Sylwester

Zabawy sylwestrowe dla dorosłych i dzieci – pomysły na zabawę sylwestrową

Sylwester to popularne święto, które wyznacza początek Nowego Roku i obchodzone jest w prawie każdym kraju na świecie. Niezależnie od tego, czy spędzasz Sylwestra z rodziną, przyjaciółmi czy krewnymi, możesz się dobrze bawić Gry noworoczne gry, które tworzą udaną imprezę. Tutaj znajdziesz kilka pomysłów na gry sylwestrowe, które są odpowiednie dla dzieci i dorosłych i mogą rozjaśnić nastrój w ostatni wieczór roku.

Gry sylwestrowe dla dorosłych-zabawa-sylwester gry imprezowe-konfetti

Kiedy grać w gry sylwestrowe?

Gry noworoczne dla dorosłych-imprezowe-czapki-okulary-zabawne-zabawne-gry-imprezowe

Zabawy sylwestrowe powinny przede wszystkim być zabawą i wprawić w dobry nastrój imprezowiczów. Idealna gra powinna być relaksująca, nie wymagająca zbytniego myślenia i nie powinna mieć powolnej akcji. Zabawy sylwestrowe najlepiej grać po obiedzie, kiedy goście są już najedzeni i pewnie trochę zmęczeni. Zabawy z ćwiczeniami, a nawet tańcem są w tym przypadku świetnymi opcjami, ponieważ mogą przywrócić życie do wieczoru.

Typowe zabawy i zwyczaje noworoczne – lanie ołowiu

Gry sylwestrowe typowe-cele-ołowiu-lewanie-tradycja-sylwestrowe-proroctwo

Z reguły nie ma szczególnych zwyczajów związanych z grami na imprezę sylwestrową. Jednak gry takie jak lewanie ołowiu i szarady są rozgrywane przez wiele rodzin i społeczności i dlatego są uważane za typowe dla imprezy sylwestrowej. Przy zalewaniu ołowiem proroctwa są tworzone na następny rok poprzez rozpoznawanie kształtów wykonanych z ołowiu przez podgrzewanie i odnajdywanie ich znaczenia w liście znaczeń.

8 świątecznych zabaw z całą rodziną dla zabicia czasu

Gra z zadaniami Sylwester: Mnóstwo zabawnych pomysłów na niezapomnianą imprezę sylwestrową!

Gry imprezowe dla dzieci w ciemności do domu i na zewnątrz – 11 zabawnych pomysłów z latarką

Gry noworoczne dla rodziny

gry sylwestrowe rodzinne-dzieci-dorośli-pomysły-zabawny-sylwester

Dzieci po prostu uwielbiają blask fajerwerków i niecierpliwie czekają, więc jest to nieodłączna część imprezy sylwestrowej. Wiele rodzin ogląda telewizyjną produkcję „Kolacja dla jednego”, która tradycyjnie jest emitowana tego dnia. Jeśli planujesz po prostu spędzić Sylwestra w domu z rodziną, możesz zagrać w klasyczne gry rodzinne, takie jak „Monopoly”, „Aktywność”, „Tabu” lub „Mensch ärgere dich nicht”.

Popularne gry – graj w szarady

Gry sylwestrowe dla dorosłych-flock-play-popularna-imprezowa-gra-sylwestrowa

Szarada to klasyk na każdej imprezie z kilkoma gośćmi. Jest to gra planszowa z pantomimą, w którą grają dwie grupy i w razie potrzeby mistrz gry. Niech grupy lub mistrz gry napiszą przedmioty lub tytuły filmów na kawałkach papieru, złóż je i wymieszaj w misce. Teraz gracze z kolei muszą narysować kawałek papieru i pantomimować słowo lub tytuł innych graczy. Aby wylosować zwycięzcę, punkty można zdobyć za każde odgadnięte słowo w określonym czasie. Grupa, która ma więcej punktów, gdy wszystkie kartki zostaną wylosowane, wygrywa grę. Gry sylwestrowe, takie jak Charade, są zabawne i zwykle wywołują dużo śmiechu.

Gry noworoczne dla dorosłych

sylwester-gry-dorosłych-picie-gry-postanowienia-zgadywanie-sylwestrowa impreza

Klasyczne gry sylwestrowe dla dorosłych to gry z jedzeniem i piciem, które zawsze wprawiają Cię w dobry nastrój, jeśli nie przesadzisz. Jeśli świętujesz Sylwestra z bliskimi przyjaciółmi, którzy wszyscy dobrze się znają, możesz odgadnąć postanowienia. Gracze zapisują swoje postanowienia na nowy rok na kartce papieru i zbierają wszystkie karteczki do miski. Następnie są one odczytywane jeden po drugim i każdy z graczy proszony jest o odgadnięcie, kto podjął odpowiednią uchwałę. Ten, kto odgadnie najwięcej rozstrzygnięć, zostaje zwycięzcą gry.

Wypróbuj zabawne gry – nowy wygląd!

sylwester-gry-śmieszne-pomysły-sylwester-imprezowe maski-ubrania-śmieszne

Jeśli impreza sylwestrowa odbywa się w mieszkaniu, możesz zagrać w grę New Look!. W tym celu gospodarz powinien przygotować przed imprezą torbę lub duży worek z zabawnymi ubraniami i akcesoriami, takimi jak peruki, okulary przeciwsłoneczne, kostiumy kąpielowe, spódnice i tym podobne. Gracze rzucają kostką, a każdy, kto wyrzuci szóstkę, powinien sięgnąć do kieszeni z zawiązanymi oczami i założyć zabrany przez siebie element garderoby lub akcesorium. Gra kończy się, gdy worek jest pusty. Teraz możesz robić zabawne zdjęcia z nowym wyglądem na Sylwestra.

Pomysły na gry z tańcem

sylwestrowe gry-taneczny-ruch-zabawna-zabawa-dobry-nastrój

Aby pozostałe godziny mijały szybciej do przełomu roku, Ty i Twoi goście możecie bawić się w sylwestrową zabawę, która jednocześnie odgania zmęczenie po obiedzie. Limbo to popularna gra taneczna. Jest odtwarzany do karaibskiej muzyki za pomocą kija lub miotły. Pozostali gracze tańczą do muzyki pod kijem, najpierw podnosząc go, a następnie opuszczając niżej i niżej. Gra służy do określenia, kto jest najbardziej podatny i powinien otrzymać nagrodę lub małą nagrodę.

Gry na Sylwestra w domu

sylwester-gry-nastolatkowie-prawda-czyn-ryzyko-zakręć butelką-pomysł

Popularna gra „Prawda, czyn lub ryzyko” jest dobrym pomysłem na imprezę sylwestrową w gronie przyjaciół i jest szczególnie rozgrywana wśród młodych ludzi. Im więcej graczy weźmie udział, tym lepiej. Gracze siedzą w kręgu, a jeden z nich przekręca na środku pustą butelkę. Gracz wskazywany przez butelkę zostaje zapytany: „Prawda, czyn czy ryzyko?” Jeśli wybrana jest prawda, gracz powinien uczciwie odpowiedzieć na pytanie, jeśli czyn zadanie jest wykonane, a jeśli ryzyko należy wybrać zadanie z trzech możliwości spełnić.

Pomysły z jedzeniem i piciem

gry-sylwestrowe-śmieszne-spożywcze-spożywcze-zgadywanie-kosztów

Jeśli Ty i Twoi goście nie jesteście w pełni usatysfakcjonowani, możecie grać w gry z próbkami jedzenia. Poniższa gra nazywa się „Food Science” i wymaga talerza z próbkami żywności i kilku łyżek, a także ściereczek do zasłaniania graczom oczu. Mistrz gry przygotowuje różne proste potrawy, takie jak miód, musztarda, ketchup, cukier i inne. przypuśćmy, że gracze z zasłoniętymi oczami skosztują jedzenia i będą musieli je odgadnąć. Kto pierwszy znajdzie prawidłowe rozwiązanie, wygrywa rundę. Chociaż proste oszacowanie żywności wydaje się proste, w rzeczywistości tak nie jest. Ta gra staje się szczególnie zabawna, gdy dodasz do niej więcej nieprzyjemnych potraw.

Innym pomysłem jest ułożenie różnych potraw w kółko. Smaczne i nieprzyjemne warianty są tutaj łączone. Nie ma potrzeby zasłaniania oczu. Teraz wybierany jest punkt początkowy tego okręgu. Pierwszy gracz rzuca kostką liczbę i liczy próbki żywności, aby dostać się do tego, którą musi zjeść. Więc jeśli wyrzuci 5, musi zjeść piątą próbkę jedzenia.

Gry sylwestrowe dla dzieci

sylwester-gry-dla-dzieci-typowe-krakersy-sylwester impreza-zabawa

Jeśli świętujesz Nowy Rok z maluchami, przygotuj dla nich kilka zabawnych zabaw sylwestrowych, aby nie nudziły się do północy. Zabawną grą, w którą można grać z wieloma dziećmi, jest pieluchowanie mumii.

Pomysły na Nowy Rok dla dzieci – otulacz dla mamy

sylwester-gry-dzieci-mumia-pieluszki-toaleta-papierowa-impreza-pomysł na grę

Stwórz co najmniej dwie grupy po dwóch graczy każda, aby wziąć udział w grze. Jeden gracz w grupie gra mumię, a drugi musi całkowicie owinąć go papierem toaletowym. Wygrywa grupa, która pierwsza odegrała rolę lub stworzyła lepszą mumię.

Typowe gry dla dzieci na Sylwestra

sylwester-gry-sylwester-dziecko-wydac-pomysly-zabawy

Jedną z najpopularniejszych gier sylwestrowych dla dzieci jest rysowanie krakersów. To świetna zabawa dla dzieci i może sprawić, że czekanie do północy będzie jeszcze przyjemniejsze dla najmłodszych. Możesz przygotować się przed właściwym festiwalem i samemu zrobić krakersy. Wszystko czego potrzebujesz to puste rolki papieru toaletowego, bibułka i małe zabawki lub słodycze jako nadzienie.

Gry przy stole dla dzieci i dorosłych

sylwestrowe gry sylwestrowe-dla-doroslych-gra-karciana-zabawny-silverster-wieczór-pomysl

Możesz także zagrać w gry sylwestrowe przy stole, korzystając z gier karcianych, kości do gry lub prostych materiałów, takich jak długopisy i papier. Teraz w końcu masz okazję przypomnieć sobie grę, w którą nie grałeś od dawna. Nie ma znaczenia, czy „człowiek, nie złość się”, „UNO”, „tabu” czy po prostu „trzy z rzędu”. Możesz wcześniej umówić się z rodziną lub gośćmi, aby w odpowiednim czasie wiedzieć, co musisz przygotować na wieczorne przyjęcie. W grę ze słomką można grać z dziećmi za pomocą prostych słomek do picia, małych kawałków papieru i misek dla każdego gracza.

Zasady gry w słomkę

sylwester-gry-dzieci-słomka-gra-picie-słomki-papier-pomysł na imprezę

Kilka kawałków papieru jest ułożonych w dużym stosie na stole, aby każdy gracz mógł łatwo dotrzeć do stosu. Po sygnale startowym koledzy z drużyny powinni wyssać banknoty ze stosu za pomocą słomek do picia i zebrać je we własnej misce. Aby gra była przyjemniejsza, notatki innych graczy można ukraść, ale tylko zanim wylądują w misce. Podobnie jak w przypadku innych gier sylwestrowych, zwycięzcą zostaje ten, kto na koniec zebrał najwięcej papierów.

Podobny pomysł na grę popularny wśród nastolatków i dorosłych działa w podobny sposób. Wszyscy uczestnicy siedzą na podłodze lub krzesłach, tworząc krąg. Zamiast używać słomki, papier lub zwykle karta do gry jest wciągana ustami, a następnie musi być przekazana następnemu graczowi bez upadku. Jeśli to zrobi, pocałunek następuje automatycznie.

Wymienić się prezentami

sylwester-gry-małe-prezenty-wymiana-pomysły-sylwestrowe-imprezy

Zamiast przygotowywać prezenty na imprezę sylwestrową, możesz zorganizować zabawy sylwestrowe, aby wymienić się prezentami. Każdy gość powinien przynieść na przyjęcie mały prezent i zapakować go w gazetę dla kamuflażu. Prezenty są umieszczane na stole i rzuca się kostkami, aż wyrzucisz szóstkę. Następnie może wybrać prezent bez rozpakowywania go, dopóki wszyscy goście nie otrzymają prezentu.