sypialnia

Właściwa poduszka dla Twojej pozycji do spania i 5 najlepszych poduszek z wiskozy

Kup odpowiednią poduszkę-poduszki do wyboru

Dobry i spokojny sen jest niezwykle ważny. Aby to było jednak zagwarantowane, bardzo ważny jest nie tylko odpowiedni materac, ale także odpowiednia poduszka. Ponieważ w dzisiejszych czasach wybór jest dość duży i zwykle nie masz pojęcia, na co zwrócić uwagę, to zadanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się proste, absolutnie nie ma pikniku. Chcielibyśmy nieco ułatwić Ci wybór i zakup, podając kilka wskazówek dotyczących odpowiedniej poduszki, którą powinieneś rozważyć. Oprócz tego powinieneś również móc otrzymać osobistą pomoc w biznesie.

To, która poduszka jest właściwa, zależy od różnych czynników. To, co jest najlepsze dla jednego, nie jest automatycznie najlepsze dla drugiego. Pozycja spania i dobór materaca odgrywają ważną rolę w prawidłowym kształcie i wypełnieniu poduszki. Poniżej podsumowaliśmy, który kształt pasuje do danej pozycji i jakie wypełnienia są oferowane.

Jak znaleźć odpowiednią poduszkę?

Znajdź odpowiednią poduszkę-komfort-ból szyi

Z jednej strony możesz bardzo łatwo znaleźć odpowiednią poduszkę, testując ją. Chodzi o podtrzymywanie głowy, ale nie podnoszenie kręgosłupa. Dzieje się tak, ponieważ jest to lekko wygięte w ten sposób, co jest niewłaściwe. Kręgosłup powinien znajdować się w pozycji wyprostowanej, w której krążki międzykręgowe nie są już ściśnięte, aby mogły się zrelaksować przez noc. W zasadzie można powiedzieć, że najlepiej sprawdzają się w tym poduszki mniejsze i węższe. Ze względu na standardowy rozmiar poszewek stosuje się zazwyczaj większe poduszki.

Która poduszka w zależności od pozycji do spania?

poprawna-poduszka-piórko-poduszka-duża-niepraktyczne-wskazówki

Najlepsze wsparcie gwarantuje m.in. to, jak leżymy we śnie. Bo w zależności od pozycji do spania zmienia się również wnęka, która powstaje między szyją lub głową a materacem z prostym kręgosłupem. Więc jeśli masz preferowaną pozycję do spania, powinieneś wziąć to pod uwagę przy wyborze poduszki, aby znaleźć odpowiednią poduszkę na ból szyi.

Właściwa poduszka dla śpiochów bocznych

prawa strona poduszki podkład-końcówki-poduszka podtrzymująca szyję-pianka wiskozowa-pianka żelowa

Jeśli lubisz spać po obu stronach, powinieneś wiedzieć, że wnęka jest tutaj największa. Odpowiednia poduszka powinna mieć wymiary ok. 40×80 lub 40×60 cm, co między innymi zależy od szerokości ramion (np. mężczyźni mają szersze ramiona niż kobiety i prawdopodobnie potrzebują większej poduszki). Poproś drugą osobę, aby sprawdziła, czy kręgosłup jest równoległy do ​​materaca i czy pomiędzy ramieniem a kręgosłupem szyjnym lub ramieniem a materacem jest kąt prosty. Najlepsza jest poduszka na szyję lub w formie mydła.

Odpowiednia poduszka dla śpiących na brzuchu

Kup odpowiednią-poduszkę-poduszkę-do-sypialni-na-brzuszek

Pozycja na brzuchu na ogół nie jest zalecaną pozycją do spania. Jeśli nadal nie możesz się ich pozbyć, obowiązuje zasada, że ​​w ogóle nie należy używać żadnej poduszki. Szybkie podniesienie głowy powoduje powstanie szkodliwego wklęsłego grzbietu, a kręgi szyjne są zbyt mocno rozciągnięte. Jeśli jednak czujesz się niekomfortowo podczas snu bez poduszki, wybierz stosunkowo płaską poduszkę, w której głowa nie może się zatopić. W końcu chcesz też móc oddychać. Najlepiej szukać modeli, które są wyposażone w specjalną wnękę do tego celu.

Kup poduszki na plecy – która poduszka jest dla mnie odpowiednia?

prawidłowe-poduszki-plecy-poduszki-poduszki-na-szyjkę-zagłówki

Poduszki podtrzymujące szyję są również najlepszym wyborem dla osób śpiących na plecach. Powinny być również stosunkowo płaskie i nie podnosić dodatkowo głowy. Płaska poduszka jest również wybrzuszona w dolnej części, dzięki czemu obszar szyi jest podparty. W zależności od anatomii pleców może być potrzebna lekko podniesiona poduszka.

Odpowiednia poduszka do spania w zależności od wypełnienia

prawidłowe-wypełnienie-poduszek-materiał-wypełniający-pióra-puch-materiały-naturalne

Również w odniesieniu do nadzienia każdy ma swoje wady i zalety. Od poduszek piankowych i poduszek z pierza po wypełnienia wykonane z naturalnych materiałów, takich jak sierść orkiszowa, proso lub zwierzęca lub lateks, płatki pianki i kulki z pustych włókien, wszystko jest wliczone w cenę. Również w tym przypadku idealny wariant można najlepiej określić poprzez konsultację i próbę. W końcu każdy ma inne korzyści. Podczas gdy niektórzy cenią naturalne materiały, inni zadowalają się również sztucznymi.

Prawidłowa-poduszka-śpij-komfortowo-zdrowe-ciało-chroń-kręgosłup

Właściwy wybór zależy również od tego, czy jesteś uczulony i jaka jest minimalna temperatura w Twojej sypialni. Istnieją pianki takie jak pianka visco, której elastyczność maleje w niskich temperaturach, natomiast temperatura nie ma wpływu na piankę żelową. Puch i pierze jako materiały na koce i poduszki to oczywiście klasyka. Ponieważ tego typu poduszki są zwykle dość duże, nie są już idealnym wariantem.

Visco i pianka żelowa

poprawna-poduszka-visco-pianka-do-prania-top-5-zwyciezca-testu

Pianka Visco i pianka żelowa to obecnie jedne z najpopularniejszych poduszek na ból szyi i inne dolegliwości. Zaletą z nimi jest to, że dopasowują się do twojego ciała, a tym samym zapewniają wyjątkowy komfort. Po użyciu pianki wracają do swojego pierwotnego kształtu. Zapobiega to deformacji wypełnienia, jak to często ma miejsce w przypadku innych materiałów wypełniających. Jednak ta regresja zachodzi znacznie wolniej w przypadku pianki visco niż w przypadku pianki żelowej. Jeśli więc często zmieniasz pozycję w nocy, najlepiej wybrać piankę żelową, która szybciej dostosowuje się do nowych punktów nacisku, a nie tylko wpływa na temperaturę w pomieszczeniu. Z tego materiału korzystają również alergicy. Należy jednak pamiętać, że ten materiał nie jest dostępny dla klasycznych kształtów poduszek, są z niego wykonane tylko poduszki podpierające kark. To jednak sprawia, że ​​jest to odpowiednia poduszka na ból pleców.

Zwycięzca testu poduszek z pianki Visco i żelowej

prawidłowa-poduszka-piankowa-pamięć-ortopedyczna-twarda-płaska powierzchnia

Jeśli chcesz kupić odpowiednią poduszkę, możesz również skorzystać z różnych testów jako przewodnika. W końcu nie tylko wybór kształtów, rozmiarów i materiałów wypełniających jest bardzo duży. Stale rośnie też liczba producentów, co utrudnia podjęcie decyzji. Chcielibyśmy przedstawić Państwu najlepsze modele i producentów według testu poduszek dla poduszek wiskozowych, które możesz rozważyć, jeśli chcesz użyć odpowiedniej poduszki do napięcia.

5 najlepszych zwycięzców testu najlepszych produktów z testu wiskozowych poduszek do spania znajduje się również w średnim i tanim przedziale cenowym, więc możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Na przykład modele zwycięzcy testu Salosan to poduszki ortopedyczne o wymiarach 70 × 30 cm, co czyni je bardzo kompaktowymi, a także bardzo praktycznymi w podróży. Bawełniany pokrowiec można bez problemu prać w 40 stopniach. Od czasu do czasu można zastosować wyższą temperaturę, aby przeprowadzić szczególnie dokładne czyszczenie. Cena jest nieco wyższa dla zwycięzcy testu i wynosi nieco poniżej 50 euro.

poprawna-poduszka-wiskozowa-poduszki-do-sypialni-relaks

Modele VitaLife 37110, MaxxGoods K022 i VitaLife można również prać. Są również kompaktowymi rozmiarami, ale mają różne kształty. Podczas gdy dwa modele mają płaską powierzchnię, VitaLife 37110 jest zakrzywiony, aby zapewnić jeszcze lepsze wsparcie dla szyi. Warto jednak spróbować, czy jest to również przyjemne dla Ciebie.

Jeśli chcesz kupić poduszkę specjalnie zaprojektowaną dla śpiących na boku, możesz wrócić na czwarte miejsce w pierwszej piątce. Jest to model Trzeciego Życia 511.510.200. Wyposażony jest w pokrowiec z aloesu, który ma dodatkowo pielęgnować skórę. Jednak ta powłoka nie jest trwała, ponieważ z czasem zmywa się. Jednak druga okładka jest później idealnym zamiennikiem. Ten model nadaje się również dla osób śpiących na plecach. Jednak przy cenie prawie 80 euro nie jest dla wszystkich.