Tarasy

Nowoczesny dach tarasowy upiększa ogród

nowoczesne zadaszenie tarasu kurtyna ścienna osłona przeciwwiatrowa

Nowoczesny zadaszenie patio to nie tylko piękny element przykuwający wzrok w ogrodzie, ale przede wszystkim funkcjonalny dodatek do przestrzeni zewnętrznej. Wiosną i latem chroni część wypoczynkową przed silnymi promieniami słońca, jesienią i zimą – przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Dzięki temu solidny daszek umożliwia wygodne przebywanie na zewnątrz nawet w niższych temperaturach lub deszczowej pogodzie, przedłużając w ten sposób sezon ogrodniczy. Ponadto meble wypoczynkowe, grill, a nawet donice mogą pozostać na zewnątrz nawet w zimnych porach roku i nie muszą być przechowywane w garażu.

Zadaszenie tarasu ma dwie inne ważne zalety – z jednej strony chroni przed wzrokiem ciekawskich, a z drugiej zapewnia dobrą izolację. Nawet w domku w zabudowie szeregowej nic nie stoi na przeszkodzie miłego wieczoru z przyjaciółmi.

Nowoczesny dach tarasowy jako dobudówka, a raczej wolnostojący?

nowoczesne zadaszenia tarasowe pomysły na wielowarstwowe arkusze drewna

Obecnie właściciele ogrodów mają dwie praktyczne alternatywy dla nowoczesnych Pokrycia tarasowe do wyboru – naścienny lub wolnostojący. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Z jednej strony znaczenie ma wielkość ogrodu – w przypadku dużego ogrodu większy sens ma konstrukcja wolnostojąca, która wizualnie łączy dom z ogrodem. W razie potrzeby można go przekształcić w ogród zimowy z kilkoma częściami bocznymi i zapewnić miejsce do przechowywania roślin ogrodowych w zimnych miesiącach lub, na przykład, służyć jako szafka. Z drugiej strony montaż na ścianie jest idealny do małego ogrodu – zapewnia to płynne przejście między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi, a jednocześnie oszczędza miejsce.

Nie bez znaczenia jest też funkcja jaką pełni taras – jeśli taras jest wykorzystywany jako zewnętrzna kuchnia z grillem i jadalnią, powinien znajdować się jak najbliżej domu. Spokojne miejsce w ogrodzie jest bardziej odpowiednie dla przytulnej części wypoczynkowej na świeżym powietrzu.

Trzecim czynnikiem jest to, że Pozwolenie na budowę – Czy pozwolenie na budowę jest konieczne dla jednego lub nawet obu wariantów, należy wyjaśnić z władzami lokalnymi.

Wybierz odpowiedni materiał na zadaszenie tarasu

nowoczesne zadaszenie tarasu konstrukcja wolnostojąca,

Aby uzyskać harmonijny ogólny obraz, dach tarasowy powinien być optycznie dopasowany do elewacji domu i stylu ogrodu. Drewno wygląda naturalnie i nadaje dachowi tarasu rustykalny urok. Materiał można pomalować lub pomalować na odpowiedni kolor. W każdym razie należy się tu spodziewać większej pielęgnacji – zaleca się regularne leczenie specjalnymi olejami, w zależności od instrukcji producenta.

Konstrukcja aluminiowa malowana proszkowo

nowoczesne zadaszenie tarasu metal-szkło-trwałe-łatwe w pielęgnacji

Malowana proszkowo aluminiowa konstrukcja nie pozostawia nic do życzenia pod względem kolorystycznym – prezentuje się bardzo nowocześnie i stanowi wykończenie minimalistycznym budynkom. Metal ma jedną decydującą zaletę – swoją długowieczność – ale przeciętnie też kosztuje więcej niż drewno.

Pokrycie dachu wykonane jest ze szkła lub podwójnej siatki – oba materiały są bardzo trwałe i niezwykle łatwe w pielęgnacji.

Nowoczesne zadaszenie tarasu – funkcjonalny i stylowy dodatek do ogrodu

nowoczesne-tarasowe zadaszenie-miejsca do siedzenia-grupa-jadalnia-na zewnątrz

Zadaszenie tarasu chroni przed słońcem, deszczem i śniegiem

nowoczesne-zadaszenia-tarasowe-drewno-konstrukcyjne-blachy wielowarstwowe

Do wyboru są dwa warianty – nadbudowa i wolnostojąca nowoczesna zadaszenie tarasu

nowoczesne-tarasowe-dachowe-domowe-domowe-adaptacja-stylu

Właściwy materiał do nowoczesnego projektu tarasu dodaje świeżości domowi i ogrodowi

nowoczesne-zadaszenia-tarasu-zewnętrznego-kuchni-ogrodu-projekt