Styl życia

6 wskazówek, jak sprawić, by domowe biuro było zrównoważone i wolne od odpadów

Pandemia korony na zawsze zmieniła życie biurowe i sprawiła, że ​​praca w domu stała się nowym standardem w wielu firmach. Ale to, co początkowo postrzegano jako wyzwanie, z czasem okazało się prawdziwą szansą i zaowocowało kilkoma Zalety dla pracowników, pracodawców, a nawet dla środowiska. Według badania Greenpeace, biuro w domu może to zrobić Obciążenie ruchem zauważalnie niższy i dzięki temu zaoszczędzisz ponad 5 mln ton CO2 rocznie. Ale co jeszcze możemy zrobić z pracą w domu środowisko do zapisać? Z Domowe biuro zero waste na przykład masz możliwość poprawienia koncentracji i uzyskania czystego sumienia.

zrównoważone miejsce pracy notebooka w domu

Biuro było kiedyś jak czarna dziura, w której Jednorazowy plastik i papier wydawał się zniknąć. Wielkie stosy dokumentów na plastikowych tackach, drukowane maile i prezentacje, darmowe jednorazowe długopisy z niezliczonych konferencji, plastikowe teczki, folie i tym podobne – marnotrawstwo było ogromne. Dzięki telepracy jesteś teraz odpowiedzialny za swoje środowisko pracy i kontrolujesz ilość wytwarzanych odpadów.

„Zero odpadów” oznacza „Zero śmieci”. Krótko mówiąc, musisz unikać tworzenia niepotrzebnych odpadów, marnując jak najmniej zasobów. Rzeczy powinny być ponownie używane, poddawane recyklingowi i, jeśli to konieczne, naprawiane, aby przedłużyć ich żywotność. Poniżej zebraliśmy 6 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać zrównoważone miejsce pracy i spraw, aby Twoja codzienna praca w domu była jak najbardziej bezodpadowa.

1. Kup meble ekologiczne lub używane

Złóż drewniane krzesło samodzielnie

A wygodne miejsce pracy wszystko, czego potrzebujesz, jest podstawą, na której można budować. Zasadniczo wszystko, czego potrzebujesz, to biurko, krzesło, półka lub inny element do przechowywania, a najlepiej coś, co zapewni, że ekran laptopa będzie na odpowiedniej wysokości, abyś mógł zachować zdrową postawę. Dobrą wiadomością jest to, że możesz pozyskiwać wszystkie te rzeczy w sposób bezodpadowy.

Jest teraz duży wybór Biurka, krzesła biurowe i podstawki pod laptop wykonane z drewna pochodzącego z recyklingu lub innych zrównoważonych materiałów. A jeśli o to chodzi Przechowywanie i organizacja istnieje kilka opcji nieplastycznych.

Zwróć uwagę na zrównoważony rozwój w domowym biurze

Innym sposobem na utworzenie domowego biura zero waste jest użycie w Sklepy z używanymi rzeczami i antykwariaty szperając, aż znajdziesz fajny kawałek do ponownego kreatywnego wykorzystania. Tchnięcie nowego życia w używany przedmiot może być świetną zabawą i można to zrobić na dziesiątki sposobów. Pozwala to również zaoszczędzić trochę śmieci, które tworzą opakowanie, styropian, papier do pakowania i tym podobne, gdy kupujesz nowy.

2. Kup używany sprzęt IT

Stół z litego drewna i zielone rośliny w zrównoważonym domowym biurze

Żyjemy w czasach, w których zawsze trzeba mieć najnowsze i najlepsze – sugeruje się nam, że w przeciwnym razie przegapimy niezbędne funkcje najnowszej technologii. W rzeczywistości przy odrobinie miłości i uwagi komputery mogą wytrzymać nawet 12 lat. Wyspecjalizowane firmy oferują używany sprzęt IT, taki jak zwroty z targów i leasingu, które po profesjonalnym przetworzeniu są ponownie wprowadzane na rynek. To byłoby zrównoważona stacja robocza do notebooków z Lenovo ThinkPads w zupełności wystarcza do komfortowej pracy. Kupując używane notebooki i Co. Zmniejsza się produkcja CO2 oraz stosowanie toksycznych i nadmiernie zasobochłonnych materiałów.

3. Zminimalizuj odpady papierowe

Zminimalizuj marnowanie papieru w domowym biurze

Do wykonania jednej kartki papieru można użyć setek różnych gatunków drzew. Według WWF nielegalne pozyskiwanie drewna na całym świecie oznacza, że Drewno do produkcji papieru może pochodzić z cennych lasów Amazonii, Papui Nowej Gwinei, Birmy i Indonezji. Kupując produkty z drewna lub papieru, zwracaj uwagę na etykietę FSC (Forest Stewardship Council®). Gwarantuje to, że pochodzą ze zrównoważonych i legalnych lasów.

Twórz listy rzeczy do zrobienia za pomocą aplikacji

Zarejestruj się, aby otrzymywać faktury i wyciągi w formie elektronicznej, jeśli to możliwe. Przestań używać karteczek samoprzylepnych. Istnieje wiele przydatnych aplikacji i programów do robienia wirtualnych notatek, z których możesz korzystać. Spróbuj więc z Google Keep, Simple Note lub Milanote. Evernote i OneNote są dobre do robienia większych notatek. Twoje listy rzeczy do zrobienia można również tworzyć cyfrowo za pomocą Wunderlist, Google Tasks, Microsoft To Do, Ike, Todoist, Habitica lub narzędzia do zarządzania projektami, takiego jak Click-Up lub Trello.

4. Kup zrównoważoną papeterię

Zaprojektuj domowe biuro zero waste

Przedmioty jednorazowego użytku, takie jak taśma klejąca, długopisy i plastikowe zszywki, są również często używane w domowym biurze. Używaj ich do końca życia, a następnie poddaj recyklingowi. Lub po prostu zastąp go zrównoważone i wielokrotnego użytku materiały biurowe, takie jak długopisy wykonane ze stali nierdzewnej, temperówki do ołówków wykonane z aluminium, ekologiczna taśma klejąca, nożyczki ze stali nierdzewnej itp. W wielu sklepach papierniczych można już znaleźć teczki z papieru z recyklingu.

5. Kup kompostowalne artykuły papiernicze

Kup kompostowalne artykuły papiernicze

Mówimy o notatnikach lub ołówkach nadających się do recyklingu bez gumki. Obecnie dostępne są nawet kredki zakreślające jako zamienniki zakreślaczy, ale bez użycia tuszu. A co powiesz na ołówki do sadzenia, które możesz uprawiać??

6. Unikaj niepotrzebnego drukowania

Unikaj niepotrzebnego drukowania

Niektórzy z nas wciąż muszą drukować dokumenty, aby móc szybko coś zaznaczyć lub dokonać korekty tekstu. Ale za każdym razem zadawaj sobie pytanie: Czy to naprawdę konieczne?? Teoretycznie w każdym edytorze wbudowane są podstawowe narzędzia do korekty i wyróżniania tekstów.

Jeśli naprawdę potrzebujesz drukować, włącz automatyczne drukowanie dwustronne podczas drukowania dokumentów i kup recyklingowane lub wielokrotnego napełniania wkłady atramentowe. Spróbuj też zapisać swoje dokumenty w Czcionki ekologiczne, jak np. Ecofont do pisania. Zużywają one mniej atramentu i tonera niż standardowe czcionki.

Koncepcja zero waste jako styl życia

Więc następnym razem, gdy będziesz kupować materiały biurowe lub meble do domowego biura, pamiętaj o 5 zasadach zerowych odpadów:

  • ODMÓW – unikaj niepotrzebnych śmieci i odrzuć wszystko, co jest darmowe
  • REDUKUJ – zminimalizuj straty
  • REUSE – ponowne użycie i naprawa
  • RECYKLING – recykling
  • CZERWONY – kompost