Styl życia

3 powody, dla których powinieneś edytować swoje zdjęcia (i jak to zrobić)

Edycja zdjęć czasami dostaje złą reputację, ponieważ jest kojarzona z poważnymi błędami Photoshopa w okładkach czasopism lub tandetnych kolażach. Ale przetwarzanie obrazu jest wisienką na torcie i otwiera wiele możliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym fotografem, czy po prostu chcesz edytować swoje prywatne zdjęcia, możesz łatwo ulepszać swoje zdjęcia i kreatywnie je zmieniać. W tym poście powiemy Ci dokładnie DLACZEGO powinieneś edytować swoje obrazy – i jak to zrobić.

Edytuj zdjęcia Dodawaj efekty Popraw kolory i kontrast

# 1 Edycja zdjęć daje drugą szansę, aby zrobić to dobrze.

Chociaż zawsze staramy się idealnie sfotografować wszystkie obiekty, czasami zdarzają się dni, kiedy nic nie działa. Na przykład balans bieli lub ekspozycja mogą być nieprawidłowe. Albo nie widziałeś kosza na śmieci w tle (co rujnuje twoje ujęcie), ponieważ znajduje się za fotografowanym obiektem. Edycja może być sposobem na zachowanie obrazu tak, jak chciałbyś, aby został uchwycony aparatem.

Wyeliminuj wszystko, co zbędne na Twoich zdjęciach

# 2 Ludzkie oko widzi rzeczy inaczej niż obiektyw aparatu.

Nie ma na świecie aparatu, który mógłby uchwycić oryginalną scenę taką, jaka jest w rzeczywistości. Na przykład kamery mają ograniczenia, jeśli chodzi o rejestrowanie scen o dużym zakresie dynamiki, trudnych warunkach oświetleniowych itp. Dlatego obrazy rejestrowane przez kamery wydają się znacznie ciemniejsze i bledsze niż oryginalny krajobraz.

Nie chodzi o nakłanianie ludzi do myślenia, że ​​miejsce wygląda ładniej niż jest – po prostu poprawiamy elementy zdjęcia, które już tam są, aby lepiej się wyróżniały i aby zdjęcie było bardziej wciągające, żywe i lepszej jakości. Edycja zdjęć to tylko wisienka na torcie.

Chcemy, aby nasze wspomnienia wyglądały pięknie zarówno w naszych głowach, jak i na zdjęciach. Przy niskiej jakości, rozmytych obrazach ledwo możemy cieszyć się chwilą uchwyconą na zdjęciu.

edytuj zdjęcia w czerni i bieli i opowiedz historię

# 3 W ten sposób możesz opowiedzieć historię

Trzecim powodem edycji zdjęć jest to, że niektóre efekty mogą opowiedzieć całą historię. Co tak naprawdę próbujesz zrobić z fotografią?.

Na przykład, być może nie uchwyciłeś dokładnie uczucia ciepła, którego doświadczyłeś na plaży późnym popołudniem. W tym przypadku Efekt, taki jak Orton, pomóc poprawić lub stworzyć ten nastrój. Możesz także podkreślić poczucie nostalgii w portrecie – choć do pewnego stopnia można to zrobić podczas fotografowania, wiele zależy od tego, jak zdjęcie jest zmontowane.

Możesz także podkreślić pewien aspekt obrazu, aby przyciągnąć uwagę widza. Można to poprawić w przetwarzaniu końcowym.

Edycja obrazu to wisienka na torcie po sesji zdjęciowej

Jak łatwo edytować swoje zdjęcia?

Istnieje wiele programów, których możesz użyć do edycji zdjęć w oparciu o budżet i cele. Movavi, na przykład, to świetny edytor zdjęć, szczególnie za tę cenę.

Dostosuj zdjęcie tak, jak chcesz, aby zostało uchwycone w aparacie – popraw balans bieli, popraw ekspozycję, baw się kolorem i kontrastem, usuń niechciane elementy. Możesz także bawić się różnymi efektami, takimi jak czarno-biały, lomo lub sepia, aby zmienić nastrój obrazu. na www.movavi.de/edytor-zdjęć/ możesz rzucić okiem na wszystkie funkcje programu i przetestować je za darmo.

Edytuj zdjęcia i retusz twarzy za pomocą programu