sypialnia

Łóżko bez wezgłowia – harmonijne wnętrze sypialni

łóżko-zagłówek-białe-wnętrze-niebieskie-akcenty-minimalistyczne-lampy

Zagłówek to bez wątpienia ważny element łóżka. Ma wiele zalet, których w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Jednak jest też Łóżko bez zagłówka niezwykle atrakcyjne i przynajmniej warte rozważenia. Takie łóżka wyglądają nowocześnie i nieco niezobowiązująco, ale w sypialni prezentują się równie stylowo, jak każdy inny model z zagłówkiem. W tym artykule chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na właśnie ten rodzaj łóżka.

Łóżko bez zagłówka – podświetlana ściana akcentująca

łóżko bez zagłówka pomysł-oświetlenie-ceglana ściana-loft-style

Zagłówek to świetny element dekoracyjny. Jeśli brakuje tego na łóżku, można go również zastąpić czymś innym. W mieszkaniu powyżej, które znajduje się w Tel Awiwie, z jednej strony do tego służy mural, a z drugiej nowoczesna drewniana lampa. Projekt z łóżkiem bez zagłówka, podobnie jak z resztą mieszkania, pochodzi od Mayan Zusman Studio.

Łóżko bez wezgłowia do podświetlania ścian

łóżko-bez-zagłówka-sypialni-akcent-ściana-biała-roślinna-kamień-płytki

Mimo wszystkich zalet wezgłowia może się zdarzyć, że jest on dość irytujący i zaburza harmonijny wygląd sypialni. Tę cechę widać w mieszkaniu zaprojektowanym przez Aleksandrę Fedorową. Łóżko bez wezgłowia pozwala, aby biała ściana była samodzielna, a także idealnie komponuje się z meblami Zen.

Rama z drewna

łóżko bez zagłówka stelaż drewniany-oświetlenie pośrednie-postument

POD Boutique Hotel w Kapsztadzie zatrudnił Grega Wright Architects do zaprojektowania pokoi. Zaprojektowali oni otwartą część dzienną, która obejmuje również łazienkę. Łóżko bez wezgłowia otoczone jest z kolei boazerią i drewnianym postumentem, które są doskonałymi zamiennikami.

Podkreśl łóżko

łóżko-zagłówek-wolnostojąca-sypialnia-gotyckie-okienne-krzesło-meble

To, że łóżko jest zwykle umieszczone przy ścianie, nie oznacza, że ​​musisz to zrobić. Wypróbuj coś nowego i umieść to przed oknem. Szczególnie nadaje się do tego łóżko bez wezgłowia. Wyjątkowe okna w stylu gotyckim Qvest House przyciągają wzrok i stanowią idealne tło dla łóżka. Nawiasem mówiąc, projekt domu pochodzi od Michaela Kaune.

Opraw łóżko

łóżko-zagłówek-męski-projekt-sypialni-tmh-lawson-czarne-lampy

Oto kolejny przykład tego, jak cudownie można ozdobić gołą ścianę za łóżkiem bez wezgłowia. Dwie lampy po lewej i prawej stronie również mają pożyteczne przeznaczenie. Projekt autorstwa TomMarkHenry zapewnia przyjemną symetrię, harmonię i przyjemne uczucie życia, które dodatkowo potęgują dwie szafki nocne.

Pomysł na łóżko z baldachimem

łóżko-bez-zagłówka-młodzieżowe-wyposażenie-pokojowe-białe-łóżko-capri-niebiesko-żółte

Często zdarza się, że łóżko z baldachimem nie ma zagłówka. Wynika to głównie z faktu, że rama przeznaczona na zasłony lub niebo wystarczy do podświetlenia łóżka. Z tego powodu zagłówek jest zbędny, jeśli służy tylko do dekoracji. Giuliano Andrea dell’Uva wykorzystał również pomysł łóżka bez wezgłowia do zaprojektowania tego białego pokoju młodzieżowego.

Romantyczne łóżko do sypialni

łóżko-zagłówek-romantyczny-design-pionowy-do-ogrodu-okna

W tym przykładzie wolna ściana utworzona przez łóżko bez wezgłowia tworzy sypialnię. Jest też atrakcyjna półka przed oknami, na której znajdują się skrzynki na kwiaty. Pomysł pochodzi od Trong Nghia Architects. Możesz też zobaczyć, jak wspaniale można połączyć nowoczesne wnętrze z romantycznymi akcentami vintage.

Ozdobna dekoracja

łóżko-zagłówek-okładzina ścienna-drewno-pościel-geoemtrisch-wzór-fototapety

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, możesz skorzystać z tej funkcji, jeśli masz łóżko bez wezgłowia. Obszar na ścianie nad wezgłowiem można wspaniale wykorzystać do wyeksponowania ulubionego obrazu. Dwie lampy zostały również dodane do tego obiektu w Casa C2 autorstwa Lucasa y Hernandez-Gil Arquitectos.

Ściany akcentujące zastępują zagłówek

łóżko-zagłówek-beton-monochromatyczny-yerger-chen-suchard-studio

Jak już wspomniano, zagłówek jako element dekoracyjny na łóżku może być zbędny, jeśli łóżko znajduje się już na atrakcyjnej ścianie akcentującej. Duża sypialnia w domu Yerger, zaprojektowana przez Chen + Suchard Studio, jest bardzo stylowa i ma szarą ścianę o wyglądzie betonu. W połączeniu z kocem i pościelą w kolorze fioletowym.

Łóżko i okno

łóżko-zagłówek-oczywiście-materiały-wnętrze-okno-pomysł-pomarańczowy-żółty-akcenty

Tutaj możesz zobaczyć projekt sypialni z łóżkiem bez zagłówka autorstwa Patano Studio Architects. Jest harmonijnie urządzony i przyciąga wzrok przez małe okienko, które znajduje się nad łóżkiem i od razu sprawia, że ​​zapominamy o istnieniu zagłówków.

Kolorowe akcenty w neutralnej sypialni

łóżko-zagłówek-sypialnia-wieża ciśnień-szafa-z jasnego drewna-stolik nocny

Jeśli wybierzesz fototapetę jako dekorację do łóżka bez wezgłowia, możesz wybrać kolorową, w zależności od wyposażenia sypialni, lub zastosować wariant składający się z neutralnych tonów. Pierwszy wariant zdobi tę sypialnię, która została zaprojektowana przez Gresford Architecture w neutralnej szarości, bieli i drewnie.

Mała seria zdjęć

wezgłowie-łóżka-zdjęcia-deco-szafki-nocne-połysk-glamour-metaliczne-lampki-nocne

Nie możesz zdecydować się na fototapetę do łóżka bez wezgłowia? Cóż, po prostu połącz kilka małych, jak w przypadku tego pomysłu ze Studio Esnal. Możesz również użyć do tego prywatnych zdjęć. Chociaż obrazy przyciągają wzrok, sprawiają, że brak wezgłowia jest mniej zauważalny.

Pomysły na ściany akcentujące

łóżko-zagłówek-beton-look-projekt-ściany-pływający-piec-michael-fitzhugh

Jeśli zdecydowałeś się na ścianę akcentującą, masz do wyboru różne opcje. Użyj np. innego koloru, ciekawego wzoru lub tapety. Ten ostatni był również używany przez Michaela Fitzhugha. Szary kolor wspaniale komponuje się z eleganckim kominkiem.

panele ścienne

łóżko-zagłówek-akcent-ściana-pomysł-szara-projekt-fioletowy-kolor-ściany

Możesz również stworzyć ścianę akcentującą za pomocą szerokiej gamy paneli, które mogą rozciągać się od podłogi do sufitu. W projekcie CUBE Architecture wykorzystano szary kolor o wyglądzie betonu. Dopełnieniem tego jest szare łóżko bez wezgłowia i równie szary dywan. Efektem jest atrakcyjna estetycznie linia w sypialni.

Przytulny kącik w sypialni

łóżko-zagłówek-drewniany-akcent-sypialnia-pokój-przegroda-półka

Sypialnia wydaje się o wiele bardziej intymna, gdy projektuje się taki kącik do spania. Łóżko bez wezgłowia znajduje się na drewnianym panelu ściennym, który w oryginalny sposób łączy się w półkę. To z kolei służy nie tylko jako miejsce do przechowywania, ale także jako atrakcyjny element dzielący pokój. Pomysł pochodzi z trybu: lina architekci.

Minimalistyczna sypialnia

łóżko-zagłówek-kolorowe akcenty-niebiesko-żółty-stolik nocny-szary-kolor ściany-biały-meble-nowoczesne

Fani wezgłowia będą zdania, że ​​łóżko bez wezgłowia wygląda po prostu nudno i niekompletnie. Ale to nie musi być prawda! Ostatecznie zależy to od tego, co lubisz i jaki styl wybrałeś do swojej sypialni. Nawet mały pokój bez wezgłowia wygląda na znacznie bardziej przestronny, jak w tym przykładzie od Madamy. Ma minimalistyczny styl umeblowania.

Prosty design do wnętrza

łóżko-zagłówek-gładki-niebiesko-szara-ścienna-kolor-paski-wzór

W tej przytulnej sypialni zastosowano proste i subtelne dekoracje, które zapewniają nowoczesny nastrój i dobre samopoczucie. Fakt, że łóżko zostało wybrane bez wezgłowia, jest prawie niezauważalny dzięki stylowemu kolorowi ścian w kolorze stalowoniebieskim. Projekt sypialni i reszty mieszkania pochodzi od Smart Design Studio.

Duże okna

łóżko bez wezgłowia apollo-architekci-współpracownicy-okno-frontowe-sypialnia-nowoczesne

Sypialnie z tak dużymi frontami okiennymi są cudownie udekorowane samą naturą. Ten fakt z kolei wymaga prostego umeblowania samego pokoju, co sprawia, że ​​korzystanie z łóżka bez wezgłowia jest idealne. Zgodnie z tą zasadą firma Apollo Achitects & Współpracownicy również umeblowali tę sypialnię. Po prostu zrezygnowano z wszelkiego rodzaju dekoracji.

Używaj tylko materaca zamiast łóżka

łóżko-zagłówek-materac-podłoga-parkiet-jodełka wzór

Czy zauważyłeś, że łóżko bez wezgłowia często wygląda o wiele przytulniej? Aby uzyskać prosty i nowoczesny wystrój w sypialni, możesz wybrać niski stelaż lub po prostu położyć materac na podłodze, tak jak w przypadku tego projektu Destilat. Atrakcyjny apartament znajduje się w Wiedniu.

Lampy zamiast zagłówka

łóżko-zagłówek-szara-przegroda-pomysł-proste-umeblowanie-sypialni

Domową atmosferę zapewniają przede wszystkim lampy przymocowane do ścianki działowej. Minimalistyczna sypialnia znajduje się w Villa R w Danii i została zaprojektowana przez C.F. Maller Architects. Łóżko bez wezgłowia przyciąga wzrok i jest dowodem na to, że nawet zauważalny brak wezgłowia może być przyjemny.