Tarasy

Meble na ten taras na dachu składają się z modułowych elementów drewnianych

Meble do tej ławki oświetleniowej led na taras na dachu

Taras na dachu jest miłym dodatkiem do miejskiego poddasza. Oczywiście oferuje więcej opcji projektowych niż mały balkon, ale wymaga również większego planowania ze względu na większą powierzchnię. Można tu spędzić cały dzień, oczywiście z odpowiednimi meblami. W tym artykule chcielibyśmy pokazać Wam świetny przykład na to, jak na tarasie na dachu można stworzyć prawdziwą oazę dobrego samopoczucia z dodatkowymi korzyściami. Meble na ten taras dachowy charakteryzują się modułową konstrukcją i inspirują swoją uniwersalnością.

meble-dach-taras-drewno-trawa-ekran prywatności

Pragnieniem klientów było posiadanie atrakcyjnego i funkcjonalnego tarasu na dachu, na którym można przeprowadzić wiele czynności. Niezależnie od tego, czy pracujesz na świeżym powietrzu, ćwiczysz jogę, romantyczną kolację we dwoje, czy urządzasz duże przyjęcie – projekt tarasu na dachu powinien zaspokoić wiele różnych potrzeb właścicieli. Dlatego architekci z bostońskiego biura J.Rock Design postawili na modułową konstrukcję mebli, która pozwalała optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Pokrycie podłogowe łączy się w kilka elegancko zakrzywionych powierzchni do siedzenia lub odpoczynku i tworzy zrównoważoną przestrzeń na kilku poziomach. Dzięki wbudowanym meblom taras na dachu nie wydaje się przeciążony.

meble-dach-taras-sztuczna murawa-drewniane deski podlogowe-meble w zabudowie

Ponieważ budynek mieszkalny znajduje się w historycznym sąsiedztwie, w sąsiedztwie parku, mało prawdopodobne było przyjęcie nowatorskich rozwiązań designerskich. Z tego powodu wyposażenie tarasu na dachu potraktowano jako elastyczne połączenie różnych modułów. Bez użycia śrub czy gwoździ. Poszczególne elementy drewniane nie zostały zamontowane na stałe na powierzchni dachu, ale w razie potrzeby można je całkowicie zdemontować. Jeśli konieczne są drobne naprawy, uszkodzone części można usunąć i wymienić bez użycia narzędzi.

meble-dach-taras-leżeć-siedzieć-czytać-prywatność-ekran-trawa

Rodzaj użytego drewna to sapele. To drewno nie gnije i nie martwi, jest bardzo łatwe w obróbce i bardzo ładnie wygląda. Poszczególne elementy drewniane zostały przycięte na wymiar za pomocą frezarki CNC i połączone ze sobą tradycyjną japońską metodą bez gwoździ i wkrętów. Dzięki frezowanym rowkom każda część drewniana jest dopasowana do metalowej ramy nośnej. Pergola z listew z drewna sapeli zapewnia przyjemny cień w upalne dni, a trawy i krzewy tworzą naturalną atmosferę. Wieczorem oświetlenie LED tworzy nastrojową atmosferę.

meble-dach-taras-jadalnia-stoły-ławki-drewno-trawa-ekran prywatności

meble-dachowe-tarasowe-drewniane-deski-zakrzywione-kształty

meble-dach-taras-blisko-naturalne-drewno-zuergräs

meble-dachowe-tarasowe-indywidualne-elementy-drewniane

meble-dachowe-tarasowe-drewniane-elementy-frezowane

meble-dachowe-tarasowe-różne-czynności

Dowiedz się więcej o projekcie na oficjalnej stronie architektów: Projekt JRoc