Styl życia

Zalety fatbike’ów E: do czego są dobre i czy warto kupić fatbike?

Dzięki temu jesteśmy w dobrej formie, dbamy o zdrowie i sprawia nam wiele radości, zwłaszcza przy ładnej pogodzie – jazda na rowerze to jedno z ulubionych hobby Niemców. Rowery elektryczne były popularne już w zeszłym roku, jak mało który inny środek transportu, a teraz stały się nieodzowną częścią rynku. Niestety są one raczej nieprzydatne na śnieg i deszcz i zwykle znikają w garażu lub piwnicy, gdy nadchodzi zimna pora roku. Jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie było tylko kwestią czasu, kiedy pojawiły się liczne specjalne formy e-rowerów. A jeśli chcesz jeździć na rowerze zimą, będziesz w dobrych rękach z E Fatbike. Ale dla kogo zmiana ma sens i jakie są zalety E Fatbike? Wyjaśnimy ci to wszystko poniżej!

Co to jest gruby rower E?

E gruby rower ma zalety roweru górskiego i porównania grubych rowerów

Jak sama nazwa wskazuje, E Fatbikes to specjalne rowery elektryczne ze szczególnie grubymi i bardzo szerokimi oponami, które zwykle mają szerokość od 4 do 5 cali (ok. 13 cm) i średnicę do 30 cali (ok. 76 cm). . Podczas gdy klasyczne rowery górskie są trudne do jazdy na miękkich nawierzchniach, to niebo wydaje się być granicą dla fatbike’a. Niezależnie od tego, czy na śniegu, błocie czy piasku – gruba opona idealnie dopasowuje się do wszystkich warunków, zapewniając w ten sposób super komfortową jazdę. Jeśli więc chcesz jeździć w terenie przez cały rok, bez względu na pogodę, zdecydowanie powinieneś go zdobyć Kup E Fatbike. Rowery okazały się również bardzo przydatne do innych celów i stają się coraz bardziej popularne wśród osób dojeżdżających do pracy w ciągu tygodnia.

e gruby rower odpowiedni dla kogo porównanie rowerów górskich i grubych rowerów

Na fatbike’ach E jeździ się przy niższym ciśnieniu powietrza, co z kolei zapewnia miękką i wygodną jazdę na miękkim podłożu. Niskie ciśnienie w oponach zapewnia doskonałą przyczepność podczas pokonywania zakrętów i podjazdów, a opona idealnie dopasowuje się do nawierzchni. Nie tylko opony, ale także rama i widelec oraz szerokość łożysk są większe niż w konwencjonalnych rowerach górskich. Ponadto ze względu na wyraźne właściwości tłumiące większość modeli nie ma widelca amortyzowanego. Wersje z zawieszeniem z tyłu i z przodu znane są jako w pełni fatbike.

Najważniejsze zalety E Fatbike, które powinieneś wiedzieć

Zalety E Fatbike, które wybiera E Bike

Jak każdy inny typ roweru, E Fatbike ma swoje zalety i wady. Największą zaletą jest oczywiście stabilność i zdolność radzenia sobie ze zmianami terenu podczas jazdy. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy jest śnieg i lód. Nawet jeśli fatbike’i E są wyposażone w silnik elektryczny, nadal musisz pedałować. Inwestycja jest więc opłacalna dla wszystkich, którzy chcą zadbać o kondycję i nie mają ochoty chodzić na siłownię.

E fatbike dla kogo Wycieczka rowerowa z rowerem górskim lub fatbike

Można śmiało powiedzieć, że fatbike E łączy w sobie zalety roweru górskiego i e-roweru. Charakteryzuje się z jednej strony grubszymi oponami, a z drugiej posiada wysokimi oporami toczenia, które kompensuje silnik elektryczny. Ponieważ w przypadku fatbike’ów E wszystko jest większe, ważą one nieco więcej niż normalny rower górski. Większość modeli waży około 30 kilogramów i niestety nie jest tak łatwo je przenosić po klatce schodowej. Jednak w przypadku niektórych E Fatbike’ów można zaoszczędzić trochę masy dzięki zastosowaniu opon bezdętkowych i lżejszych materiałów. Ale do tego musiałbyś sięgnąć trochę głębiej do kieszeni.

Dla kogo wart jest fatbike E??

który rower górski kupić na śnieg i wskazówki dotyczące grubych rowerów?

Z reguły rower typu E jest odpowiedni dla każdego, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni model do swoich potrzeb. Nie ma znaczenia, czy chcesz zabrać go do pracy, czy zwiedzać okolicę – E Fatbike po prostu zawsze działają. Jednak wybitna przyczepność, stabilność i wysoka trakcja to jedne z ich największych zalet. Więc jeśli podróżujesz tylko po utwardzonych drogach i w mieście, kupowanie E Fatbike nie ma dla Ciebie większego sensu. Nawet jeśli lubisz większe prędkości, możesz się bez tego obejść – w końcu E Fatbike to przede wszystkim komfort i przyjemność z jazdy. Zanim kupisz E Fatbike, powinieneś również dokładnie przemyśleć, jaki rozmiar i zakres baterii byłby dla Ciebie odpowiedni.

Czy warto mieć rower typu E, który rower na śnieg?