Tarasy

Deski tarasowe WPC – plastikowa alternatywa dla prawdziwego drewna

wpc-decking-plastik-alternatywa-prawdziwe drewno-UPM-ProFi-Deck

Taras wykonany z drewna przyciąga wzrok, ale niestety wymaga również wielu zabiegów konserwacyjnych. Aby dłużej zachowały swoje piękno, należy je regularnie pielęgnować specjalnymi olejami do drewna lub zabezpieczać glazurą. Od czasu do czasu potrzebują odświeżającego koloru. ten Deski tarasowe WPC są dobrą alternatywą, ponieważ łączą w sobie piękny wygląd drewna i wytrzymałość plastikowych wykładzin podłogowych.

Czym są deski tarasowe WPC?

Wpc taras z tworzywa sztucznego basen?

Ale co dokładnie oznacza WPC? Za tym kryje się określenie kompozyty drewno-tworzywo – czyli wykładzina podłogowa wykonana z materiału kompozytowego drewno-tworzywo sztuczne. Deski tarasowe WPC są wykonane w 70 procentach z drewna i 30 procent z tworzywa sztucznego. Właściwości płyt WPC zostały ulepszone dzięki dodatkom i mocnej powłoce. Dzięki temu materiał jest wyjątkowo wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w pielęgnacji.

Zalety i wady desek WPC

podłoga tarasowa wpc-dach taras-wygląd drewna

W porównaniu z prawdziwym drewnem ten materiał kompozytowy imponuje kilkoma właściwościami. Jest odporny na wilgoć, szkodniki i wahania temperatury, wyjątkowo przyjazny dla środowiska, łatwy w pielęgnacji i oczywiście niedrogi. Deski tarasowe WPC są wolne od odprysków i doskonale nadają się do użytku na boso. Są więc popularnym wyborem nie tylko na taras, ale również montowane są na balkonie i przy basenie. Koszty utrzymania po ułożeniu są znacznie niższe, ponieważ ta wykładzina nie wymaga malowania, olejowania ani glazurowania. Możemy wymienić wadę polegającą na tym, że płyty WPC tracą część intensywności kolorów w ciągu pierwszych kilku lat. Na dłuższą metę nie są też tak trwałe jak drewniane deski podłogowe i mogą zostać uszkodzone przez deszcz i promienie UV.

Deski tarasowe WPC dzielą się na dwie kategorie. Rozróżnia się profile z komorami pustymi i profile pełne. Deski z pełnym profilem mają stosunkowo większą wagę, ponieważ mają pełny rdzeń, natomiast deski o profilach z pustymi komorami są lżejsze dzięki ubytkom w ich wnętrzu. Dowiedz się, jaka jest różnica między tymi dwoma typami i znajdź idealny produkt dla niej.

UPM-WPC-decking-pusta komora-konstrukcja profilu

wpc-decking-plastik-pełny profil