sypialnia

Remont sypialni: na co należy uważać podczas remontu?

Sypialnia remont tapicerowanego zagłówka łóżka szary dywan

Tapeta na ścianie jest zerwana, łóżko powoduje ból pleców, a reszta mebli wygląda już na zużytą? Wtedy wszystko jest jasne: Twoja sypialnia wymaga remontu. Tutaj spędzasz większość czasu w domu, więc pomieszczenie powinno działać uspokajająco i zapewniać optymalny komfort. Jeśli chcesz wyremontować własną sypialnię i nadać jej nowy wygląd, musisz rozważyć kilka ważnych kroków. Poniżej przydatne wskazówki i kilka świetnych pomysłów na remont sypialni.

Odnów sypialnie i stwórz własną oazę spokoju

Wskazówki dotyczące przebudowy sypialni, wyposażenia mebli

Zdecydowałeś się już na remont lub modernizację sypialni, ale nie wiesz od czego zacząć? W zależności od aktualnego stanu można całkowicie lub tylko częściowo wyremontować pomieszczenie. W przypadku całkowitego remontu ściany są przemalowywane, podłoga jest ponownie układana lub naprawiana oraz kupowane są nowe meble. Jeśli sypialnia jest częściowo wyremontowana, to raczej nowy mebel lub jakiś kosmetyczny remont, który powinien odświeżyć pokój.

Projekt podłóg i ścian w sypialni

Przebudowa sypialni, odmalowanie ścian

Zwykle nawet przy najmniejszym remoncie ściany pokrywają się nową warstwą farby. Wprowadza do pomieszczenia powiew świeżego powietrza i nadaje mu nowy blask. Dużą rolę odgrywa tutaj dobór odpowiedniego koloru. Kolor ścian powinien uspokoić i stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Subtelne i ciepłe kolory doskonale sprawdzą się w sypialni i dobrze komponują się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień naturalny. Należy jednak unikać silnych kontrastów kolorystycznych, ponieważ utrudniają one resztę nocy.

Wyremontuj sypialnię o nowoczesnym designie, nowe łóżko

W przeciwieństwie do koloru ścian wykładzina podłogowa jest rzadko zmieniana, nawet przy całkowitych remontach. Układanie nowej podłogi jest zwykle bardzo drogie i wielu właścicieli domów rezygnuje z niej, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Każdy, kto mimo wszystko zdecydował się na nową podłogę w sypialni, dokonuje właściwego wyboru z parkietem lub laminatem. Drewno lub jego wygląd emanuje ciepłem i przytulnością i doskonale sprawdza się w pomieszczeniach takich jak sypialnia. Inną odpowiednią opcją jest podłoga z korka, która działa izolująco i jest bardzo wygodna dla stóp.

Odpowiednie meble do sypialni

Sypialnia remont tapety podłogi nowe łóżko

Meble do sypialni powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale także być praktyczne i wygodne. A najważniejszym meblem w strefie sypialnej jest bez wątpienia łóżko. Jeśli chcesz wyremontować całą sypialnię, powinieneś oczywiście zmienić również łóżko i materac.

Przy wyborze nowego łóżka ważną rolę odgrywa rozmiar, wygoda i oczywiście design. Polecamy całe systemy łóżek, które składają się z elastycznej podstawy i dopasowanego materaca wierzchniego. ten ekskluzywne łóżka od Schramm na przykład mieć wysokiej jakości system dwóch materacy, który podtrzymuje każdą część ciała. Charakteryzują się również nowoczesnym designem, dzięki czemu stanowią świetne rozwiązanie do świeżo wyremontowanej sypialni.

Wazon na lampkę nocną do sypialni

Po wybraniu łóżka do sypialni połowa pracy jest już wykonana. Ponieważ umeblowanie sypialni powinno być proste. Praktycznym dodatkiem do łóżka jest szafka nocna, która może mieć jedną lub dwie szuflady do przechowywania. Oczywiście należy do niej również lampka nocna. W pokoju o powierzchni 16 metrów kwadratowych lub więcej szafa w pokoju jest również w porządku.

Sypialnia wyremontuj wnętrze biurka nocnego stolika

Otwarte drążki na ubrania, stosy prania, deski do prasowania i sprzęt fitness po prostu nie pasują do sypialni. Jeśli przeprojektujesz to pomieszczenie, postaraj się usunąć wszystko, co zbędne i znaleźć dla niego inne miejsce. Jeśli chodzi o małe miejsce pracy w kącie, dobrze byłoby przenieść je np. do salonu. Sypialnia powinna być zaprojektowana jako miejsce odpoczynku i relaksu, a nie przypominać o codziennym stresie. Każdy, kto tęskni za zdrowym i spokojnym snem, powinien również pozbyć się urządzeń technicznych w sypialni.

Remont sypialni i nadanie akcentów

Odnów sypialnię, aby była przytulna szara

Meble w sypialni mogą być proste, ale bynajmniej nie nudne. Kilka elementów dekoracyjnych tu i tam jest idealnie w porządku i nadaje temu pomieszczeniu coś pewnego. Na przykład tekstylia mogą być używane do ustawiania akcentów kolorystycznych w pomieszczeniu, które tworzą przytulną atmosferę. Z drugiej strony jedna lub dwie rośliny domowe nadają pomieszczeniu naturalny wygląd i mogą poprawić jakość powietrza, a tym samym klimat w pomieszczeniu.