Kuchnia

Część wypoczynkowa w kuchni – 22 przytulne pomysły na aranżację wnętrz

Część wypoczynkowa-kuchnia-duża-biała-jasne okno-parapet-jadalnia-poduszki-drewniana podłoga

Jeden Miejsce do siedzenia w kuchni oferuje szereg zalet w zakresie aranżacji wnętrz. Można go łatwo włączyć do projektu kuchni na wiele sposobów, a każdy z nich ma swoje tajemnice i zalety, które nie zostały jeszcze odkryte. Stół, mały lub duży, to świetny sposób, aby w pełni wykorzystać wolną przestrzeń i zmienić zapomniany kącik w przytulne i praktyczne miejsce.

Miejsce do siedzenia w kuchni z ławką w kształcie litery U

Część wypoczynkowa-kuchnia-biała-parapet-jadalnia-poduszka-niebieska

To rozwiązanie sprawdza się dobrze w kuchniach o trudnym układzie, np. z narożnikiem oddzielonym od reszty kuchni. Zmień tę część w przytulną część wypoczynkową w kuchni. Dodaj mały, okrągły stół i ławkę w kształcie litery U. Wtedy dostajesz wspaniałą jadalnię lub własną prywatną niszę na kawę ze znajomymi!

Miejsce do siedzenia w kuchni – zintegruj ławkę z wyspą kuchenną

Część wypoczynkowa-kuchnia-kuchnia-stołek-krzesła-ławka-funkcjonalna-vintage

Stół lub ławka narożna niekoniecznie musi być przy ścianie lub oknie. Tutaj chcemy również pokazać inną aranżację części wypoczynkowej w kuchni, która wygląda tak. Wyspa kuchenna posiada zintegrowaną nadstawkę z wygodną ławką. Stoi przed nim okrągły stół i dwa krzesła. W ten sposób stworzyłeś idealną jadalnię na środku pokoju.

Miejsce do siedzenia w kuchni – wykorzystanie potencjału okna

Miejsce do siedzenia-kuchnia-biała-parapet-jadalnia-poduszka-krata-poduszka-okna

Jeśli masz okno w rogu kuchni, możesz być szczęśliwy! To idealne miejsce na przytulną część wypoczynkową w kuchni! W takim przypadku możesz wyposażyć miejsce w stół narożny i odpowiednie siedzisko. W ciągu dnia będziesz mieć tu mnóstwo naturalnego światła, które może swobodnie wchodzić do pokoju przez okna i możesz dodać lampę wiszącą, aby dopełnić piękny wygląd. Czy idealna jadalnia nie wygląda tak samo??

Regały w części wypoczynkowej w kuchni

Część wypoczynkowa-kuchnia-biała-poduszka na siedzisko-szara-jadalnia-okno-jasne

Ławka narożna ze stołem i krzesłami nie tylko pomoże stworzyć przytulną część wypoczynkową w kuchni, ale może być również wielofunkcyjnym miejscem w kuchni. Dlatego rozważ możliwość dodania tam jednej lub więcej półek ściennych, ponieważ na pewno będziesz potrzebować odpowiedniej lektury. Na przykład możesz umieścić na nim swoje ulubione książki kucharskie lub inne rzeczy, możesz w spokoju poczytać coś w swojej jadalni, jeśli w międzyczasie nie ma nic innego do roboty.

Dwa stoły jadalne dla większej elastyczności w części wypoczynkowej w kuchni

przestronna część wypoczynkowa kuchnia drewniana podłoga dwa stoły

W niektórych przypadkach dwie tabele są lepsze niż jedna. Może to być przydatna opcja, jeśli wolisz elastyczną i wszechstronną konstrukcję części wypoczynkowej w kuchni. Możesz też usiąść na dwóch małych stolikach zamiast na jednym dużym, dzięki czemu zaoszczędzisz trochę miejsca w jadalni.

Nowoczesna część wypoczynkowa w kuchni – funkcjonalność w minimalistycznym stylu

pływająca ławka drewno nowoczesne meble kuchnia zielony stół jadalny

Wiadomo, że nowoczesny i współczesny wystrój wnętrz jest minimalistyczny i stawia na funkcjonalność. W przypadku wyspy kuchennej narożnej mogą to być np. smukłe ławki ścienne. Smukły, prostokątny stół pośrodku tej części wypoczynkowej w kuchni i oczywiście kilka klasycznych krzeseł, które łagodzą wyraźny minimalistyczny design, mogą się z tym bardzo dobrze komponować.

Przyjemna atmosfera w tradycyjnym stylu kuchennym dla części wypoczynkowej w kuchni

kuchnia w stylu wiejskim wyspa część wypoczynkowa stół okrągłe krzesła drewno

Tradycyjny projekt kuchni jest tutaj nieco upiększony i solidny. Z pewnością można tu sobie wyobrazić wyspę kuchenną na zamówienie: z jednej strony wbudowana ławka i dodatkowo okrągły drewniany stół, który jest otoczony krzesłami z wysokimi oparciami. Charakterystyczną cechą tego stylu jest również neutralna paleta barw ziemi. Wszystko w tej części wypoczynkowej w kuchni jest skoordynowane kolorystycznie i wygląda naprawdę imponująco!

Miejsce do siedzenia w kuchni – ławka w kształcie litery L

meble rustykalne kuchnia część wypoczynkowa stół jadalny krzesła drewno materiał

Małe i okrągłe stoliki to świetne meble do małych zakamarków, ale jeśli Twoja kuchnia jest przestronna i ma duży otwarty plan, możesz poświęcić jeden z rogów na jadalnię. Prostokątny stół można wspaniale połączyć z ławką w kształcie litery L z jednej strony i oczywiście z dopasowanymi krzesłami do jadalni z drugiej. Daje to kompletny wygląd Twojej części wypoczynkowej w kuchni!

Dopasuj kształt siedziska w kuchni do dostępnej przestrzeni

stół indywidualny projekt kuchni czerwona ławka białe szafki

Kwadratowy stół umieszczony w rogu może być nieco niewygodny ze względu na swoje krawędzie. Możesz jednak dostosować kształt stołu do dostępnej przestrzeni i uzyskać coś wyjątkowego w kształcie, ale idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Tutaj możesz sam zdecydować, czy potrzebujesz dodatkowych siedzeń, czy więcej miejsca do przechowywania w rogu. Wynik końcowy jest ważny: masz przytulną i praktyczną część wypoczynkową w kuchni z wygodnym siedziskiem i konstrukcją zajmującą mało miejsca.

Część wypoczynkowa w kuchni z meblami tapicerowanymi

ławka tapicerowana biała meble kuchenne kosz okno część wypoczynkowa

Tapicerowana ławka w części jadalnej zapewni poczucie komfortu i przytulności. Meble tapicerowane do części wypoczynkowej w kuchni sprawiają, że całe pomieszczenie wygląda zachęcająco i komfortowo. Wstaw taką ławkę do jednego z kuchennych kącików i uzupełnij całą aranżację małym stolikiem. Możesz również zdecydować się na rozkładany stół, jeśli masz tam wystarczająco dużo miejsca.

Miejsce do siedzenia w kuchni – Okrągły stół kuchenny z ciekawym żyrandolem

vintage narożne siedzisko okno fotel ławka poduszka poduszki do rzucania

Okrągły stół to naprawdę praktyczne rozwiązanie w części wypoczynkowej w kuchni, ale nie jest tak łatwe do zintegrowania z ogólnym wystrojem. Aby stworzyć małą symetrię, powtarzając kształty, możesz powiesić żyrandol lub okrągłą lampę wiszącą nad stołem.

meble skórzane miejsce do siedzenia w kuchni dywan kolorowe paski

część wypoczynkowa nowoczesny okrągły stół w kształcie litery U skórzana tapicerka pomysł na wyposażenie kuchni

kuchnia w stylu wiejskim część wypoczynkowa nowoczesny szary parkiet wyspowy

Część wypoczynkowa w kuchni ławka krzesła brązowy parkiet drewniany

półka na książki miejsce do siedzenia w kuchni ława stół kwadratowy

nowoczesne umeblowanie część wypoczynkowa w kuchni kolorowe skórzane plastikowe krzesła

projekt wyspy kuchennej część wypoczynkowa ławka narożna okrągły stół białe szafki

Część wypoczynkowa w kuchni ławka tapicerowana okrągły stół jadalny

nowoczesna część wypoczynkowa kuchnia duży stół jadalny brązowe krzesła designerskie