Dom i ogród

Metalowe dekoracje ogrodowe – 17 różnorodnych pomysłów o industrialnym charakterze

Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu -zrób to sam-serce-rdza

Dekoracje ogrodowe i akcesoria zewnętrzne to wszechstronny temat, który ma na celu nadanie osobistych akcentów, urozmaicenie ponurych zakątków i stworzenie przyjemnej atmosfery. Dobór materiałów i ilość przedmiotów dekoracyjnych zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni zewnętrznej, ale także od indywidualnych preferencji właściciela ogrodu. Metalowe dekoracje ogrodowe są modne i nie ma szans na nudę. Niezależnie od tego, czy jest to bardzo praktyczne, czy po prostu ładne i dekoracyjne, vintage lub raczej proste, jest coś dla każdego stylu i każdego gustu.

Połącz dekoracje ogrodowe wykonane z metalu i mebli ogrodowych

dekoracja ogrodowa-metal-drewno-ławka-piękna

Każdy, kto ma szczęście mieć ogród, z pewnością będzie chciał spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Porusza go również temat dekoracji ogrodu. Bo to właśnie tworzy przyjemną, przytulną atmosferę, o której marzy każdy właściciel ogrodu. Jeśli meble ogrodowe są dostępne, należy odpowiednio dobrać przedmioty dekoracyjne. Wytrzymałe materiały, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w pielęgnacji, nadają się szczególnie do użytku na zewnątrz. Ozdoby ogrodowe wykonane z metalu są wszechstronne i atrakcyjne. Materiał jest trwały, trwały i można go również pomysłowo łączyć z drewnem, szkłem i kamieniem.

Dekoracje ogrodowe wykonane z metalu: figurki, posągi i cała sztuka ogrodowa

Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu -deko-art-rzeźba-rdza

Ozdoby ogrodowe wykonane z metalu dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Należy jednak dobrać go do mebli ogrodowych, aby stworzyć wyjątkowo harmonijne wrażenie całości. Wiele przedmiotów dekoracyjnych można również wykonać samodzielnie przy odrobinie umiejętności manualnych, a do tego często używa się złomu i złomu. Za pomocą kilku narzędzi możesz stosunkowo łatwo obrabiać metal i samodzielnie tworzyć atrakcyjne dekoracje.

Modne są dekoracje ogrodowe wykonane z zardzewiałego metalu

Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu -ruszt-kaktus-rzeźba

Dekoracja rdzawa jest modna i dzięki surowemu wyglądowi przekazuje dużo przytulności i harmonii. Edelrost to nie tylko zardzewiały metal. W rzeczywistości chodzi o stal, która została potraktowana kwasem w kontrolowany sposób i jest rdzawobrązowa na dużej powierzchni. Rezultatem nie są brzydkie, brązowe plamy, ale jednolita powierzchnia o szczególnie intensywnym i pięknym kolorze. Efekt ten nie wpływa na właściwości odporne na warunki atmosferyczne materiału i charakteryzuje się jedynie efektem wizualnym.

Kolorowe metalowe dekoracje ogrodowe 

Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu -kwiaty-złom-figurki-kolorowe

Metalowa dekoracja ogrodowa jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne, jeśli powierzchnia jest malowana i nie musi być regularnie pielęgnowana. Dzięki temu jasne kolory i elementy dekoracyjne są dłużej zachowane i piękniejsze. Prawdopodobnie najlepszą i najbardziej zrównoważoną metodą malowania wyrobów metalowych jest malowanie proszkowe. Gwarantowana trwałość koloru, a materiał jest optymalnie chroniony przed żywiołami.

Dekoracje ogrodowe wykonane z metalu – kolorowe metalowe dzieła sztuki poprzez malowanie proszkowe

Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu -kolor-malowana proszkowo-dinozaur-zielony

Po tym procesie balustrady, schody, ogrodzenia i wszystkie metalowe przedmioty znajdujące się na zewnątrz zyskują nową powierzchnię oraz niezwykle twardą i mocno przylegającą ochronę antykorozyjną. Chociaż materiał jest niezwykle wytrzymały i trwały, nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z podłożem. Pod spodem najlepiej układać płaskie kamienie, tak aby między metalem a podłogą była przestrzeń.

Niezwykłe i specjalne zardzewiałe dekoracje ogrodowe wykonane z metalu – Metalowy kutas

dekoracja ogrodowa-metal-kogut-rdza-corten-stalowe-figury

Figurki zwierząt wykonane z metalu są bardzo popularne do dekoracji ogrodu. Wycięte z blachy stalowej lub trójwymiarowe rzeźby ogrodowe wyglądają jak w swoim naturalnym otoczeniu, choć nie są realistyczne. Kogut o wyglądzie patyny wygląda niezwykle elegancko i nie tylko tematycznie pasuje do Wielkanocy. Ale jeśli metalowa dekoracja ogrodowa pozostaje na zewnątrz przez cały rok, warto wybrać dla niej naprawdę idealną lokalizację.

Dekoracje ogrodowe wykonane ze złomu

ogrodowa-dekoracja-metalowa-złom-psy-jamnik-pióro

Dekoracje ogrodowe nie powinny być ostre ani zbyt duże na często używanych ogrodowych ścieżkach i siedziskach. Nie bez znaczenia jest również sposób rozmieszczenia poszczególnych przedmiotów dekoracyjnych w ogrodzie. Różne elementy, które są rozmieszczone w sposób chaotyczny, nie tworzą harmonijnej całości. Dlatego należy ograniczyć się do określonego stylu lub materiału i odpowiednio dobrać przedmioty ogrodowe.

Dekoracje ogrodowe wykonane z metalu i szkła

dekoracja ogrodowa-metalowa-szklana-dekoracja-kwiaty-kolorowe

Jeśli masz trochę umiejętności i kilka standardowych metalowych narzędzi, możesz również samodzielnie wykonać atrakcyjne przedmioty. Szczególnie nadają się do tego złom metalowy i inne nieużywane przedmioty. Różne materiały, takie jak szkło, drewno i kamień można wspaniale łączyć z metalem. Rezultatem jest unikalny element, który nadaje projektowi ogrodu osobisty charakter.

dekoracja ogrodowa-metal-szkło-wazony-kreatywna-wtyczka-ogrodowa

Ze względu na jednolitą powierzchnię metal i szkło po prostu idealnie do siebie pasują. Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu i szkła to coś wyjątkowego. Kolorowe szkło tworzy specjalne akcenty na zewnątrz, które zawsze przyciągają wzrok. Tutaj na przykład stare kryształowe wazony i ozdobne metalowe kule są ułożone jeden na drugim jako korki ogrodowe i są bardzo dobrze przymocowane.

Dekoracje ogrodowe wykonane z metalu, szkła i drewna z praktyczną wkładką

dekoracja ogrodowa-metal-szkło-kolor-pomoc do wspinaczki

Dekoracja ogrodowa wykonana z metalu, taka jak dzwonki wietrzne czy figurki, pełnią w ogrodzie funkcję czysto dekoracyjną. Inne, które są montowane na stałe, nie tylko świetnie wyglądają, ale mają również bardzo praktyczną dodatkową zaletę. Jak ta krata z przyciągającymi wzrok elementami z kolorowego szkła, która stawia rośliny w centrum uwagi, a jednocześnie nadaje wrażliwym roślinom przyjemny cień.

Wykonuj samodzielnie dekoracje ogrodowe z metalu i drewna

dekoracja ogrodowa-metal-drewno-gwiazda-dekoracja ścienna-wieniec

Możesz również samodzielnie wykonać ładne dekoracje ogrodowe. Możesz również zastosować inne materiały, takie jak dostępne na rynku kawałki drewna lub kamienie o pięknym kształcie. W ten sposób w kilku prostych krokach powstają pomysłowe przedmioty dekoracyjne, które nadają projektowi ogrodu osobisty charakter.

Pomysłowe dekoracje ogrodowe: zwierzęta z metalu i kamienia

dekoracja ogrodowa-metal-kamień-zwierzę-sowa

Jako naturalny dodatek do prawdziwych roślin w ogrodzie, zabawne figurki zwierząt wykonane z metalu i innych materiałów można znaleźć jako popularne dekoracje ogrodowe. Mogą wyglądać na naturalnej wielkości i realistycznie lub bardziej nietypowo, jak prawdziwe rzeźby artystyczne. Przede wszystkim powinny pasować do stylu ogrodu i być umieszczone w sposób reprezentacyjny.

Zwierzęta jako dekoracje ogrodowe wykonane z metalu i kamienia

dekoracja ogrodowa-metal-kamień-zwierzęta-ptak

W większości przypadków metalowe przedmioty dekoracyjne pozostają w ogrodzie przez cały rok, dlatego muszą być dobrze przymocowane. Figurka dekoracyjna musi mieć trzy lub cztery nogi lub długi kolec, który można wbić w ziemię. W przewiewnych miejscach i bez bezpośredniego kontaktu z podłożem metalowa dekoracja może przetrwać lata, jeśli warstwa farby nie zostanie uszkodzona mechanicznie.

Metalowe dekoracje ogrodowe z praktycznymi dodatkowymi zaletami

dekoracja ogrodowa-metalowa-zwierzęca-stacja karmienia-nasiona

W przeciwieństwie do czysto dekoracyjnych, przyciągających wzrok akcentów w ogrodzie, budki dla ptaków, wanny dla ptaków, kraty, elementy wiatrowo-wodne mają bardzo praktyczną dodatkową zaletę. Stanowiska do karmienia ptaków nie muszą wyglądać nudno i łączyć pożyteczne z pięknym.

Figurki do dekoracji ogrodu wykonane z metalu

Dekoracja ogrodowa-metalowe-rdzawe figurki-doniczki

Bez względu na to, jaki styl metalowej dekoracji ogrodowej wybierzesz, nie przesadzaj z efektownymi akcentami. Ponieważ przy zbyt dużej dekoracji ogród wygląda na mniejszy. Wybierz między stałymi i ruchomymi przedmiotami, które można wykorzystać do przyciągnięcia wzroku w określonych miejscach i przestawienia.