Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Design w ogrodzie – praktyczne pomysły na oszczędny projekt podwórka

Stare meble ogrodowe komoda drewniane pudełka buty

Jeśli chcesz mieć stylowy ogród z dużą ilością miejsca na kwiaty i rośliny oraz wspaniałymi miejscami do siedzenia, aby cieszyć się piękną pogodą i spokojem na zewnątrz, dlaczego nie spróbować nowych pomysłów? Dziś mamy dla Ciebie coś wyjątkowego: elementy z recyklingu, które możesz wykorzystać w swoim projekcie ogrodu. To zarówno ekologiczne, jak i niedrogie, a także wyjątkowy sposób na pokazanie własnego stylu. Od pięknych ceramicznych doniczek po stylowe wisiorki do twoich roślin, istnieje wiele sposobów na zdobycie przedmiotów z recyklingu Projekt w ogrodzie używać. Oto kilka pomysłów, które chcielibyśmy Ci dzisiaj przedstawić, abyś mógł zacząć.

Przetwarzaj elementy do wykorzystania w projektowaniu w ogrodzie lub na podwórku

Projekt w ogrodzie używaj starych pojemników

Recykling doniczek do tego Projekt w ogrodzie

Czy wpadłeś już na pomysł, że możesz ponownie użyć swoich doniczek? Używaj starych beczek do sadzenia warzyw lub zbierania drewna ze starych domów, aby wyścielić grządki ogrodowe. Możesz również użyć do tego 20-litrowych wiader i puszek po kawie. Dodadzą one nowy akcent zarówno projektowi, jak i funkcjonalności Twojego ogrodu.

Etykiety roślin

Ważne jest, aby oznaczyć swoje rośliny, aby pamiętać, co posadziłeś i gdzie. Jednym ze sposobów na włączenie tam projektowania recyklingu jest połączenie korków do wina i patyczków bambusowych w unikalne etykiety ogrodowe. Umieść stare korki od wina na bambusowych kijach, napisz nazwy roślin na korkach i stworzą się twoje kapryśne etykiety roślin. Voila, zrobiłeś to!

Stare puszki po ziołach

Podczas gdy do uprawy warzyw używasz starych beczek i wiader, możesz również używać starych aluminiowych puszek do swoich ziół. Możesz dołączyć je do uzdy, aby uzyskać schludny wygląd! Pamiętaj o wywierceniu otworów drenażowych na dnie każdej puszki. Wielką zaletą ziół w puszkach jest to, że można je łatwo przenieść do domu w miesiącach zimowych, dzięki czemu będą rosły przez cały rok. W ten sposób będziesz dobrze zaopatrzony w świeże zioła o każdej porze roku.

Projekt w ogrodzie powinien być praktyczny i piękny

Zaprojektuj zioła w puszkach z ciekawymi oryginalnymi świeżymi

Taczka służy jako kąpiel dla ptaków

Stara taczka otrzymuje nową funkcję: służy jako kąpiel dla ptaków, a raczej można ją w nią przekształcić. Aby uniknąć zastoju wody i komarów, zainstaluj małą pompkę w podstawie, a następnie napełnij taczkę kamieniami do jednej czwartej. W ten sposób wanna dla ptaków wygląda stylowo, a jednocześnie jest super praktyczna. Kamienie zapewnią drenaż i będą imitować prawdziwy staw. Możesz nawet dodać rośliny wodne, takie jak na przykład lilia, w zależności od tego, jak głęboko chcesz napełnić taczkę. Jeśli chcesz zrobić z taczki przenośny pojemnik na kwiaty, wywierć otwory drenażowe w dnie taczki i posadź tam wybrane przez siebie kwiaty. Możesz przesuwać taczki po swoim podwórku, aby rośliny miały odpowiednią ilość światła słonecznego. Czy to nie jest praktyczne??

Jak widać, istnieje niezliczona ilość sposobów na pozyskanie przedmiotów do recyklingu Projekt w ogrodzie integrować. Od ponownie używanych wiader jako pojemników na rośliny po puszki po kawie jako pojemniki na zioła, tutaj wszystko jest możliwe. Wystarczy trochę kreatywności, aby ogród był wyjątkowy. Jedyną rzeczą, która może uniemożliwić Ci przekształcenie własnego ogrodu w ekologiczną oazę, jest Twoja własna kreatywność, więc możesz swobodnie eksperymentować. Możemy Cię tylko do tego zachęcić, a efektem będzie ekologiczny i całkowicie wyjątkowy ogród. Odwagi i zacznij projekt ogrodu z recyklingu, biorąc pod uwagę punkty wymienione powyżej. Nic nie może się tam nie udać!

Dodaj nowy akcent do projektu ogrodu

Kubki ogrodowe zamiast doniczek, aby oszczędzać wodę i rośliny

Praktycznie używając starych beczek i wiader

Zaprojektuj w ogrodzie małe wiaderka do dekoracji pomysłów

Praktyczne pomysły projektowe są ekonomiczne w użyciuWyjątkowy sposób na dekorację ogrodu

Zaprojektuj w ogrodzie puszki niebieskie kwiaty wanny

Działaj proekologicznie!

ciekawa dekoracja stare kawałki kwiatów wyglądają oryginalnieOgród wygląda kreatywnie i pięknie

Projektuj w ogrodzie ogrodowym kreatywnie i oszczędnie

Przedmioty z recyklingu mogą się przydać Design w ogrodzie recykling elementów starych butelek