, wykorzystaj to, co już jest. To stare drzewo jest nie tylko świetnym dodatkiem do podwórka – chroni prywatność mieszkańców, tworząc miękki, naturalny baldachim. Bujne nasadzenia wokół krawędzi tarasu również zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Nawet sąsiedzi na wyższych piętrach sąsiednich domów nie mogą już dusić się w Twoim ogrodzie.

Ochrona przeciwsłoneczna w kolorze czerwonym lub w innych kolorach – Siro firmy Stobag

ochrona-prywatnosci-tarasy-stobag-siro-czerwony-dom-palmy-ochrona-sloneczna-prywatnosci

Takie markizy stały się bardzo popularne jako ochrona przed wzrokiem ciekawskich. Powodem tego jest to, że są one przymocowane do ściany i wyciągane z pudełka na kasety w razie potrzeby i chowane z powrotem w nim jak roleta. Markizy boczne mają różne wysokości, a nawet mogą chronić przed wiatrem i promieniowaniem słonecznym, dzięki czemu można z nich korzystać na kilka sposobów. Można go również połączyć z odpowiednią markizą jako wysuwany dach.

Ochrona-prywatnosci-tarasy-czerwone-siro-stobaggarten-meble-stoly-krzesla-trawnik-krzaki

Tradycyjna markiza chroni przed gorącym letnim słońcem, a także przed sąsiadami, którzy wyglądają przez okno na drugim piętrze. Markizy są dostępne w wielu stylach i kolorach, w tym typy chowane. Ale strzeż się! Jeśli zbliża się silniejszy wiatr, zdecydowanie należy schować go do pudełka, aby nie został zniszczony przez wiatr.

Prywatność-ekran-taras-basen-leżak-woda-relaks-burger-choko

Ogrodzenie to jedna z najczęstszych metod blokowania niechcianych spojrzeń. Tutaj możesz zobaczyć proste ogrodzenie, które otacza patio i zapewnia idealne schronienie. Szereg pojemników na rośliny upiększa ogród i czyni go bardziej zachęcającym. Rośliny, czy to w łóżkach, czy w doniczkach, sprawiają, że nagie ogrodzenie prywatności jest wizualnie o wiele bardziej interesujące.

Parawan tarasowy wykonany z tkaniny markizowej – Sicura z Ke, Włochy

Ochrona-prywatnosci-tarasy-pomaranczowy-brzoskwiniowy-meble-ogrodowe-palmy-sicura-ke-wlochy

Jeśli zasłona prywatności dla całego tarasu nie jest możliwa, skoncentruj się tylko na jego części. Tutaj powstaje piękna kolorowa markiza boczna, która osłania oko przed widocznymi obszarami tarasu z tyłu. Dotyczy to mieszkań, które znajdują się na końcu bloku i mają z jednej strony przylegające balkony. Być może masz też dwa obszary na tarasie (np. jadalnię i część wypoczynkową) i chcesz osłonić tylko jeden z nich.

Rośliny pnące

Ochrona prywatności-taras-drewniany-stół-ogrodowy-trawa-rośliny-pnące-płytki

Rośliny pnące to najlepsza ochrona prywatności na patio. Wspaniałe krzewy tworzą ładną osłonę prywatności z boku tarasu. Z drugiej strony umieszczona jest ściana ochronna wykonana z drewna. Jeśli więc chcesz mieć osłonę prywatności na taras, która wygląda szczególnie naturalnie, rozważ jedną lub więcej kratek, które możesz następnie posadzić według własnego uznania. Istnieją zarówno szybko rosnące warianty, które zapewniają wystarczającą ochronę w pierwszym sezonie, jak i takie, na które trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ale zdecydowanie warto poczekać.

Łukowaty kształt wykonany z drewna przez Deeswat

Prywatność-ekran-tarasy-deesawat-panel-drewno-morze-półka-ścienna

Ciekawa konstrukcja, która bardziej przypomina ściankę działową lub półkę ścienną do wnętrz, tworzy subtelną ochronę, nie zajmując zbyt wiele miejsca w ogrodzie. Dodaj trochę zielonych roślin do doniczek lub innych dekoracji i uzyskaj niepowtarzalny klimat dzięki praktycznemu zastosowaniu. Dowiedz się więcej o tym produkcie na Deeswat.

Prywatność-ochrona-taras-drewno-rośliny-deesawat-półka-ścienna-rośliny-ogrodowe

Model dostępny również w innych kształtach i rozmiarach. Cechą szczególną jest to, że ten model osłony prywatności nie zasłania całkowicie widoku Twojego ogrodu, ale raczej oferuje tajemnicze widoki przez otwarte segmenty. Sam decydujesz, jak nieprzejrzysta ma być półka, samodzielnie wybierając liczbę dekoracji. Możesz też zamknąć tylko jedną część, a drugą pozostawić otwartą.

Słońce i widoczność na tarasy – mobilna pergola Shangrila od kwietnia Meble

Prywatność-taras-ShangriLa-kwiecień-meble-widok na morze-tkanina dachowa-markiza

Sprawdź szeroką gamę tkanin przyjaznych na zewnątrz, aby stworzyć idealną barierę ochronną. Panele z tkaniny w pięknych, wesołych kolorach można szybko i łatwo zestawiać. Dodatkowo są niedrogie – możesz mieć kilka różnych opcji w zależności od nastroju. Modele mebli April są dostępne w różnych kolorach.

Ochrona prywatności-tarasy-czarne-ShangriLa-kwiecień-meble-kanapa z widokiem na morze

Nowoczesne konstrukcje przypominające pergole mogą służyć jedynie jako baldachim i osłona przeciwsłoneczna od góry, a także osłona boków. Mogą być używane jako wolnostojące lub ustawione bezpośrednio na ścianie. W ten sposób otrzymujesz idealny model na taras przed domem lub w innym miejscu do siedzenia, na przykład przy basenie.

Prywatność-taras-ShangriLa-kwiecień-meble-biało-szara-nowoczesna-tkanina

Bez względu na to, czy w kolorze beżowym, fioletowym czy innym, konstrukcje ogrodowe będą przyciągać wzrok i oprócz swojej użytecznej funkcji, będą miały tę zaletę, że przyciągną uwagę wszystkich. Ich nowoczesna, subtelna oprawa tworzy minimalistyczny akcent w każdej przestrzeni zewnętrznej. Dzięki tkaninom przesuwnym zyskujesz również prywatność i ochronę przed słońcem tam, gdzie jest to potrzebne.

Dopasowane kolorystycznie meble ogrodowe i parawany – Sicura z Ke, Włochy

Ochrona-prywatnosci-tarasy-sicura-ke-italy-meble-ogrodowe-stalowe-siedzisko-poduszki-pomaranczowy-czerwony

Jeśli potrzebujesz markizy bocznej, możesz również rozważyć model „Sicura” firmy Ke. Niezależnie od tego, czy na tarasie, czy na balkonie, gwarantuje spełnienie wszystkich Twoich potrzeb. Markizy boczne są również bardzo oszczędne i dość dyskretne. Najlepiej wybrać kolor pasujący do mebli ogrodowych, elewacji domu czy innych elementów na tarasie.

Trwałe i nowoczesne osłony prywatności wykonane ze stali i drewna – SOTOMON by Carsten Gollnick dla Conmoto

Parawan-taras-SOTOMON-Carsten-Gollnick-conmoto-kanapa-meble ogrodowe-drewniana podłoga-stal

Ochrona-prywatnosci-tarasy-SOTOMON-Carsten-Gollnick-ogrodowy-trawnik-nowoczesny-stal-drewno

Optymalna ochrona prywatności dzięki panelom drewnianym Choko firmy Burger

Prywatny ekran-taras-drewniany-wanny-panele-burger-choko

Ekran prywatności na tarasy i tereny zewnętrzne z tworzywa sztucznego fratan – Kubi by Skyline

Prywatność-ochrona-tarasu-leżaki-siedziska-poduszki-kubi-skyline-design-basen

Prywatność-taras-kubi-skyline-design-warkocz-plastikowy-ratan

Prywatność-ochrona-taras-drewno-widok-odsłoń-listwy-drewniane

Ochrona prywatności-taras-taras-taras-ogrodowy-meble-wikliny-białe-poduszki na siedzisko

Ochrona prywatności-taras-palmy-dach-taras-poduszki-siedzisko-trawnik

ochrona-prywatnosci-taras-whirlpool-zaslona-zaslona-praktyczna-prosty-salon

ochrona prywatności ogrodu blokująca wzrok

Ochrona prywatności tarasów, fontann, fontann, redukcja hałasu ulicznego

meble ogrodowe drewniany taras chronią prywatność

 Zbuduj drewnianą pergolę

Ekran prywatności na tarasowe drewniane krzesła bujane pergoli

. Twórz bujną zieleń jako osłonę prywatności dla tarasów

Ochrona prywatności taras z bujną roślinnością tropikalną

 Skorzystaj z lokalizacji domu

Prywatny ekran tarasowy weranda rośliny pnące

Zbuduj ścianę ochronną

kominek zewnętrzny drewniany taras drewniana krata

Włącz drzewo

wiecznie zielone drzewa budują wokół drewnianego tarasu

 Dodaj markizę lub inne zadaszenie a

sąsiedzi z ekranem prywatności na tarasie markizy

Zbuduj duże ogrodzenie

Ochrona prywatności Ochrona prywatności w ogrodzie chroń drewniany płot

Podziel pogląd

Taras ochrony prywatności Hinoki fałszywy cyprys

 Uprawiaj rośliny pnące oraz winorośli

Zadaszenie tarasu na tarasie prywatności

 sadzić drzewa

Ekran prywatności sadzenie drzew na tarasie

 Dodaj tkaniny z pięknymi wzorami

kolorowe prześcieradła z tkaniny zasłony weranda