Okładziny ścienne

Płaskie pomysły kolorystyczne do każdego pomieszczenia – 13 wspaniałych inspiracji

pomysły kolorystyczne mieszkanie niebieski inspiracja salon przytulna atmosfera

Czy jesteś gotowy na remont swojego mieszkania i wniesienie nowej świeżości do każdego pomieszczenia? Oto kilka świetnych Pomysły na płaskie kolory, które możesz wykorzystać do przebudowy. Są świetne pomysły na salon, sypialnię, jadalnię i kuchnię. Daj się obejrzeć i przekonaj się, jakie zalety mają różne kolory dla reszty wnętrza.

Pomysły na kolorystykę mieszkania do salonu

pomysły kolorystyczne mieszkanie zielony pastelowy ton kolor ścian neutralny umeblowanie-salon kominek

Subtelna zieleń sprawia, że ​​salon jest jasny i przyjazny, nie sprawiając przy tym zbytniej prostoty. Należy jednak uważać na pozostałe kolory. Jako mieszkanie wybierz pomysły kolorystyczne dla mebli, akcesoriów i dekoracji albo podobne niuanse lub kontrastowy kolor z neutralnej palety.

Potężne pomysły na kolor mieszkania

pomysły kolorystyczne mieszkanie czerwony akcent ściana salon meble z drewna jasne oświetlenie

Mocne kolory jako mieszkanie Pomysły na kolory powinny być używane tylko jako akcenty. Dotyczy to zwłaszcza koloru czerwonego. W ten sposób stworzysz ciekawą zmianę w środku projektu białej ściany. Czerwona ściana akcentująca również emanuje przyjemnym ciepłem. Jeśli ściana akcentująca jest również oświetlona, ​​możesz nawet zwiększyć efekt.

Brązowy pomysł na mieszkanie

pomysły kolorystyczne płaskie brązowe niuanse zdjęcia deco różowa sofa salon stołek czarny

Jeśli zależy Ci na mocnym, ale neutralnym kolorze, wybierz brąz. Ten ton również tworzy ciepłą atmosferę, ale jest zbyt rzucający się w oczy, jak na przykład czerwony kolor. Możesz także łączyć neutralne kolory z dowolnymi innymi kolorami. W tym przykładzie naszych pomysłów na kolorystykę mieszkania wykorzystano różową sofę.

Kolory do kuchni

pomysły kolorystyczne płaska biała ściana szafki kuchenne lawenda dyskretny pastel

Dzięki pomysłom na białe mieszkanie na ścianach możesz swobodnie bawić się kolorami mebli. W tej kuchni nie wybrano jednak subtelnego pastelowego odcienia lawendy dla szafek kuchennych, zamiast mocnego koloru. W tym przypadku szczególnie ważne są białe ściany, ponieważ mocny kolor ściany pochłonąłby tylko subtelny ton.

Nowoczesne pomysły kolorystyczne w kolorze szarym

pomysły na kolor mieszkania kuchnia szara drewniana ściana zielony czerwony akcent krzesła barowe

Szary kolor ścian niekoniecznie jest wykorzystywany w tych pomysłach na kolorystykę mieszkania, aby podkreślić szare szafki. Zamiast tego powinno to uzupełniać projekt. Jednak lekkie, drewniane elementy są cudownie wyrażone.

Określ kolor za pomocą płytek

pomysły kolorystyczne płaskie płytki mała zielona kuchnia projekt drewna

Kolor ściany w kuchni można również określić za pomocą kafelków. Ten przykład pomysłów na kolorystykę mieszkania w kuchni pokazuje zielone płytki w małym formacie. Tworzą harmonijną atmosferę. Płytki wielkoformatowe stanowią ciekawy kontrast dla podłogi.

Pomysły na kolor sypialni

mieszkanie pomysły kolorystyczne szary projekt ściana limonkowy akcent dywanowy

Mamy też inny przykład pomysłów na kolory mieszkania w kolorze szarym do sypialni. Jak widać, możesz wspaniale wykorzystać ten kolor, aby ustawić pewne kontrastujące kolory w scenie i użyć ich jako akcentów.

Pomysł na biały kolor z kolorowymi akcentami

pomysły na kolory mieszkania nowoczesne meble do sypialni biały szary żółty pomysły na kolory mieszkania szary design ściana limonkowa zieleń dywan akcent niebieski szary

To samo dotyczy koloru białego. Można go łączyć ze wszystkimi innymi kolorami, optycznie powiększa pomieszczenie i podkreśla kolorowe elementy w postaci mebli czy dekoracji. W tym przypadku jako pomysły na kolory mieszkania wybrano odcienie biały, szary, żółty i niebieski.

Pomysły na płaskie kolory w kolorze niebiesko-szarym

pomysły kolorystyczne mieszkanie sypialnia nowoczesne szare meble białe łóżko fototapeta akcent

Kolor niebiesko-szary jest bardzo nowoczesny. Ma też elegancką stronę. Z tego powodu doskonale nadaje się nie tylko do sypialni. W zasadzie każdy z naszych pomysłów kolorystycznych na mieszkanie pasuje do każdego pomieszczenia.

Zaprojektuj jadalnię mieszkania

pomysły kolorystyczne mieszkanie minimalistyczne białe meble czarna ściana jadalnia

Czarna farba ścienna to bez wątpienia coś dla bardziej odważnych z Was. Jeśli to możliwe, należy go użyć do ściany akcentującej. Jednak tutaj ponownie masz możliwość postawienia jasnych mebli i akcesoriów w centrum uwagi, jak w tym przykładzie w przypadku pomysłów na kolory mieszkania, gdzie odbywa się to z białymi meblami do jadalni.

Subtelny szary odcień

pomysły kolorystyczne płaski dyskretny kolor ściany niebiesko-szary stół z ciemnego drewna

Zaprojektuj swoją jadalnię w subtelnym kolorze ścian jako pomysły na kolorystykę mieszkania, jeśli wybrałeś ciemny dla mebli. Znajdujemy ten odcień szarości, który ma pewien niebieski odcień, szczególnie szykowny.

Białe i kolorowe akcenty

Pomysły na kolor mieszkania biały kolor ściany jadalnia zielone krzesła akcent

Wspomniane wyżej zasady dotyczące pomysłów na kolorystykę mieszkania naturalnie odnoszą się również do jadalni. Tutaj także biały pokój jest doprawiony kolorowymi akcentami. Osiąga się to za pomocą ciemnego drewnianego stołu i nowoczesnych, jasnozielonych krzeseł. Zaletą tego wariantu jest to, że mebel można szybko zmienić, jeśli się znudzisz. Jednak ciemny kolor ściany jest rozjaśniany bardziej kunsztownie.