salon

Pomysły na mały salon – 30 inspirujących zdjęć

Mały pokój to spory problem – umeblowanie to często kompromis między stylem a funkcjonalnością. Ale nie musi tak być – jak ten Pomysły na mały salon udowodnić.

Pomysły na mały salon – kolorowe lub proste?

Pomysły na mały salon-pomysły na mieszkanie-bakłażan-tapicerka-kanapa-stolik-dywan-kwiaty

Często ten sam błąd popełnia się przy urządzaniu małych pomieszczeń – ściany są pomalowane na biało, kupuje się proste meble w neutralnych kolorach z wyraźnymi liniami. Najpóźniej wtedy, aby dowiedzieć się, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i szersze, ale jakoś wydaje się bez życia i niewygodne. Można tego uniknąć dzięki prostej sztuczce – akcenty kolorystyczne.

Pomysły na mały salon -nowoczesny-lekko-wiszące krzesło-narożna sofa-sufit-konsola telewizyjna

Fotel w kolorze pomarańczowym, krzesło w kolorze żółtym i kilka plakatów na ścianie nadają przestrzeni dziennej charakteru na podjeździe i tworzą przytulną i zachęcającą atmosferę. Jak możesz przekonać się o załączonych pomysłach na mały salon, nie musisz rezygnować z ukierunkowanych plam koloru – i odwrotnie, zwłaszcza tych drobnych detali (dywan w paski zebry, rustykalne dekoracje z drewna wyrzuconego przez morze, oryginalne wazony i posągi) mogą całkowicie odmienić wnętrze.

Mały salon, duża kanapa – tak efektownie urządzisz kanapę w pokoju!

Urządzanie małego salonu w nowoczesny sposób – wskazówki i przykłady

Skonfiguruj mały pokój – 50 pomysłów na salon w różnych stylach

Pomysły na mały salon – z meblościanką lub bez?

Pomysły na mały salon-pomysły na życie-jasnobiałe-drewno-światło dzienne-miejsce pracy-sypialnia-schody

Niezależnie od tego, czy duże, czy małe, niektóre meble są obecne w każdym salonie – są to na przykład sofa i mały stolik kawowy. W takim przypadku możesz obejść się bez meblościanki – zajmuje po prostu zbyt dużo miejsca i jest raczej niepraktyczne. Z powodzeniem mogą zastąpić system półek ściennych, szafkę RTV czy szafkę.

Pomysły na mały salon – jaki styl umeblowania?

Pomysły na mały salon-pomysły na życie-białe-shabby-chic-romantyczne-świece-poduszki

To prawda, że ​​nowoczesne minimalistyczne meble sprawiają, że salon wygląda schludnie, ale nie należy się ograniczać – jeśli poszczególne meble i akcesoria do domu są ze sobą gustownie łączone, to sam styl mieszkania nie odgrywa decydującej roli. Klasyka, nowoczesność czy eklektyczna mieszanka tych dwóch – zależy całkowicie od Twoich preferencji.

Pomysły na mały salon – praktyczne, funkcjonalne meble

Pomysły na mały salon-pomysły na mieszkanie-praktyczny-stół-ikea-meble-sofa-gitara

Praktyczne meble do aranżacji wnętrz zapewniają, że Twój mały salon nie będzie wyglądał na przepełniony. Wybieraj tylko te meble, których absolutnie potrzebujesz do wyposażenia. Meble wielofunkcyjne to zazwyczaj najlepsza decyzja, ponieważ spełniają kilka funkcji jednocześnie, a jednocześnie oszczędzają miejsce. Stoliki składane, stoliki kawowe z dodatkowym miejscem do przechowywania lub taborety z miejscem do przechowywania są idealne do małego salonu. Niewykorzystane narożniki na ścianie można również zaprojektować z funkcjonalnymi półkami, które oferują wystarczająco dużo miejsca na książki lub dekoracje.

Pomysły na mały salon – jasne kolory i atrakcyjna dekoracja

mała przytulna galeria zdjęć pomysłów na konfigurację

Jeśli chcesz wizualnie powiększyć mały pokój, główną rolę odgrywa kolorystyka. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów każde pomieszczenie można optycznie powiększyć. Z reguły do ​​małych pomieszczeń polecane są jasne kolory, ponieważ odbijają światło i tworzą złudzenie optyczne w większych pomieszczeniach. Z drugiej strony ciemne kolory pochłaniają światło, a nawet sprawiają, że obszar wydaje się mniejszy niż w rzeczywistości. Dlatego eksperci radzą przy projektowaniu małego salonu zastosować kolory takie jak biel, beż i szarość.

Nowoczesny i przytulny – mały salon

Dywan żółte paski kolorowe poduszki biała sofa

Kolejnym aspektem, który zdziała cuda przy optycznym powiększeniu małego pomieszczenia, jest światło dzienne. Im większe okna, tym szerszy i bardziej otwarty wygląd salonu. Aby światło dzienne wpadało do pomieszczenia w sposób niezakłócony, należy w miarę możliwości pozostawić okna odsłonięte. Pozbądź się wspaniałej dekoracji na parapecie i grubych zasłon w ciemnych kolorach. Jasne, jasne zasłony zapewniają wystarczającą ochronę przed słońcem, ale jednocześnie przepuszczają światło dzienne do salonu.

Pomysły na mały salon – kolorowe w stylu shabby chic

skonfiguruj małe pomysły na dekorację żółty zestaw sof

Aby salon nie wyglądał tak prosto, nastrojowe akcenty kolorystyczne mogą być atutem. Kanapa w zabawnych kolorach lub fotel z kolorową tapicerką zdziałają cuda w małym salonie. Warunkiem do tego są ściany w neutralnych kolorach, dzięki którym mebel stanie się atrakcją we wnętrzu.

Projekt sufitu w salonie

Zdjęcia pomysłów półka ścienna drewniany sufit spadzisty dach

Jeśli chcesz stylowo umeblować mały salon i jednocześnie uzyskać optyczne powiększenie pomieszczenia, pomyśl o ciekawym projekcie sufitu. Jeśli oczy są podciągnięte, pokój wydaje się równie większy. Dlatego mały salon z przyciągającym wzrok sufitem wydaje się znacznie większy niż jest w rzeczywistości. Na przykład możesz pomalować sufit w kontrastowym kolorze lub pokryć go przyciągającym wzrok materiałem. Odpowiednie oświetlenie powinno dopełnić ogólny obraz.

Stwórz miejsce do przechowywania w małym salonie

Nowoczesna sofa z półką na książki w kolorze czerwonym;

Na małej przestrzeni postaraj się wykorzystać każdy dostępny zakątek lub wnękę. Każdą wnękę ścienną można przekształcić w elegancką półkę ścienną z wykonanymi na zamówienie meblami, tworząc w ten sposób więcej miejsca do przechowywania w pokoju. Półki są uważane za uniwersalne do przechowywania przedmiotów i mogą pomieścić wszystko, co nie pasuje do innych miejsc.

Stwórz strukturę w pokoju

mały kominek nowoczesne pomysły na umeblowanie

Urządzając mały pokój, warto kierować się mottem „mniej znaczy więcej”. Zbyt wiele przedmiotów sprawia, że ​​pokój wygląda na zagracony i zajmuje i tak już niewielką przestrzeń życiową. Aby stworzyć więcej struktury, powinieneś polegać na minimalistycznym designie. Na przykład duży mural jest lepszy niż zatłoczona ściana ze zdjęciami. Duży wazon jest bardziej odpowiedni niż kilka mniejszych itp. Pomimo większych wymiarów duże meble i elementy dekoracyjne nie wydają się tak przepełnione, a tym samym stwarzają wrażenie większej przestrzeni.

Przykład umeblowania małego salonu

małe przytulne zdjęcia pomysłów na konfigurację

Kiedy sam konfigurujesz mały salon, powinieneś mieć jasny obraz pożądanego rezultatu. Najlepiej wykonać szkic, na którym narysujesz poszczególne meble i zaplanujesz ich rozmieszczenie w pomieszczeniu. Zobacz jak najwięcej przykładów wnętrz, które pomogą Ci wybrać kolory i dekoracje. Powyższe zdjęcie jest dobrym przykładem na to, jak zaprojektować mały salon. Narożnik znajduje się bezpośrednio przy oknie i tworzy ramę dla pokoju. Przyciągający wzrok sufit przyciąga wzrok do góry i dodaje pomieszczeniu większej wysokości. Meble zajmujące mało miejsca oferują miejsce do przechowywania i idealnie wpasowują się we wnętrze. Więcej pomysłów na mały salon znajdziesz w galerii zdjęć.

marokańskie pomysły w stylu domu zielona ściana

Zdjęcia pomysłów niebieskie meble designerskie sofy

Akcenty kolorystyczne pomysły projektowe szary dywan

Sofa narożna małe pomysły na dekoracje ścienne do salonu

Obrazy do salonu pomysły na meblościankę z prawdziwego drewna

Kudłaty dywan trawa zielony biały kolor

Pomysły na dekoracje ścienne Szafka narożna w kolorze szarym

biała nowoczesna poduszka dekoracyjna wąska przestrzeń

nowoczesne małe pomysły zdjęcia zielona sofa śliwka

Obraz do salonu laminowana szara sofa

Salon salony światy w stylu śródziemnomorskim

Skórzana sofa stolik rustykalny egzotyczny wystrój zdjęć

Wyposażenie salonu eklektyczny dywan w paski zebry

ustaw beżową kremową sofę włochaty dywan

Salon przytulna biała sofa zielony fotel

Pomysły na konfigurację salonu niebieska ściana

niebieski fotel ciemnoniebieska poduszka do dekoracji sofy

Przytulny salon umeblowanie pomysłów zdjęcia