Styl życia

Pantone Kolor Roku 2017 – Zieleń inspirowana naturą

Kolor Pantone -zielony-2017-inspirowany naturą-świeża-łąka

Po delikatnych pastelowych kolorach Serenity & Dominował kwarc różowy, badacze koloru stworzyli nowy Kolor Pantone ogłoszonego roku 2017. Jeśli w zeszłym roku modne kolory wyrażały naszą potrzebę harmonii i wewnętrznej równowagi, teraz zwracamy się do żywej natury. Kolor roku nazywa się „Zieleń” i jest symbolem nowego początku.

Kolor Pantone ‘Greenery’ kształtuje modę & Projekt w 2017 roku

Kolor Pantone-zielony-2017-paleta kolorów-nauka-zielony-ton

Leatrice Eisenman, dyrektor zarządzający Pantone Color Institute, mówi o kolorze roku 2017: „Zieleń” jest symbolem rosnącej tęsknoty za nową nadzieją w złożonym środowisku społecznym i politycznym. Symbolizuje naszą rosnącą potrzebę odnowienia połączenia i jedności z naturą i naszymi bliźnimi.”

Kolor roku 2017 Pantone inspirowany naturą – harmonijne przejścia tonalne

kolor-pantone-zielony-2017-inspirowany naturą-paleta-kolorów-kombinacje-kolorów

Ponadto łączy się zieleń z naturą i harmonią, oznacza „eko” i świadomy ekologicznie „zielony styl życia”. Taki właśnie kolor mają delikatne, zielone liście, które zwiastują wiosnę. Świeża zieleń jest również używana do opisania lasów deszczowych – „płuc ziemi”. Działa uspokajająco, harmonizująco bez zmęczenia. W naszym zdigitalizowanym i szybko zmieniającym się świecie kolor zielony zapewnia naładowanie baterii i odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Delikatne zielone liście i kolor Pantone ‘Greenery’

pantone-kolor-zielony-2017-sukulent-tkanina-druk-nowoczesny

Świeży zielony niuans – “Greenery” “przekazuje świeżość i witalność, to świeży, żółto-zielony odcień przypominający zieleń pistacjową. Współgra ze wszystkimi kolorami, które można swobodnie znaleźć w naturze. Tęsknota za większą ilością natury owocuje zabawnymi projektami z botanicznymi wzorami i ma silny wpływ na miejski styl życia. On ze swojej strony znajduje również odzwierciedlenie w branży meblarskiej i modzie.

Trendy 2017 – nadruki z motywami roślinnymi w kolorze Pantone ‘Greenery’

pantone-kolor-zielony-2017-inspirowana naturą-sukienka-nadruki

Świeża zieleń liści jest zauważalnym kolorem i jako taka nie jest łatwa do ułożenia. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze wskazówki i inspiracje stylizacyjne. Nadruki, które precyzyjnie odwzorowują naturalne krajobrazy i rośliny botanicznie to trend na rok 2017. Ich celem jest budzenie do nowego życia prostych sylwetek i klasycznych krojów. Akcesoria i biżuteria nie są już potrzebne do stworzenia przyciągającego wzrok.

Zastosuj styl Pantone w kolorze „Greenery” – dodatki dodają wyglądu 

pantone-kolor-zielony-2017-moda-styl-akcesoria

Wręcz przeciwnie, możesz obejść się bez odważnych nadruków i wzorów, a także wyglądać nowocześnie. Prosty ubiór wzbogacony jest modnymi dodatkami. Stylowa torba, rękawiczki i paznokcie pomalowane na modny kolor przyciągają wzrok bez naruszania indywidualnego stylu.

Kolor Pantone „Greenery” pojawia się w nadrukach Chanel

pantone-kolor-zielony-2017-moda-stylowa-chanel

Wielkie marki modowe, takie jak Furla, Hermes, Chanel i wszystkie marki kosmetyczne, natychmiast wykorzystały modny kolor w swoich najnowszych kolekcjach i zinterpretowały go z wyobraźnią. Ponieważ zieleń jest naturalnie wyglądającym jasnym odcieniem zieleni, wspaniale komponuje się z innymi, które również są rozpoznawalne w naturze.

Dużym markom nie jest obojętny nowy trend kolorystyczny 

pantone-kolor-zielony-2017-wybieg-moda-streetstyle

Pantone Matching System (PMS), który podaje dokładny kolor roku, to międzynarodowy system kolorów stosowany głównie w przemyśle graficznym i poligraficznym. Ale silnie wpływa na wszystkie obszary projektowania. Z drugiej strony projektanci zupełnie inaczej interpretują zielony niuans, zachowując jednak ich symboliczne znaczenie – odświeżenie, odnowę, rewitalizację i odbudowę, jak ogłosił publicznie dyrektor zarządzający Pantone.

Zielone akcenty w odzieży – zielony top

pantone-kolor-zielony-2017-top-velvet-zielony-stylowy-czarny

Na wybiegu kolor Pantone „Greenery” wygląda nieco bardziej rzuca się w oczy i być może nie nadaje się do codziennego użytku, zwłaszcza w połączeniu z innymi intensywnymi akcentami kolorystycznymi. W połączeniu z prostą częścią, na przykład w kolorze czarnym, daje to stylowy wygląd. Ciemnozielone niuanse, takie jak kolor Pantone roku 2013 szmaragdowa zieleń, to idealny wybór na wieczorową stylizację.

Kolor Pantone „Greenery” zapewnia świeżą nutę 

pantone-kolor-zielony-2017-moda-styl-natura

Zieleń to świeży, pełny żółto-zielony odcień, który można sobie wyobrazić jako odmianę zieleni liści. Wygląda wyjątkowo naturalnie i tak jak liście roślin współgrają z różnokolorowymi kwiatami, tak Greenery pasuje do każdego koloru włosów i oczu, do każdego rodzaju skóry.

Kolor Pantone „Greenery” pasuje do każdego typu

pantone-kolor-zielony-2017-natural-naturalny-makijaż

Naturalne piękno jest również częścią przesłania Instytutu Pantone Color. Świadczy o tym nagranie wideo przedstawiające publiczności kolor „Zieleń”.

Nowoczesny makijaż w kolorze Pantone ‘Greenery’ 

pantone-kolor-zielony-2017-makijaż-skuteczny-zielone-oczy

Światowy przemysł kosmetyczny zawsze był nastawiony na odmładzanie, witalność i naturalne składniki. Aby wesprzeć i zrewitalizować nasze ciało od wewnątrz, zgodnie z mottem, które niesie ze sobą Kolor Roku Pantone 2017, stosuje się zielone koktajle.

Kolor Pantone ‘Greenery’ we wnętrzu – dodatki mieszkalne i tapicerka

pantone-kolor-zielony-2017-design-do-domu-akcesoria-dekoracja-tapicerowana

Wzory botaniczne, egzotyczna tapicerka, zielone ściany i zielone rośliny – tak można wprowadzić naturę do naszego domu. Miejski styl życia uzupełnia zrównoważony design, który w nowy sposób interpretuje prostotę i połączenie z naturą. Zaawansowana technologia nie jest wykluczona, ale zaprojektowana w sposób bardziej świadomy ekologicznie.

Kanapa tapicerowana w kolorze Pantone ‘Greenery’

pantone-kolor-zielony-2017-salon-tapicerka-kanapa-świeży

Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu i surowców odnawialnych oraz ponowne wykorzystanie zużytych przedmiotów jest obecnie głęboko zakorzenione w produkcji i projektowaniu. Świadomy eko-życie od kilku lat przeżywa prawdziwy powrót. Dąży się do naturalności i wprowadza ją do domu.

Kolor Pantone „Greenery” współgra z pastelowymi kolorami

kolor-pantone-zielony-2017-salon-natura-zielona-rośliny-beżowy-pastelowe kolory

Otwarte planowanie pokoju pozwala uzyskać widok daleko poza pomieszczenie. Zasadzone szklarnie, wzory botaniczne, fototapety i tapicerka znoszą granice między wnętrzem a zewnętrzem i wprowadzają kawałek natury do miejskiego stylu życia. Kolory pastelowe współgrają z kolorami naturalnymi, w tym numerze również z zielenią. Ale mniej więcej służy tylko jako akcent.

Wyeksponuj ściany w salonie – W kolorze Pantone ‘Greenery’

kolor-pantone-zielony-2017-farba-scianie-dekoracja-scienna-zdjecia-scienny-tapicerka

W medycznej terapii kolorami zielony jest uważany za kolor, który równoważy rytm serca i nerek. W otoczeniu zieleni i patrząc na nią najlepiej działa. Zielone ściany są bardzo pozytywne, działają orzeźwiająco i ekscytująco bez zmęczenia.

Inteligentne meble z zieloną tapicerką

pantone-kolor-zielony-2017-stylowy-fotel-tapicerka

Jeśli zieleń wydaje się zbyt ekstremalna jako kolor ściany, może być użyta bardzo stylowo jako tapicerka. Aksamit i welur są obecnie bardzo modne, zapewniając wizualną głębię i wyjątkowy dotyk. W połączeniu ze szlachetnymi materiałami i błyszczącymi powierzchniami specjalny odcień zieleni jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu.

Kolor Pantone ‘Greenery’, szmaragdowa zieleń i aksamit – elegancka harmonia kolorystyczna we wnętrzu

pantone-kolor-zielony-2017-projektowanie-wnetrz-kolor-ściany-aksamitna zieleń

Jeśli lubisz bardziej dramatyczne i tajemnicze pod względem wyposażenia i wystroju wnętrz, możesz wybrać ciemnozielone odcienie. Aby urozmaicić wnętrze, zaleca się stosowanie jasnych niuansów, czy to zieleni, żółtozielonej, pistacjowej, miętowej lub podobnej. Rośliny domowe poprawiają klimat w pomieszczeniach i nie powinno ich zabraknąć.

Wyposażenie w szlachetnych niuansach – benzyna, szmaragd, zieleń

pantone-kolor-zielony-2017-ciemny-wnetrze-odswiezanie-akcenty

Wzory botaniczne w postaci nadruków na tapetach i tkaninach stanowią współczesną alternatywę dla wprowadzenia zieleni do domu. A ponieważ kolor zielony jest w teorii kolorów pośrodku i nie jest określany jako kolor ciepły lub chłodny, pasuje do wszystkich innych. W modzie i we wnętrzach zielony akcent poprawia ogólny obraz i działa orzeźwiająco.

Kolor Pantone „Zieleń” i biały jako motyw ślubny 

pantone-kolor-zielony-2017-ślub-deco-pomysł-biały-oczywiście

Połączenie kolorów bieli i zieleni, często rozpoznawalne w przyrodzie, to również dobry pomysł jako motto na wesele. Liściasta zieleń sprawia, że ​​biel błyszczy i podkreśla naturalny wygląd, który jest coraz bardziej popularny w dekoracjach ślubnych.

Kolor Pantone „Zieleń” dla najmłodszych

pantone-color-2017-green-mała-dziewczynka-kalendarz-adwentowy-słodkie

Na koniec dodajemy uroczy obrazek w związku ze zbliżającymi się świątecznymi dniami i czymś, co potwierdza życie, na co czekamy i podążamy za naczelną zasadą koloru roku Pantone „Zieleń”..

Jakie są kolory Pantone na 2016 rok i jak umiejętnie je wykorzystać w modzie & Wnętrze wykorzystuje stylowo, czytaj więcej tutaj:

Żyj i stylizuj z modnymi kolorami 2016 – baby blue i pink są w

10 modnych kolorów 2016 na wiosnę/lato w świecie mody

28 designerskich mebli w kolorach 2016 – różowym i baby blue